MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

mas to zavzdusnene....asi gumicky na vstrekovacoch aby si ich vylucil odparkujes auto dolu cumakom a kedna druhy den chyti na brnk tak tie gumicky popripade kontrola vedenia nafty a filtra...

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Ze cumakom dole. :-) Tak to asi v mojej krajine nepojde.

Ale uz viem cim to je - odisla komplet rampa na zhavice. Boli tam davane podla VIN, ale aj tak mi tam dali starsi model, ktory ma dlhsi konektor a to mi rozbilo konektory na polku. Nova rampa je iba komplet s kabelazou a stoji nieco cez 300eur - takze hladam nejake ine riesenie. Na A6 je velmi podobna rampa a tam niektori nabrutalno na zhavice narezali zavit a spojili to cez ocko napajane no koniec kabla. Musim nieco vymysliet, lebo 300eur plus komplet zhavice sa mi moc nechce davat
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Tak jsem frézu od nikoho nesehnal,mluvil jsem s tolikati lidima a nic, sice jsem mluvil s dvouma mechanikama, kteří frézu mají, ale...jeden pouze srovná čelo za 1500,- a zbytek si dodělám sám s mechanikem s kterým jsem to rozdělal. Druhý pracuje v servisu v Brně,cena do 3000,- plus cena za kolo a nejbližší volný termín začátkem února. Dobrej byznys za 10-30min práce s frézou. Zatím mi nejlíp vychází když si frézu koupím, s mechanikem srovnáme čelo kliky a pak ji prodám dál,nebo ji za nějaký úplatek budu pujčovat :-) Když ji teď obědnám http://www.atools.cz/?action=detail&id=ID570&catg=0" onclick="window.open(this.href);return false; , tak příští týden bych mohl zase jezdit a hlavně nemusím řešit odtah do jinýho servisu .

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

Ja som natom tak isto....nikto nemá a ked ma tak su nenazraty keby ten predajca zasielal do sr tak ju mám doma ale to je mimo tému máš sz....

Kende
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2016 10:49

Nestartuje

Příspěvek od Kende »

Ahoj, mám takový problém. Auto stojí 4 dny v dílně a chytne nadrc, včera jsem jak dal na hodinu a půl ven kde bylo cca mínus 10 a už jsem nenastartoval. Starter protoci a začne lupat RJ pri napojení na nabíječku je baterie za 5 minut nabitá. A stejně auto nechytne. Altik je nový a baterku jsem zkoušel sice trochu slabší ale novou. A to samé. Nevíte kde může být chyba? Dekuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Mohlo by to souviset s teplotou, někde může být studeňák, který se projeví právě, když je zima. Co třeba diagnostika, immobilizer, svorka X (relé 109), pojistky v motoru, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kende
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2016 10:49

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Kende »

Rele 109 je v pořádku, imobilizér funguje ještě teda zkusím projít ty pojistky v motoru tak uvidíme...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Mrkni na všechny spoje, i na baterce, startéru, ukostření, ... Startér baští hodně a i na malém přechoďáku se může dost ztratit. Ještě mě napadlo ... zkus startovat na jiné auto, jestli to přece jen není baterkou
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od vilik »

Ono už se to tu kdysi probíralo. On ten startér s tím zdánlivě točí jako zběsilý, ale to nemusí stačit k nastartování. Samozřejmě bych zkontroloval také
vše, co tu psali kolegové přede mnou.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Kende
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2016 10:49

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Kende »

Tak jsem to startoval přes druhé auto a chytlo to bez problémů takže baterka asi slabá... jinak mám problém s budikama na maxidotu se mi neroznou žádné kontrolky a problémy s kilometrama při jízdě se nepricitaji. Díky za další radu :)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Tak jeden problém možná vyřešen. Maxidotí problém prosím směřuj do některého tématu o maxidotu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Tak opět jezdím a snad to teď už vydrží. Koupil jsem frézu na čelo klikovky, ofrézoval, nasadil nové kolo,nový šroub,mechanik poskládal rozvody a hurá zase jezdím :pleasantry: :pleasantry: Založil jsem nové téma i s fotkama opravy, tak snad to někomu pomůže.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Takze zase nestartujeme :-(

Omylom som asi nabral zlu naftu a odvtedy mi nechce startovat. Doma chyti, ale prve sekundy znie naozaj zle a je za mnou obla dymu, v praci startujem na 5-6 dlhych startovani kym chyti.

Otazka:

Ako nejako rozumne zistim, ci mam OK cerpalo? Ten zvuk bubliniek od kedy som nacerpal uz nepocujem, ale rad by som si to nejako overil skor ako kupim nove - pripadne zistil, ze je to rele, alebo tak.

Ako zistim, ci mam zle gumicky na vstrekoch, alebo na tandeme? Vsteky som na aute este nechytal, tandem bol uz raz pretesneny, ale mozno by to uz chcelo novy diel. Len vyhodit 200€ aby som zistil, ze chyba je inde sa mi nechce. :-(
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Zkus pred startem odpojit snimac teploty chladici kapaliny jestli se to zlepsi.
Bude to dele zhavit ( pokud to zhavi ) a melo by to tim padem i lip chytit..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Ono to podla zvuku nema naftu - ked mi pred mesiacom nezhavilo, tak sa ten motor pretocil, ale bolo vidiet, ze sa o nieco snazi. Teraz ide ako keby na prazdno.

Ale skusil som odpojit najprv jednu a potom druhu hadicku na filtri, pri kazdej zapnut zapalovanie aby som vedel, ci mi ide nafta cez filter a zrazu je znovu pocut cerpadlo.
Ci nastartujem este neviem, ale kedze som dnes skoro kupil dalsie cerpadlo, tak som rad za ten zvuk. Zajtra uvidime ci startujem, alebo nie.

Plus mam pocit, ze mi moze pustat aj filter - ako keby bola na tej capicke odspodu vzdy kvapka nafty, ale to neviem na 100%, lebo ten pristup tam je uplne zabity,
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“