Problém s chlazením passat 81kw

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gombi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.01.2012 18:57
Kontaktovat uživatele:

Problém s chlazením passat 81kw

Příspěvek od Gombi »

zdravím... mám problém. Na autě se dělala hlava rovnala měnily ventily zdvihátka gufero a tlakovala se.... potom turbo se dalo repasované všechny těšnění rozvody i vodní pumpa se dala nová... auto se složilo nastartovalo vše běží krásně... Ale při jízdě se nejdrív nezahřál na 90stupnu ale jenom na 70 tak jsem vyměnil termostat za origo (i když předchozí byl starý 3 měsíce a fungoval do poslední chvilky) po tom auto se plynule zahřálo na 90 ale i při intenzivní jízdě 50km se spodní hadice co vede od termostatu nezahřeje je studená je studená i banka... jinak hadice co vedou od hlavy válcu jsou vařicí... jinak auto topí krásně. Napadá mě třeba chladič vyměnit nebo zkusit nalít do chladiče nějakej čistič co myslíte díky za rady. Jsem už zoufalí :(
Škoda Octavia TDi Cult style!!!

VW Golf mk2

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s chlazením passat 81kw

Příspěvek od majkl1 »

A co je tedy problém? Auto topí, motor se ohřívá, ale nepřehřívá. Neuvedl jsi, co tě vlastně trápí :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Gombi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.01.2012 18:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s chlazením passat 81kw

Příspěvek od Gombi »

no mě ted trápí to jeslti je v pořádku že ta spodní hadice co vede do termostatu je studená... i banka chladici kapaliny že je studená chtěl bych jenom vědět jeslti takhle je to ok nebo ne
Škoda Octavia TDi Cult style!!!

VW Golf mk2

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Problém s chlazením passat 81kw

Příspěvek od majkl1 »

Dokud se neotevře termostat, tak je to normální :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Burak555
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 16.08.2008 22:43
Bydliště: Břeclav - Poštorná
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s chlazením passat 81kw

Příspěvek od Burak555 »

Zdarec, mám podobný problém jako Gombi.Měnil jsem fouklé těsnění pod hlavou (začal jsem jezdit na vodu) i rozvody, do té doby vše teda kromě vody v poho. Dolil jsem max. litr oleje za 15000km. Od té opravy začal žrát olej, voda mi vyleze max na 80 st a jak zastavím, šupem je tam 60st. Když vypnu motor a za minutu nastartuju, tak je tam nula.Termostat novy, nevím co za značku, čidlo teploty taky nové (Hella) Jo a ta teplota na 80st mi vyleze až tak za 40 km (-10 +10 to je jedno) Ale auto topí v pohodě, spíš až moc, voda se neztrácí. Prosím poraďte někdo. díky moc.
Motor mám 85kw PD typ. ATJ 11/2000

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém s chlazením passat 81kw

Příspěvek od M@ty »

Spotřebu oleje bych si jen tipnul na připečené kroužky pokud to bylo bez vody. Ale to je spíš jen domněnka.

K teplotě: Nejspíš ti nový termostat podchází. Stačí po startu studeného motoru a krátké jízdě "osahat" hadici k chladiči a pokud bude vlažná, tak to netěsní buď z důvodu špatné montáže nebo je jednoduše nový termostat vadný...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“