Autorizovaný servis VW - výsměch

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od xpassat »

Jen pro zajímavost:
chtěl jsem udělat servis v autorizovaném servise (Passat 2012, TSi): olej, filtry, svíčky, olej DSG - předbězná cena na telefon 16000,- což znamená v reálu tak 18 - 20 tis. /nevím, zda to myslel vč. DPH :-)

zvolil jsem už z morálního hlediska - zkrácení volné chvíle - cca 3h doma v garáži: cena cca 5.000,- vč. DPH
(motorový olej + filtr, DSG olej + filtr, vzduchový filtr, svíčky)

Docela rozdíl
/nejsem mechanik, sedím v kanceláři/

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od Qido »

Taky dobré! :-D

Z určitých důvodů (nechci rozebírat) proběhl můj poslední servis také v autorizáku.

olej vlastní
filtry (olej, palivový, vzduchový)
haldex (olej + filtr)
+ ty zbytečné a drahé ptákoviny kolem
a byl jsem v tom za 5000Kč s economy sazbou pro starý werky

Samozřejmě dražší, ale ne teda taková pálka jako u Tebe!

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od skacel99 »

xpassat píše:cca 3h doma v garáži: cena cca 5.000,- vč. DPH
Doma si to člověk vždycky udělá několikanásobně levněj,protože nemá marži na materiálu a neplatí si práci

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od denis.82 »

xpassat: Jakou mas v tom 2.0TSI DSG prevodovku, 7 st.?
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od xpassat »

skacel99 píše:
xpassat píše:cca 3h doma v garáži: cena cca 5.000,- vč. DPH
Doma si to člověk vždycky udělá několikanásobně levněj,protože nemá marži na materiálu a neplatí si práci
3h trvají všude stejně, ale taková cena za servis je nehoráznost. Protože jsem to dělal poprvé a bez přípravku (myslím olej DSG), tak to trvalo tak dlouho. Jinak to bylo vše tak na max. 2h práce.
A jak to myslíš s tou marží? Vždyť např. svíčky a ostatní spotřebák musí ten servis nakoupit levněji, než já v maloobchodě. Tak co plácáš za nesmysl?
Prostě jsem si za jedno páteční odpoledne vydělal min. 11tis., což když přepočítám, činilo cca 3.667,-/hodinu.

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od xpassat »

denis.82 píše:xpassat: Jakou mas v tom 2.0TSI DSG prevodovku, 7 st.?

v 2.0 TSi je 6 st., z důvodu krouťáku.
7 st. přenese jen 250Nm, takže se dává max. do 1,8 TSi a tento má pak omezený krouťák právě na 250Nm, stejně tak i 1,4 TSi.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od skacel99 »

Neříkám,že je to tak všude,ale vím o servisech,kde si na materiálu (kterej samozřejmě nakoupí levněji,než běžnej člověk) narazí nějaký procento,který jde servisu do kapsy + pak samozřejmě hodinovka za práci

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od Qido »

Tak zářným příkladem olej.

Shell nebo Castrol koupíš za cca 150Kč až 250Kč za 1l. V autorizáku je to min. 600Kč

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od KJirka »

jak píše Qido a i některý originální díly na netu seženeš možná za cenu hodně blízkou tomu, za kolik to mají autorizáky v nákupu. Takže kdo si to dělá sám, určitě nekupuje věci za MOC.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od yessmen »

No hlavní problém je v tom že ta kvalita odvedené práce za ty prachy ani nestojí.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od napster »

