Dotaz před koupí

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
virten
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.01.2016 19:20

Dotaz před koupí

Příspěvek od virten »

Zdravím, jsem tu nový tak se předem omlouvám, zda jsem zařadil příspěvek špatně, kdyžtak přesuňte. Teď ale k dotazu, mám v plánu kupovat nové (ojeté) auto a dost se mi líbí Passat 3C, můj dotaz tedy zní, zda se dá za cenu okolo 150 tisíc koupit tento Passat s motorizací 2.0 tdi s nájezdem km okolo 200-250k ve slušném stavu ? Má vůbec cenu kupovat tohoto Passata s nájezdem třeba 250k km ? Kolik tak motor 2.0 tdi vydrží? Koukal jsem různě po inzercích a lze nalézt mnoho těchto passatů za tu cenu, ale má to vůbec smysl?

P.S : líbí se mi i dvojková octa s tím samým motorem, takže tento dotaz lze použít i pro octávku. díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od KJirka »

Pominu-li skutečnost, že tento dotaz se tu v různých modifikacích periodicky opakuje pořád dokola, tak za 150 t. koupíš určitě mnohem lepší Octu, než 3C. U Passata si nech rezervu dalších alespoň 30 - 50 t., abys to udržel v provozu schopným stavu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od teekey »

virten píše:...má to vůbec smysl?
smysl ma procist si tohle forum, kde najdes vse podstatne 8)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od rakosnicek23 »

KJirka píše:Pominu-li skutečnost, že tento dotaz se tu v různých modifikacích periodicky opakuje pořád dokola, tak za 150 t. koupíš určitě mnohem lepší Octu, než 3C....
To nevim kde si na tohle přišel 8O stačí se podívat na ceny za kolik choděj Ochcávky, vlhkej sen všech českejch řidičů... :lol: Pokud si teda nemyslel za ty prachy jedničkovou Octu :good:
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od teekey »

rakosnicek23 píše:To nevim kde si na tohle přišel 8O stačí se podívat na ceny za kolik choděj Ochcávky..,
daji se najit, minuly rok jsem pomahal s jednou O2 rv 2007 s DSG (2.0 TDi, BMM), cena byla nekde kolem 165k, velmi solidni stav a najezd do 200kkm.
Ale pravda nez se to "narodilo" tak to trvalo asi 2 mesice :mrgreen:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od petryk1 »

Ja sa tiez priklanam k nizsej triede v lepsom stave ako "plakat" pri passate.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od hkr »

Mno to je právě ta věc, jedna věc je třída auta a druhá jeho cena... Octávie jsou stejně drahé, možná malinko dražší, jak Passati. To je smutná realita tržního prostředí.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od rakosnicek23 »

petryk1 píše:Ja sa tiez priklanam k nizsej triede v lepsom stave ako "plakat" pri passate.
Tak ono je těžký to posuzovat podle tříd... Vem si, že Ochcávka nemá zas "tak daleko" k našim paštikám co se týče auta jako takovýho.
A to, že u passata jsou takový vymrdávky jako třeba vyvažováky, který si každej rozumnej člověk za šestku nechá předělat u sharika... Octavie, vůz nižší třídy to nemá, ale zase si u 2.0TDi můžou nechat jenom zdát třeba o nějaký svolávací akci na vstřikovače. Tak záleží co je potom lepší/horší :smoke:
A ostatní věci jako turba, převodovky, setrvačníky, vstřikovače se ti budou mrdat více méně stejně. A co se týče náhradních dílů a servisu nevidim tam žádnej rozdíl co do ceny :gey:
A jít cestou nižší třídy na úkor komfortu, jízdních vlastností, bezpečnosti se mě taky nezdá úplně jako to pravý ořechový.
Ale tohle by byla debata do příštího Silvestra :laugh:
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od ladulel »

Svolávací akce na vstřiky u 2.0tdi PD (siemens myslim) snad platí i u Octavek ne? Co se tíče kurvitek tak passat o proti octavce vede, hlavně s el. ruční parkovací brzdou :D.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od sharik4x4 »

