Park Assist + Blind Spot senzor

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Park Assist + Blind Spot senzor

Příspěvek od qeed01 »

Ahojte,
mel bych dotaz, zda mate, nebo jste zkouseli kombinaci vybavy park assist a blind spot senzor.
Podle katalogu by tato kombinace mela poskytovat pri vyjizdeni z kolmeho stani na parkovisti (napr. u supermarketu) kontrolu prijizdejicich aut a dokonce do nejake rychlosti (tusim 7 km/h) to i samo zabrzdi.

Mate s tim nekdo zkusenosti? Je to dobra vec, nebo to signalizuje prijizdejici vozidlo stejne jako parkovaci senzory a tedy nevite, jestli se blizi auto, nebo jsem blizko nejake prekazce?
Zobrazuje to informaci o prijizdejicim vozidle nejak na displeji? Opravdu auto samo brzdi?

Diky za odpovedi.

Liapor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.08.2014 18:07

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od Liapor »

Ahoj,já to více,méně nepoužívám,ale před měsícem jsem si to aktivoval. Na parkovišti to funguje dobře. Jenže se mi stalo,že jsem vyjížděl ze šikmého parkovacího místa na relativě frekventované ulici.Vedle mne dodávka.. neviděl jsem nic.Vystrčil jsem tedy zadek auta a čekal kdo mne pustí. Jakmile projíždějící auto zastavilo a chtělo mne pustit já se chystal vycouvat do mého pruhu v tom auto samo zabrzdilo,protože předpokládám detekovalo auta jedoucí v protisměru.Nestudoval jsem to dál,město moc nejezdím,třebas se to dá umravnit blinkrem ??? Abych vyjel musel jsem tu funkci deaktivovat.
Nicméně ptal jsi se jestli to brzdí.... tak to mohu potvrdit a je to poměrně nečekané :-)

Edit: mám BSS+ Parkassist
Naposledy upravil(a) Liapor dne 20.01.2016 20:42, celkem upraveno 1 x.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od juro111 »

Ja mám síce iba park pilot+blind spot sensor, ale myslím že z časti to bude podobné. Podľa mňa to funguje celkom dobre. Dokonca to zbadá aj cyklistu. Zvuk to vydáva rovnaký ako samotný park pilot (výška tónu aj hlasitosť je zhodná so zadnými senzormi), ale je neprerušovaný, takže ľahko rozoznáš, že asi sa niečo blíži. Podľa mňa si to nepomýliš so samotným parkovacím senzorom, pretože ak cúvaš z parkovacieho miesta, tak pravdepodobne máš za sebou voľný priestor, to znamená že plot alebo ďalší rad áut bude ďaleko. Kým sa k nemu priblížiš, tak už tie prichádzajúce autá uvidíš aj sám z auta. Na displeji rádia sa to zobrazí červeným zafarbením takého lichobežníka za autom. Vždy len na tej strane, z ktorej sa niečo blíži. A keďže nemám park assist, tak mi to samo nebrzdí, len ma to zvukovo a opticky upozorní.

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od anton1 »

Ja mám tiež parkpilot + blind spot a pribrzdí to, raz mi to tak pribrzdilo, že mi zhasol aj motor. Myslím si, že to je osožná funkcia pri cúvaní, na rozdiel od monitoringu mŕtveho uhla, kde podľa mňa sú tie ikonky v spätných zrkadlách nevýrazné, hlavne cez deň. V noci je to lepšie, ale to zas vidím prichádzajúce auto podľa svetiel, takže mi je to na nič. Ale niekomu to možno vyhovuje...
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od qeed01 »

No, chlapi, tak ted jsem z toho mirne zmateny :(
v katalogu a i co mi prodejce rekl, tak:
Blind Spot Senzor
systém hlídání mrtvého úhlu vnějšího zpětného zrcátka
výstraha při nebezpečí vzniku kolize při změně jízdního pruhu
v kombinaci s Parkassistem zabraňuje vzniku kolize při vyparkování
A vy rikate, ze tuto funkci mate i bez parkassistu :?

