FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kezlab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.10.2015 21:54

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Kezlab »

Tak vyťuknout mě to taky nešlo a zároveň jsem se bál o stahovačku a sklo.Tak jsem si zbastlil takový přípravek,kterým jsem vnitřní plastový čep vytáhl pomocí šroubu ven.Sehnal jsem dlouhý šroub asi 7cm se závitem M5 a ocelový váleček který měl vnitřní díru průměru většího než je vnitřní menší plastový čep a venkovní průměr aby byl menší než větší plastový čep(hodí se třeba pístní čep z nějakého fichtla atd ...),délka válečku asi o 5mm menší než ten šroub M5.Váleček jsem dal na šroub na konci s podložkou a ten zašroubovával do vnitřního menšího plastového čipku a váleček se opíral o větší čípek a tím jak se šroub utahoval tak nenásilně vytahoval čípek bez rizika poškození okna nebo stahovačky ....
Vw Ρassat B7 Limousine 2.0 TDI 103 kw,09/2012

Uživatelský avatar
Kezlab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.10.2015 21:54

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Kezlab »

Zde přikládám foto přípravku na vylisování čípku stahovačky okna .... Třeba to někomu pomůže .... Šlo to s tím krásně ....
Přílohy
20151219_170115.jpg
20151219_170133.jpg
20151219_170325.jpg
20151219_170343.jpg
Vw Ρassat B7 Limousine 2.0 TDI 103 kw,09/2012

Uživatelský avatar
Kezlab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.10.2015 21:54

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Kezlab »

Chlapy nevíte někdo prosím jak ještě vyndám celou stahovačku ven???Mám oddělané oba šrouby zámku a všechny šrouby panelu stahovačky 10ks,okno vykolíčkované ze stahovačky a vyvěšeně nahoře izolepou a přesto ten panel vzadu někde u zámku drží (nejspíš na tom bílém plastovém držáku co drž zámek)??Co se má ještě oddělat aby to šlo ven celý ten panel stahovačky???Drží to někde za ten bílí plast vzadu u zámku.Přikládám foto v kterých místech to ještě drží .... Co je ještě potřeba povolit nebo oddělat aby to šlo ven???Díky moc za rady !!!!
Přílohy
stahovacka.png
Vw Ρassat B7 Limousine 2.0 TDI 103 kw,09/2012

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Jirka. »

Vyndat kovovou vodící lištu okna a povolit zámek a vyndat kliku.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Kezlab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.10.2015 21:54

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Kezlab »

Tak ta kovová lišta okna je přinýtovaná k tomu plechu co jsem posílal na tom foto v předchozím příspěvku takže zvlášť ven nepůjde ale jedině s ním,zámek je přidělanej taky právě přes ten plast v kroužku k plechu a ten plast vypadá že je taky napevno k tomu plechu tak taky půjde nejspíš až s tím plechem protože na vycvaknutí tam není prostor jak se dostat,tak jedině ještě že by to nějak držela ta venkovní klika ..... Nebo myslíš vyndat tu lištu mezi velkým okýnkem a tím trojuhelníkovým malím vzadu mě ještě napadá???
Naposledy upravil(a) Kezlab dne 20.12.2015 17:14, celkem upraveno 1 x.
Vw Ρassat B7 Limousine 2.0 TDI 103 kw,09/2012

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Jirka. »

Myslím přesně tu lištu mezi malým a velkým oknem. Venkovní klika samozřejmě musí dolů protože spodek kliky je spojený se zámkem . Protože už vím že další dotaz bude že ti nejde vyndat klika :laugh: tak kliku sundáš tak že sundáš plastovou záslepku za klikou, za kliku zatáhneš jako když otevíráš a držíš, z boku dveří pod gumovou záslepkou povolíš 20 torx, pak vyndáš záslepku(tu kovovou za klikou) pak kliku vytáhneš směrem dozadu, vepředu pod klikou povolíš 20 torx a vycvakneš spodek kliky.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Jirka. »

Jinak tu věc co si používal na vyndání toho kolíku si dělat nemusel, opravdu staří jen jemně tuknout do toho středu kolíku, ale už to chce asi cvik, já k tomu používám 20torx šroubovák který o ten střed opřu a do něj tuknu druhou stranou podběráku na příchytky polstrování a úspěšnost je 100% :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Kezlab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.10.2015 21:54

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Kezlab »

Díky moooc za rady,zkoušel jsem do toho kolíčku klepat přes malý bit a nástavec na malou golu ale spíš mě to pružilo a nešlo ven ...Hrubší násilí jsem se bál použít abych něco nezničil .... Cvik je cvik ale když to člověk dělá poprvé v životě tak se přeci jen bojí a takhle mě napadlo že to půjde a taky skutečně šlo krásně. Ještě jednou Děkuju za všechny rady !!!!S tou klikou si mě odhadl správně,za chvíli bych sondoval jak ji dostat dolu .... :lol:
Vw Ρassat B7 Limousine 2.0 TDI 103 kw,09/2012

tomanekalesek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.01.2016 13:03

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od tomanekalesek »

Zdravím chci se zeptat jak vymenit zarovku h1 na dalkove svetla ve vw 4. Nevite nekdo jak tam zarovku zastrcit?? docela nepřístupná cesta ke svetlum. Diky za dpoved

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Qido »

??????? To asi nebude passat, že?

Guzmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.05.2014 19:29
Bydliště: poblíž Prahy

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Guzmen »

Upřesni co je VW 4 ?
Pásovec Variant 1,6 tdi CAYC Bluemotion

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od teekey »

tomanekalesek píše:Zdravím chci se zeptat jak vymenit zarovku h1 na dalkove svetla ve vw 4. Nevite nekdo jak tam zarovku zastrcit?? docela nepřístupná cesta ke svetlum. Diky za dpoved
jsi ve spatne sekci, na VW Golf 4 mas sekci ZDE :wink:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

standa_passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.09.2008 23:09
Bydliště: Brno

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od standa_passat »

Dobrý den. Kde je prosím umístěna jednotka centrálního zamykání . Passat B6 7/2010
Jakou má barvu kabel ,kterým je napájena žárovka v zrcátku při odemčení vozu.Děkuji za vaší radu

Ondrasimuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 10.06.2013 16:48

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Ondrasimuss »

Ahoj, prosím mám tu někdo zkušenost s repasem brzdového třmenu (zadní pravý), kupodivu nejde o motůrek, ale prokapává mi brzdovka někde kolem těsnícího kroužku při zatažené ruční brzdě.... Jsem smířený s koupí celého třmenu, ale už mi pár lidí radilo, ať to zkusím tou opravnou sadou.... :zzz:
S přítelem po boku není žádná cesta příliš dlouhá. (Passat 3C, 2.0 BMP (hlava BMM), DSG)

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: FAQ: Návody, postupy, časté dotazy

Příspěvek od Jirka. »

Mám tu zánovní třmen za 800 kč. Nebo kup opravnou sadu, pokud není ko pístek tak tě to vyjde do 200kč za gumičky. Rozebrání je jednoduché, sundáš motorek, pak vytočíš ven pístek, sundáš závlačku zezadu, celé to vysypeš, vyměníš gumičky a zase složíš a odvzdušníš. Případně repase u nás formou výměny gumiček vyjde na 1000kč komplet se vším.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“