SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kdy chceš, akorát zítra jdem k večíru na ples, tak jedině hned po 15 jak pojedu z práce, nebo ve středu pak nejdřív, PO, ÚT nemůžu.
Stačí zavolat vypínač vezmu do auta a budu ho vozit sebou a někde se zcuknem, nebo někam dojedu, je to divné jestli sou dráty OK tak jedině ten vypínač..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od widle »

dobrá, vezmu ho sebou a během dne si zavoláme
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Vypinac svetel stale sviti

Příspěvek od MichalMax »

Cau klubaci,mam takovi problem,otocny vypinac svetel mi sviti porad 24 h dene.nevi nekdo cim to muze byt?i pri vypnutem klicku je tento vypinac podsviceny a kdyz zapnu klicek a zapnu svetla na prvni nebo druhou polohu podsviceni vypinace zhasne ale zase sviti svetla.meril jsem to skouseckou a jde tam jen jeden stali proud.nema nekdo schema zapojeni vypinace??
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od michall »

Kromě "plusů" omrkni taky ukostření spínače.
Přílohy
spísvetel.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od MichalMax »

Schéma je pěkný akorát nevím co kam jde co je plus a co je ukostření.Podle barev to brát nemůžu protože je to celé překopané.Takže by ten vypínač neměl svítit?Svítí jen ten otočný knoflík ten rámeček ne,ten svítí až při zapnutých světlech.
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od michall »

58, 58L a 58R jsou osvtlení SPZ/interiér, obrysovky vlevo a vpravo
Xz je napájení za svorkou X, tj. není v okamžiku startování
30 je stálé napájení
31 je kostra pro osvětlení (tady bych čul závadu)
58d je osvělení za regulátorem
Xr je tuším přívod od pojistky mlhovek
NL, NSL mlhovky


opraveno. Diky kubenec
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od MichalMax »

Super zitra na to mrknu.jen jeste jedna otazecka.mam tam jeden stali proud.nemuze to byt problem???myslel jsem kdybych misto toho natahl proud ze spinacky kde je az po nastartovani a dal tam pojistku tak by to uz nemelo svitit ne?? Taky by mi to vyresilo problem s vecnym zapominanim zhasinani svetel..... ☺ jak jsem rikal je ta eletrika prekopana a svetla mi sviti i kdyz je vypli klicek a ne jen parkovacky ale i potkavaci...... Mam kazdou chvili vymlacenou baterku....
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od michall »

Upřesni "překopaná". Zásah zivočišného druhu Homo Sapiens Kutilus Tuneri může být i nebezpečný. Doporučuji proměřit podle popisu a příp. předělat do původního a hlavně bezpečného stavu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od MichalMax »

Prekopana jako ze tam byla dodelavana krabicka asi na automaticke sviceni ale nic takoveho nefungovalo jen to piskalo nic jinyho tak jsem to vyskubal a napojil pres cokolady a par dratu je tam plonkovich
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od michall »

No tak tím spíš bych to zkontroloval. Nějaký ten vodič navíc asi nevadí, ale měl by být bezpečně zakončen.

Jen ještě upozorňuji, že přívod stálých +12V na svorce 30 i přívod na svorce Xz jsou jištěny pouze pojistkou v motoru s hodnotou 110A.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od MichalMax »

Tak svetla vyresena.... promeril jsem konektor kam jde stali proud a spinany a porovnal s tatovim na ford galaxy a mel jsem prohozeny stali a spinany proud.prohodil jsem to a vse funguje jak ma a uz i signalizace rozsvicenych svetel po vypnuti klicku a otevreni dveri..... Ted se presunu na druhe tema s temi interierovimi svetylky...
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
tommi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 02.09.2008 09:13
Bydliště: Rychnovsko

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od tommi »

Ahoj, tak už mám také problém se světlama. Přestali mi svítit potkavačky, vše ostatní funguje. Může to být také tím vypinačem? Všichni píšete že vam nesvítí tlumený, ale ne jestli ostatní funguje.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: SVĚTLA, VYPÍNAČ: vypínač světel, oprava

Příspěvek od hiero »

no a streavacky nie su tlmene :?: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“