To je věčné dilema octavia versus passata.Bohužel jediný co ty auta spojuje je cena ojetin.Octávie je klasická česká autonemoc,proti které není lék již desetiletí.A když je o něco bezhlavý zájem,tak cena stoupá a tak octávie vystoupala do výšin passata a i trochu výše.Vše ostatní je na urovni golfa-velikost,jizdní vlastnosti,odhlučnění,podvozek,...
Ale vrátím se k otázce:Koupit čí nekoupit ojeté 3C.
Klidně koupit, ale jako u každé ojetiny je potřeba si připravit peníze na počáteční opravy a hlavně na provoz.
A vtom je kámen ůrazu,že většina kupců kouká na auta za stopade a v kapse jim ještě dvacka chybí místo aby přebývala.
A pak to nemůže dopadnou dobře.Opice-banány. :D
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od d.d.t33 »

Lehce se rozepisi o vlatnictvi passata bkd 2006 od nova do 89tkm vse ok pak rozvody a dalsi drobnosti mezi tim vymena oleje po 15tkm a potom uz to slo z kopce ve 110tkm podavacka v nadrzi kaput,potupne na lane .... :laugh: 115tkm utrhlej sroub u altiku.........a spadlej motor oprava 30tkc, pak elektronika kaput opet na lane 11tkc dale najeto cca po oprave 6tkm zadni brzdy 12tkc /el brzda) 128tkm lanovody plus prevodovka 25tkc(komplet spojka) roztrzeny sev v sedacce 9tkc(komplet presita) momentalne 3mesice pred nabourano autobusakem z boku ale pojizdne k nezaplaceni :negative: a sel z baraku zlata b 5.5 :pleasantry:tam max ty ramena za 11tkc a mam klid a to ani nezminuji dpf kterej se jednou menil na reklamacku proste stres

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od petryk1 »

...jo a jeste se prodal za 150.000 jako sqele quto. Nemusi byt nutne octavia. Muze byt B5.5...
Ako pisete, kupit passata ale este mat rezervu par tisic...desiatok tisic... bohuzial.

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od GOLFÁK »

Ale to musí mít prachy navíc na každý ojetý auto, nejenom na Passata. Jak píše sharik

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od rakosnicek23 »

ladulel píše:Svolávací akce na vstřiky u 2.0tdi PD (siemens myslim) snad platí i u Octavek ne?
Hele tohle by mě zajímalo jak to teda je. Já měl za to, že Audi, VW - ano, Seat, Škoda - ne. 8)
ladulel píše:Co se tíče kurvitek tak passat o proti octavce vede, hlavně s el. ruční parkovací brzdou :D.
Hele když na to člověk nemrdá a nečeká až se to zesere, tak to jde lehce vyčistit a zakonzervovat vodní vazelínou :smoke:
d.d.t33 píše:Lehce se rozepisi o vlatnictvi passata bkd 2006 od nova do 89tkm vse ok pak rozvody a dalsi drobnosti mezi tim vymena oleje po 15tkm a potom uz to slo z kopce ve 110tkm podavacka v nadrzi kaput,potupne na lane .... :laugh: 115tkm utrhlej sroub u altiku.........a spadlej motor oprava 30tkc, pak elektronika kaput opet na lane 11tkc dale najeto cca po oprave 6tkm zadni brzdy 12tkc /el brzda) 128tkm lanovody plus prevodovka 25tkc(komplet spojka) roztrzeny sev v sedacce 9tkc(komplet presita) momentalne 3mesice pred nabourano autobusakem z boku ale pojizdne k nezaplaceni :negative: a sel z baraku zlata b 5.5 :pleasantry:tam max ty ramena za 11tkc a mam klid a to ani nezminuji dpf kterej se jednou menil na reklamacku proste stres
Tak to je hnus velebnosti :negative: Nekupoval si to náhodou někde z Áček s certifikátem? :minzdr: Ne jako já si se svym sráčem taky užil svoje, ale zaplaťpánbůh sem ho sehnal za mrzkej peníz tak to teď aspoň mám ve vůni :laugh: (turbo, vstřiky, setrvačník, tlumiče...)
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Dotaz před koupí

Příspěvek od ppfox »

hele už zase jo? já myslel, že už se tady povedlo dostatečně vysvětlit, že Passat není stejná kategorie auta jako Octavia a že se tohle prostě nesrovnává :roll:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“