INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od dolcett »

Jeff: střešní tapec je pekelně napružená svině. Koupil jsem auto s anténou na střeše a potřeboval jsem ji vyměnit a abych dosáhl cca 20 cm od 5tých dveří, odstrojil jsem boky celého zadku až po druhou řadu sedadel. Jinak složitý to nebylo, u kufru odstrojit boky a vrchní krycí plast (BACHA na ty špunty, aspoň v mém případě byly ulámaný) a celkově tapec střechy je napružený až zepředu, celou dobu jsem se bál aby se někde v půlce nezlomil... jo a měl jsem odstrojený sloupky (plasty, pásy...)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od jop585 »

Při hledání nového Sharana jsem narazil na jednu zvláštnost. Jeden Sharan z roku 2003 má exteriér (světla, mřížka, atd.) jako předfacelift (odpovídá ročníku výroby), ale vnitřek (strop se světýlky, obložení B sloupků s čidly alarmu atd.) jako facelift, což by mělo být až od roku 2004. Setkali jste se s tím někde, nebo to ten majitel musel kvůli něčemu předělávat (napadla mě třeba havárka přes střechu) ?
Viděl jsem těch aut už asi 30 a vždy to jinak odpovídalo, do r2003 starý interiér, od r2004 nový.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od M@rty74 »

Jen pro informaci - auta vyrobená sice v roce 2003, ale v druhé polovině roku, nevím od kterého měsíce přesně, jsou již modelový rok 2004 a proto se mohou lišit ve verzích interiéru. A u SAGů platí víc než kdekoliv jinde, že co kus to originál, zejména v kombinaci výbav.
Vlastnil jsem Octavii RV 11/1999, z venku byla stará (ještě před faceliftem), ale interiér už MR 2000, takže měla už novou palubku.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od jop585 »

Díky, tak to by mohl být jeden z prvních s novým interiérem, v servisce je datum předání zákazníkovi 7.5.2003.
No a to "co kus to originál", s tím se setkávám při hledání Sharana pořád a docela mě to štve, kolikrát třeba comfortline nebo business nemá stolky nebo multifunkční volant, přitom trendline nebo basisline třeba ano. A už jsem narazil na auto, co mělo skoro všechno, jen úplně chybelo světýlko ve stropě pro zadní řadu sedadel a nebyla tam elektrická zrcátka. A byl to basisline 96kW. A nebo už jsem narazil na dost Alhamber, luxusline, 4x4, plná výbava kromě vyhřívaných sedaček, to nepochopím (ale byly k tomu ještě dost rezavý nebo s jinými závadami, tak bych je stejně nebral)
Jinak já ještě mám Octavii Combi výroba 7/1999 a taky už má novou palubku, zvenku stará světla a nárazník, takže můžu potvrdit :)

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od jayd »

Chci se zeptat. Potřebuji sundat obložení A sloupku. Mám Sharan 2007, s hlavovými airbagy. Tak jestli jen stačí pořádně zabrat a vyrvat to z plastové uchytky, směrem nahoru? Nebo jestli je tam nějaký šroub pod tou krytkou airbag, který se musí nejdřív povolit, abych něco nezničil. Stačí co s autem provedli při výměně čelního okna.

Tedy ještě pro jistou, předpokládám, že kabely ke stropnímu osvětlení vepředu, vedou levým A-sloupkem?.

Tak je to jak jsem psal, pod krytkou Airbag je sroubek, ja ho mel na imbus. A pak staci jen odshora zacit pacit, slo to docela hladce ani ty cudliky jsem neznicil.

Nakonec to stropní osvětlení nesvítilo, protože nezapojili konektor do lampičky.
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

carmawhite
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.11.2009 11:54
Bydliště: Přerov Předměstí
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od carmawhite »

Zdravím, kolik by stály tapecy všech čtyřech dveří a palubovka na Galaxy II?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od michall »

Dotaz směřuj do bazaru, nebo ještě líp zkus oslovit bazarníky, DOHC, prochy3344, parek5, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od coroner »

Nevíte někdo, zda pasuje interier z Alhambry 2002 do Alhambry 99? Díky
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od flyfish215 »