No, nicmene diky za pozitivni zkusenosti, ze to funguje dobre a ze to i brzdi :)

anton1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 09.09.2010 21:03

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od anton1 »

No je to moja skúsenosť, tiež mi to nie je celkom jasné, pretože sa mi zdá, že niekedy to pribrzdí a niekedy nie, neviem, na základe čoho sa to rozhoduje. Ale v každom prípade to akustické a vizuálne upozornenie je výrazné a určite to v mnohých situáciach pomôže.
Golf Sportsvan 1,4 TSI Highline
ex Golf Plus 1,2 TSI

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od juro111 »

Myslel som, že automatické brzdenie je až pri park assist (auto samo parkuje) a nie pri park pilot (iba senzory so signalizáciou). Mne už to viac krát pískalo, že ide auto, ale nevšimol som si, žeby to aj samo brzdilo. Možno že aj ano, ale ja som vždy tiež zabrzdil, takže možno sme brzdili naraz. Budem to sledovať teda viac sledovať :)
BTW ani front assist mi ešte nebrzdil, aj keď červená signalizácia hroziacej kolízie mi už svietila a pískala viac krát.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od x-father »

Pořid si zpětnou kameru.
Má poměrně široký úhel záběru a při vyparkování ze šikmého stání máš na radiu hezký přehled ulicí i do dálky.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Park assist + blind spot senzor

Příspěvek od srotty »

No jo,ale ve VW za dodělání chtějí 20000 Kč. :( A dávat tam nějakou neorigo :negative:

Pavel77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 26.04.2015 13:39

Re: Park Assist + Blind Spot senzor

Příspěvek od Pavel77 »

Tak dnes vyzkoušeno v praxi. Začal jsem couvat k domu, popojel jsem tak půl metru, a najednou mě zprava za zadkem (auta) vyběhl kluk. Sice zůstal stát bokem v bezpečné vzdálenosti, v zrcátkách i na kameře byl vidět, takže jsem se jal zabrzdit, ale těsně předtím, než jsem se dotkl brzdy, tak auto za řevu výstrahy zabrzdilo samo.
Běžné couvání bez Park Assist. Ve výbavě nicméně Park Assist mám...
Žádná nebezpečná situace, ale i tak jsem rád, že to tak funguje. Měl jsem zato, že Rear Traffic funguje jen na auta, ale jak je vidět, i na chodce...
Takže za mě 1+
GVII Variant Highline 1,4 TSI, DSG, modrá Pacific

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: Park Assist + Blind Spot senzor

Příspěvek od Jiruna09 »

Mám rovněž bez parkpilota a funguje. Občas si funkci vyzkouším díky našemu psovi a jednou se osvědčil naostro. Couval jsem z vjezdu, výhled naprd. a přiznám, že jsem i moc nekoukal. Auto najednou zapískalo a chytlo za brzdy. Hned na to projelo auto, o kterém jsem nevěděl. :blush:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Park Assist + Blind Spot senzor

Příspěvek od Shorty »

V poslední době mi nějak začal zlobit Park Assist, konkrétně při pokusu i podélné zaparkování mi vyskočila hláška něco jako "Doba stání příliš krátká/nedostatečná doba stání" a musel jsem to převzít sám, takže jsem si tu hlášku nemohl vyfotit nebo pořádně prohlídnout. Při kolmém stání bez problémů, ale to nepoužívám. Někdo podobná zkušenost?

Vím, že manuál říká, že zpátečka se má řadit až po chvilce co se rozhodnu přijmout nabízené místo...tak mě napadá, jestli jsem nezačal bejt příliš rychlej na toho asistenta :-D
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Park Assist + Blind Spot senzor

Příspěvek od ablorhm »

srotty
Dodělání kamery - téma ZDE
Ceník VW Golf příslušenství 5G1054634

Jo, není to 7 tisíc jako z výroby, ale kdo ji má, jistě mi dá za pravdu, že je to úplně jinej level couvání.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Park Assist + Blind Spot senzor

Příspěvek od srotty »

Teď nějak nechápu. :blush:

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Park Assist + Blind Spot senzor

Příspěvek od ladaf »

Odpovida na tvuj dotaz pred par lety ;-)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“