Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od teekey »

2sibik:
pekne, jak funguje ovladani z volantu? Zobrazuje neco na displeji/budikach? Je tam nejaka animace napr. ovladani ventilace/klimatizace/vyhrivani sedacek? Co bluetooth (prehravani hudby z Androidu/iPhone, handsfree-umi vyhledavat kontakty v telefonu, nebo jenom prijimat)? Ta couvaci kamera je original nebo z Ciny (kabel nebo bezdrat)?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od sibik »

Ovládání na volantu funguje, tzn přepáínání stanic rádia/písniček. Na maxidotu vidím akrorát že hraje třeba track04 u telefonování jsem nezkoušel co se zobrazí.

Ohledně klimatizace atd. by to asi umět mělo co jsem vyčetl, nicméně mě to nic takového nedělá což ani nevyžaduju jelikož mám stupně na climatronicu.

Rádio se spáruje s telefonem a dokáže přes bluetooth přehrávat písničky z mobilu ... ale bohužel při přesouvání je tam malinko zpoždění (až 2sec .. přece jen se musí přehodit písnička prvně v mobilu :D . Takže jsem si to dal nakonec na kartu kde je přesování písniček bez jakéhokoli zpoždění.

Handsfree funguje tak že si můžeš přesunout kontakty přímo do rádia/spárováním. Takže vidíš v poho kdo ti volá a můžeš v rádiu i vyhledávat. Při dvojím stisku telefonu na volantu voláš posledního volaného.

Couvací kamera byla v balení a je drátová s přísvitem ( nad SPZ je dost ale vidět a není tak pěkně schovaná jako originál)

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od ppfox »

hele neber to zle, ale...já na videu vidím, že to umí +/- to, co můj mobil - nicméně třeba gmail a FB a milion dalších víceméně zbytečných funkcí od "bedny" v palubce zrovna nepožaduju - a zrovno to co bych vyžadoval (plnohodnotné zobrazení na maxidotu atd.) píšeš, že to vlastně neumí...tak za mě bohužel palec dolů :|
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

sibik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.03.2015 21:37
Bydliště: Třebíč

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od sibik »

Jasně, však jde o to, aby si každej dal priority, co je pro něj nejlepší. Já třeba na maxidotu mám "imrvere" spotřebu :D a na rádiu mám navigaci. Jako na druhou stranu za ty peníze cca 8k když obyč parrot stojí 4k tak je to super. Né každýho nadchne spousta aplikací atd.. :)

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Jirka. »

sibik píše:
Ohledně klimatizace atd. by to asi umět mělo co jsem vyčetl, nicméně mě to nic takového nedělá což ani nevyžaduju jelikož mám stupně na climatronicu.
To neumí ten starý klimatronik, z toho si nic nedělej, nešlo by to ani na RNS.


Jako neříkám že za ty prachy je to špatné, ale má to i nevýhody, nízký výkon koncového zesilovače, horší příjem rádia, jak tu někdo už psal-když zasvítí na display sluníčko tak je to celkem trága, a nejvíc bych se asi bál spolehlivosti, myslím že Ricom něco takového taky měl, strašně to chválil, než mu to zdechlo, prachy z5 už neviděl...

Jinak na RNS 510 mi chybí to USB, mam ho doma takový ten bazmek do kastlíku jak tu někdo dával to midi, tak já mám přímo na USB, jen nějak nemám čas to nandat do auta, protože v mém případě to bude trochu těžšší kam to dát, protože v kastliku už mam DVD od monitorů v sedačkách, taky vůbec nevím kam to napojím, protože v navi mám všechny konektory obsazené :(
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od teekey »

Jirka. píše:...nízký výkon koncového zesilovače, horší příjem rádia, jak tu někdo už psal-když zasvítí na display sluníčko tak je to celkem trága, a nejvíc bych se asi bál spolehlivosti, myslím že Ricom něco takového taky měl, strašně to chválil, než mu to zdechlo, prachy z5 už neviděl...
trefil jsi presne, to co se tyka vsech tehlech "cinanu", bonus ze to ma alespon kapacitni displej. Fakticky to bude fungovat jako kdejaky mobil s Androidem 4.4 (cinan), coz je fajn, ze si to clovek muze osahat nekde jinde. Kvalitativne to je opravdu nekde jinde (vyrazne niz) nez original, na druhou stranu s tim co mel Ricom bych to moc nespojoval, protoze mel jeste "rezistivni" displej a hw. to byla taky z dnesniho pohledu jiz slabota.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
livin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.08.2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od livin »

Qido píše:Pravděpodobně media-in. Potřebuješ ještě kablík

Obrázek
to je přesně ono! vypadá to stejně
k tomu nejde připojit klasická FLASHka? proč?
k čemu to je......co to umí?
Pašák B7 - nafta 103kW CFFB - Trendline

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od tornado1 »

potřebuješ ten kablík co je na fotce
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od denis.82 »

Qido píše:Pravděpodobně media-in. Potřebuješ ještě kablík
livin píše:to je přesně ono! vypadá to stejně
k tomu nejde připojit klasická FLASHka? proč?
k čemu to je......co to umí?
rika ti neco slovo google?
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Qido »

Co vím tak můžeš mít tyto kabely. Věřím v tvoji inteligenci a ač je to německy tak pochopíš o jaké kablíky se jedná! ;-)

000051446A Adapter für Multimediabuchse MEDIA-IN auf Mini-USB
000051446B Adapter für Multimediabuchse MEDIA-IN auf USB
000051446C Adapter für Multimediabuchse MEDIA-IN auf iPOD
000051446L Adapter für Multimediabuchse MEDIA-IN auf iPOD (verlängert auf 25cm)
000051446D Adapter für Multimediabuchse MEDIA-IN auf 3,5 mm Klinke
000051446H Adapter für Multimediabuchse MEDIA-IN auf Cinch-RCA zur Ton- und Videoübertragung von iPhone / iPod

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Qido »

denis.82 píše: rika ti neco slovo google?
To je ten vyhledávač co ti najde seznam.cz.

daan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 01.02.2015 02:26

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od daan »

Procházel jsem tady Vaše téma a podělím se s mojí a kolegovou zkušeností...