Zdravím všechny příznivce SAGů. Právě jsem prodal svého Šaránka 1,9tdi,r.v.99,81kW, neboť uzrál čas na upgrade vozu.Tak jsem si pořídil Sharana 2,0TDI,103kW r.v.2007 BRT za super cenu. Chtěl bych zdejší členy požádat o pomoc a radu.Když jedu horším terénem něco mi klepe a rezonuje vzadu v kufru,jako kdyby byl někde nedotažený nebo uvolněný šroub.Podezřívám rámeček na SPZ,nebo je to spíše někde nad levým nebo pravým kolem někde uvnitř.Prosím o radu jak odstrojit zadní tapecírunky v kufru,tak abych je neponičil a mohl jsem je nastrojit zpět.Děkuji všem za rady.
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od michall »

Sundával jsem obložení D-sloupků a samozřejmě ty plastový příchytky zůstaly v kastli. Dle výrobce se musí dát nové. Mají spoustu protiháčků, takže při pokusu je vyškubnout dojde nejspíš k jejich zničení. Mňo ... do drážky jsem dal vlasec, příchytku zamáčkl do kastle, opatrně otočil o 180st. a za vlasec vytáhl ven. Chce to trpělivost, ale dá se to. M@rty74 to popsal tak, že jsem vytáhl desítku kulatinu osmičkou dírou :) . Bohužel jsme foto nějako pozapomněli udělat.


edit: doplněno foto, i když poněkud neplánovaně.
Přílohy
20170207_161041.jpg
20170207_161624.jpg
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kac21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.03.2016 11:39

Sharan 2002 tapec ve dveřích

Příspěvek od Kac21 »

Ahoj, jsem laik a prosím o radu.

Nechala jsem si vyčistit auto u pána, co čistí parou interiéry - jako ženskou mě lákalo, že to nebude tak mokré jako od čištění mokrou cestou. Auto jsem přebírala večer, a druhý den po doschnutí na slunku jsem zjistila, že mi vytahal komplet ve všech dveřích tapec, totálně to povolilo - jako kdyby se dovnitř dostal vzduch či se něco odlepilo , bohužel to schytaly i opěrky hlavy u řidiče, spolujezdce a vzadu na sedačkách. Na jednich dvěřích zůstaly i vroubky. Máme v plánu někdy v budoucnu ho prodat a už teď to pro mě je neprodejné - snížila se cena vozu - znehodnocení. Prý to bral parou 160st. s vysavačem. Byla jsem u něj i na přečištění protože to nechalo bílé stopy na sedačkách a k mému problému jako ženské řekl, že se s tím nikdy nesetkal a že je to stářím vozu - že nemůžu vědět co s tím předchozí majitelé dělali. Ale já to s ním chci řešit - nechci to takhle nechat. Co by jste radili? Děkuji moc

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Sharan 2002 tapec ve dveřích

Příspěvek od michall »

Predpokladam mas latkovy vnitrek. Mezi latkou a plastem je molitan a ten holt starim odchazi. Cisteni ho nejspis jen dorazilo. Muzes to zkusit reklamovat, ale obavam se, ze to puvodni stav nevrati. Oprava znamena najit calounika, ktery by to strhal a znovu podlepil novym molitanem a puvodni latkou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kac21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.03.2016 11:39

Re: Sharan 2002 tapec ve dveřích

Příspěvek od Kac21 »

Děkuju, dnes jsem navštívila servis i čalouníka - prý je to hrozná piplačka, musím dodat rozebrané dveře a vyjde to cca. 2500Kč. Chlápek, co to čistil o reklamaci nechce ani slyšet , pojistku na blbost samozřejmě nemá a samozřejmě trvá na tom, že sem mu dala staré auto a že nemůže vidět, co je pod látkou. ( Podle mě na to tím parním čističem se 160st. vůbec neměl lézt :( ) A že se chovám jako kdybych měla mercedesa. On auto vyčistil a nepřipadá v úvahu, že by mi zničil dveře. Chceme ho někdy prodat a tohle tomu moc nepřidalo tedy. Posílám foto před a po aspoň pro ukázku. Na něm si nic nevezmu.... Fakt mě někteří poskytovatelé služeb překvapují :( Vlastně si zato můžu sama ...Manžela málem kleplo, ale já sem to tam dovezla ... Takže moje chyba ..
Přílohy
Sharan 1.jpg
Sharan 2.jpg
14915024_326814424361244_2138278624_n.jpg

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 2002 tapec ve dveřích

Příspěvek od BigBang »

podle mě to promočil ...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, TAPECÍRUNKY: tapecírunky, špunty, ceny, rady

Příspěvek od michall »

2.500 za dveře nebo za všechno? Za všechno bych to asi nějak překousnul, ale pokud za dveře, tak bych to dal aspoň zčásti uhradit čistírovi
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“