Autorizovaný servis VW - výsměch

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od teekey »

bordel píše:...jelikoz nemel zadny razitko v servisce na zaruku mobility, tak mel smulu a sel koupit jinej celej motor...
do servisky prece nemusi psat pouze auth. servis, ale i jine servisy - samozrejme nekdo kdo to dela po vecerech v garazi bez papiru to asi neudela :-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od KJirka »

to je ale pořád stejná píseň. Můžeš mít 100x pravdu, s těmi neautorizovanými servisy, ale když pak dojde skutečně na lámání chleba, budeš mít smolíka. V týhle zemi nefungujou jiný, mnohem logičtější věci, tak proč by mělo fungovat zrovna tohle.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od Mažňák »

hele budte rádi za to co máte :D do rodiny jsme kupovali auto Ford fusion ( funglovka ) a první i druhy servis (garanční prohlídka) spočívala jen ve výměně oleje za 2700kč. a to měli menit i ostatní filtry a na to se vysrali. to jsem zjistil az dalsi roz co jsem servisoval auto mimo autorizak je napr vzduchovy filtr je jeste origo z vyroby. takže radši to dam osvětšenemu mechanikovi než do autorizaku
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1022
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od oneb1t »

ehm ona ta vymena oleje u VW/Skodovky vyjde taky tak...
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od hkr »

Myslim, ze kolega zejmena narazel na to, ze se neobtezovali vymenit ani filtry...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od bordel »

hkr píše:Myslim, ze kolega zejmena narazel na to, ze se neobtezovali vymenit ani filtry...
Jak zjistil, ze vzduchovy filtr je jeste original z vyroby?
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od Qido »

A co se na to vykašlat a prostě ten filtr za pár korun koupit?

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od x-t.y.n.a »

když to tu tak čtu. Mám auto již po záruce v nejbližší době mě čeká další výměna oleje v autoriz.servisu, v podstatě když mám po záruce, tak už tam jít nemusím, ale prodejce auta mi řekl, že mi doporučuje do autoriz.servisu dále chodit, že je jakási záruka mobility a i když se mi třeba rozbije motor, tak ta záruka mobility by mi mohla zajistit výměnu motoru zdarma (což pochybuji) nebo za nějakou výraznou slevu, samosebou to zajišťuje i odtah vozu atd.. Nevím, já si jsem schopna olej vyměnit za cca 1200Kč-1300Kč i s filtry, v autorizáku po mě chtěli 5tis. Jsem na vážkách, zda jim cpát ty prachy a doufat v záruku mobility, kdyby se někdy něco náhodou stalo nebo jim na to hodit bobek a servisovat to ve svém ověřeném servisu.

Máte někdo zkušenost se zárukou mobility? nebo to je jen reklamní tah?
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od Qido »

Takhle, záruka mobility je, že Tě zdarma odtáhnou do autorizáku a tam už všechno zaplatíš, pokud se nejedná o banální závadu typu prasklý drážkovaný řemen. http://www.volkswagen.cz/servis_prislus ... a_mobility" onclick="window.open(this.href);return false;

Další razítko v servisce se hodí, když najdeš na autě např. korozi a pod, tak jsou poměrně ochotní danou věc s Tebou řešit formou kulance (spoluúčasti) na opravě (což ale není taky žádná výhra).
U mě by také rozhodovalo jak dlouho bych si auto hodlal nechat.

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od denis.82 »

Znamy chodil se svou A5 vzdy jen do autorizaku, chvili po zaruce se mu rozletel motor (novy 320000kc) a kulance byla NULA!!!
I kdyz je to asi individualni, nekde zase ti zase na opravu muzou prispet. Ale nespolehal bych na to.

Zaruka mobility je jen odtah gratis v pripade poruchy do nejblizsiho VW a mozna jeste jine asistencni sluzby, opravu si stejne platis.

EDIT: Jo, tak Qido byl rychlejsi. :D
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od KJirka »

denis, to je opravdu velmi individuální a věřím, že kdyby trochu zabojoval, tak to importér na kulanci uznal.Ale bůhví, jak to celý bylo.
x.t.y.n.a : do autorizáku opravdu raději jezdi aspoň na olej a filtry, kvůli razítku. Pokud přijde něco většího, třeba rozvody, je to pak na zvážení. Jestli by to mělo být o ranec držší, tak se asi na to vykašlat. Já díky tomu, že s CC jezdím na pravidelný výměny (teda byl jsem ve 30 a 60 t.) dostal jsem v 70 t. na kulanci nový trubo za 35 litrů. A to se přeci vyplatí :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od sharik4x4 »

V 70tkm tam asi uhádáš cokoliv i větší věci-motor,převodovku,...ale ve 150tkm je mobilita podle mě již k prdu.Tam už nebudou ochotni to platit a když člověk uhádá jenom částečnou ůhradu není to žádná výhra.Např. reklamace kapoty-rez mi nabídli 50% spoluučast,ale lak v autorizáku kapoty je kolem 8tKč,takže pro mě 4tKč a za 4-4,5tKč mi to nalakují v normální lakovně bez keců.A tak je to se vším.Výměna motoru v autorizáku bude taky akce za 200TKč,takže i půlka je randál.Já osobně to řeším připlacením záruky u nového auta z 2let na 3až 4roky/120tkm.Pak už to nemá smysl navštěvovat autorizák,zvlášť ne v čr. :laugh:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od Jirka. »

Přesně, na co mi je že mi milostivě slevní 50% ceny např motoru, když jim tam stejně za těch zbylých 50% nechám 100.000kč. Za motor který v inzerci normálně seženu za 20.000kč a to se vyplatí :laugh: :laugh: k tomu připočtu 400% marže na dílech a olejích při servisních prohlídkách a to se vyplatí 2X :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od KJirka »

no i takhle se na to dá koukat.
Denis ale nepsal, kolik měl ten motor v Audi najeto. Psal, že se to stalo chvíli po skončení záruky. Jenže taky to mohla být prodloužená záruka třba na 4 roky a auto najeto bůhví kolik. To je taky možný. Pak se asi nelze divit, že už s tím nic nechtěj mít.
Jak to teda Dane bylo ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Autorizovaný servis VW - výsměch

Příspěvek od sharik4x4 »

Kamarád těď řeší na kulanci motor na multivanu to slavný bi-turbo.V 90tkm to začlo žrát olej,má taky těsně po záruce a vůbec to nevidí růžově.Tak jsem zvědav jak to dopadne.Je to taky akcička za dvě kilka v autorizáku. :laugh:
Já jsem si zaplatil na 3roky záruku a pak už jim to nesvěřím ani náhodou.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“