PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Piff66 »

Po projetí myčkou mi přestal fungovat asistent,poslechem jsem zjistil,že nejdou 3 zadní čidla.Je možný,že VAG ukázal u funkčního čidla 255 a u těch ostatních vůbec nic?
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
Jirina666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.03.2015 21:15
Bydliště: Vsetín

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Jirina666 »

Takže jiný způsob než diagnostika na zjištění, proč nefunguje parkovací asistent, není; i kdyby to mělo být jenom vadné čidlo. Pokusím se sehnat si kabel a program, případně někoho poblíž, kdo už to má a umí s tím pracovat. Děkuju za info.
Sharan II 2009 1.9 TDi 85 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Funkční čidlo může taky ukazovat 255, dej si před něj něco (někoho) a hodnota by se měla měnit.


Bez VAGu se toho v tomto případě moc zjistit nedá.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Piff66 »

zajímalo mě spíš,jestli u nefunkčních čidel VAG něco ukazuje nebo jestli v okýnku není vůbec nic.
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Jestli si dobře vzpomínám, tak je tam 255 a nemění se to. Překážka je daleko a senzor nemá odezvu, nebo je vadný. V okýnku si myslím, že nemůže být "nic".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jjar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.10.2014 21:12

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jjar »

Ahojte
nemal niekto problem s čidlami vzadu typu: ak je chladnejšie a nesvieti na ne slnko tak všetko v pohode funguje, no ak na ne zasvieti a je teplo ako teraz v týchto dňoch, tak pri zaradení spiatočky pípaju dlhým tonom ako pri najbližšej vzdialenosti??? vymenil som už dve zo štyroch , prehadzoval medzi sebou a výsledok stále rovnaký

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Co na to říká diagnostika? Stěhuje se problém s čidlem? Může v něm být nečistota, která se tam za tepla "šprajcne" a čidlo tím pádem kecá.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od misoR »

Kabelaz je v poriadku? Ja som musel menit konektor na jednom snimaci, kedze bol poskodeny, resp. kable boli uz zrejme mimo svojej zivotnosti.

lukas1077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.07.2015 14:25

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od lukas1077 »

Zdravim, mam sharana r.v 2001 predne aj zadne origo park senzory..vsetko fungovalo ale odisla mi RJ-cka park senzorov...vymenena za druhu za rovnaku (podla serial cisla)... vsetko sme zapojili ale nejdu zadne senzory..predne funguju ako ma... spiatocka svieti..senzory zadne v poriadku..VAG diagnostika pise ziadny chyby...prud do senzorov zadnych ide..
Neviem co s tym

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Ipanema »

Jestli máte někdo 4 nefunkční (pro jistotu zopakuji: nefunkční) orig. VW čidla, odkoupím je u Vás. Díky za případnou reakci.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jjar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.10.2014 21:12

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jjar »

s diagnostikou som sa zatial nehral, no kupil som dve ine cidla a postupne vymienal, no stale to iste - takže asi kabeláž - uvidím

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Bez diagnostiky je to systém pokus-omyl a to může být nadlouho. Je tam vidět, které čidlo zlobí, jestli se problém "stěhuje" při prohazování čidel, jestli ukazujou, co mají, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Jurajof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.10.2015 12:05

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Jurajof »

Ahoj,
nasměroval bych měl někdo do servisu v Praze na opravu parkovacích čidel. Po nastartování se objeví dlouhy zvuk, pak nic. Dle servisu současného bylo jedno špatné, to jsem vyměnil, nic se nezměnilo.

díky,
Jirka
Seat Alhambra II, r.v. 2007, 2.0TDI, Praha

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Příspěvek od kubenec »

Chyba nemusela byt v cidle, ale v kabelazi (uhnile draty, konektor). Zkouseli jste cidlo vyndat a prepojit misto jineho, zda se chyba presune? Jak pise Michall. Kde si byl?

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Jurajof
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.10.2015 12:05

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Jurajof »

Díky za odpověď. vypadá to, že to asi bude něco s kabeláží jak řikáš, neboť mi teď na horách náhle začli fungovat, a pak zase přestali:). Byl jsem u pana Šerbera (vyvazovaky.cz), diag si myslim mu to ukazala dobře..
Seat Alhambra II, r.v. 2007, 2.0TDI, Praha

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“