Dostal jsem náhradu RNS510 s Androidem od přítelkyně k vánocům. Osobně teda jí mám v G5... co se týče funkcí, displeje a kvality zvuku na origo soundsystemu (jestli to vůbec nějaký je ale má to 10x repro :D ). Jsem velmi spokojen, písničky mám i s klipy, ukazuje to moc hezky. Origo DVD není problém. Co se týče blokace videa na ruční brzdu dá se to odmáčknout v nastavení. Navigace iGo, couvací kamera, podpora zobrazování věcí jako otevřené dveře atd...bluetooth handsfree super i s origo mikrofonem přímo v navi. Jako velkou výhodu beru android i kvůli možnosti dokoupení bluetooth diagnostiky, stáhnutí programu ikdyby za peníze a možnost sledovat veškeré hodnoty vozu. Součástí byl i nějaký Can-bus převaděč, jen jsem vše zapojil a šlape jak má. Vypíná se s klíčkem, rozsvěcí, zhasíná s vypínačem atd atd...a velkou výhodou je i to, že když je potřeba pustím maličkému nějaká videa třeba z Worthu a je spokojenej :)

Na druhou stranu, kolega má T5 Multivana a navigaci má na nějakém Windows prostředí...s Can-bus převaděčem mu to akorát hlásí chybu na diagnostice, aby zkontroloval vedení Can-busu...umí to nějaký videa, písníčky, má to trochu chaotické ovládání...když jsme zkoušeli můj Can převaděč, ukazovalo mu to otevřené dveře a podporovalo to i další funkce...ikdyž to zobrazuje milion funkcí nefunguje pořádně nic, ani maxidot nezobrazuje rádio.

Myslím, že to je na každém, na jeho finančních možnostech a na tom co požaduje...

Ve finále si myslím, že když jde někomu o nějakou kvalitní hudbu tak funkce maxidotu apod. by řešit neměl a měl by sáhnout po nějaké Alpině, Pioneeru nebo tak...
G5 2.0TDi 161kW GT look
New Beetle 2.0 85kW facelift
Octavia 1.9TDi 66kW winter daily

ex
Golf 4 1.4 16V 55kW
BMW 5 3.5 V8 173kW
Golf 4 1.9TDi 110kW
BMW 320d 110kW
Opel Astra G 1.4 16V 66kW

Uživatelský avatar
livin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.08.2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od livin »

teekey píše:
Jirka. píše:...nízký výkon koncového zesilovače, horší příjem rádia, jak tu někdo už psal-když zasvítí na display sluníčko tak je to celkem trága, a nejvíc bych se asi bál spolehlivosti, myslím že Ricom něco takového taky měl, strašně to chválil, než mu to zdechlo, prachy z5 už neviděl...
trefil jsi presne, to co se tyka vsech tehlech ......
mě se to líbí....android mi vyhovuje
jen bych se bál výkonu a kvality zesilovače (nemyslím, aby to mělo 500 W, ale spíš "kvalitní" zvuk - poslouchám stejně jen MP3)
rádio moc neposlouchám....jen TP

navigace mi VW nevadí, ale když se chci podívat kudy je vyplánovaná cesta a přetahuji prstem po mapě.......to se ve mě vaří krev za 50.000,-

- zobrazování climatroniku oželím = nepotřebuji
- maxidot asi ani nevyužím....snad jen telefon (ovládám jej přes volant = zvednout/položit, najít změškaný/volaný hovor) jinak vytáčení a hledání čísla/jména.....to raději hledám přímo v telefonu, protože mi to najde jméno 1/10 :-(
- mám ORIGO kameru.....na to je třeba nějaký převodník?
- a park. senzory???

každopádně, kdybych šel do číny.....chtěl bych co NEJvětší display (koukal jsem, že dělají 8" ale i 10" - ten je bez okolních tlačítek)
Pašák B7 - nafta 103kW CFFB - Trendline

Uživatelský avatar
livin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 18.08.2015 20:18
Bydliště: Plzeň

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od livin »

denis.82 píše:
Qido píše:Pravděpodobně media-in. Potřebuješ ještě kablík
livin píše:to je přesně ono! vypadá to stejně
k tomu nejde připojit klasická FLASHka? proč?
k čemu to je......co to umí?
rika ti neco slovo google?

jojo, díky za radu!! kablík přesně tento tam mám, ale když jsem tam strčil FLAHku, tak to nic nedělalo
Pašák B7 - nafta 103kW CFFB - Trendline

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od selatko »

Zeptám se, sice možná blbě, ale přece :D

Když bych teoreticky uvažoval o výměne toté číny za moji RNS300(310) nevím, který z toho mám, tak je potřeba měnit i gateway kvůli vybíjení baterky?

Nebo toty číny jsou tohoto nešvaru zbaveny?
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“