Tak v autorizakach delaj nejcasteji mladasove,ktery vyjdou ze skoly... ne nedelaj spatne to ne. Nekteri i lepe,nez ty,co zlenivej po par letech stejne prace v autorizaku. Me vyjde levneji koupit dsg olej v autorizaku,nez ccautodily,prondo,kelly. Ikdyz jsem automechanik,tak spojku,rozvody si nechavam delat u garazistu. Delaj v autorizaku i doma,takze maj pripravky. A ja se s autem nemusim patlat 3hod to jim radsi tech par stovek dam :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od bordel »

xpassat píše:Jen pro zajímavost:
chtěl jsem udělat servis v autorizovaném servise (Passat 2012, TSi): olej, filtry, svíčky, olej DSG - předbězná cena na telefon 16000,- což znamená v reálu tak 18 - 20 tis. /nevím, zda to myslel vč. DPH :-)

zvolil jsem už z morálního hlediska - zkrácení volné chvíle - cca 3h doma v garáži: cena cca 5.000,- vč. DPH
(motorový olej + filtr, DSG olej + filtr, vzduchový filtr, svíčky)

Docela rozdíl
/nejsem mechanik, sedím v kanceláři/
Tak servisni prohlidka vetsinou neni jen vymenit olej, ale i jina prohlidka, byt treba jen vizualni u tech mensich nebo by alespon mela byt. Samozrejme clovek, ktery se o to auto alespon trochu zajima, tak ma prehled o stavu auta, zase malo kdo ma doma zvedak, aby se podival na spodek, jestli mu tam sutr neponicil brzdovou hadicku, kablik nebo tak neco. Malo kdo doma kontroluje baterii, brzdovku nebo nemznouci smes...

Kamarad si koupil noveho Tuarega, zhruba 10let zpet, servisoval si sam nebo u mensich servisu. Pak se mu rozletel motor diky dozvotnimu rozvodovymu retezu a jelikoz nemel zadny razitko v servisce na zaruku mobility, tak mel smulu a sel koupit jinej celej motor. Jinak by dostal jinej. Takze ono to ma sve pro i proti jestli usetrit tech 10tis kc na prohlidce.
Je to obdobne, jako kdyz nekdo tankuje jen premiovou naftu typu Verva, V-power nebo Maxxmotion oproti tankovani na TankOno. Rozdil muze byt 0,5kc/km, coz pri najezdu 150tis km dela 75tis kc doma, anebo drivejsi servis cerpadla ci vstriku, pak je otazkou jestli ten servis pripadne tobe nebo dalsimu majiteli... :laugh:
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od KJirka »

terminus technicus "vizuální kontrola" mě vysloveně baví. Co myslíš, ž s tím asi tak dělaj ? Vezme propisku a odfajfkuje to. Neblázni, prosim tebe ! Takovou kontrolu si uděláš líp sám.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od xpassat »

Přesně, jak říká KJirka....

Prostě mně šlo jen o princip, nemám do kapsy hluboko, ale to je fakt už zlodějna.
Ta záruka mobility je totální nesmysl, nemá nic společného se zárukou. U auta po záruce (můj případ), je to jen o odtahu do nejbližšího servisu VW, kde si to na servisu z tebe vytáhnou.
Samozřejmě, pokud je auto v záruce, tak je logické, že se bude servisovat v autorizáku...

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od xpassat »

napster píše:Tak v autorizakach delaj nejcasteji mladasove,ktery vyjdou ze skoly... ne nedelaj spatne to ne. Nekteri i lepe,nez ty,co zlenivej po par letech stejne prace v autorizaku. Me vyjde levneji koupit dsg olej v autorizaku,nez ccautodily,prondo,kelly. Ikdyz jsem automechanik,tak spojku,rozvody si nechavam delat u garazistu. Delaj v autorizaku i doma,takze maj pripravky. A ja se s autem nemusim patlat 3hod to jim radsi tech par stovek dam :mrgreen:
Jasný, souhlasím s tebou. S BMW jezdím taky do servisu, kde maj přípravky a hlavně diagnostiku na BMW.
Ale na výměnu oleje, filtrů a svíček u Passata fakt nepotřebuješ žádnéj přípravek a VAG má snad každej...

Hlavně mám jistotu, že je v motoru celá náplň nového oleje (což v autorizáku nebývá pravidlem) a že mám v DSG origo olej, což zase nebývá pravidlem u některých firem, co se zabývaj výměnou oleje v automatech :wink:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“