Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Nwkt »

ricom: Spoluúčast min 5 000,- pak 10% z částky. Takže do 50ti mi to je jedno ;-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

vidíš já mám spoluúčast 1tis + platím DPH a jedno mi to doopravdy není.. protože nemíním živit dementy v autorizáku..
v tom asi bude ten rozdíl..
Nwkt píše:ricom: Spoluúčast min 5 000,- pak 10% z částky. Takže do 50ti mi to je jedno ;-)

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Nwkt »

Nikdo tě nenutí, jinak já mám smlouvu nastavenou tak, že pokud to není v autorizáku tak mám vyšší spoluúčast

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od KJirka »

to DPH dostaneš zpátky, to tě taky nemusí bolet. Nicméně jsou to šmejdi. Když to jde na pojišťovnu, hoblujou to, jak se dá. A likvidátor v tom musí jet taky, protože takovou lumpárny by jinak nikdo nespolknul.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

proto mám dobrého pojišťováka, abych do podobných věcí nebyl tlačen pojišťovnou..
a co se týče DPH Jirko na to člověk musí vydělat a rozhodně ti není jedno jestli je DPH takové či makové při platbě :blush:


Nwkt píše:Nikdo tě nenutí, jinak já mám smlouvu nastavenou tak, že pokud to není v autorizáku tak mám vyšší spoluúčast

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od KJirka »

ale no tak samozřejmě, že ho nejdřív musíš zaplatit a pak taky třeba 3 měsíce čekat na vrácení. Já jsem třeba kvartální plátce. Jako úplně jedno to tudíž není.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ricom »

néé to je vedlejší já spíše z principu nechci dávat vydělat zlodějům a někomu koho neznám a kde nemohu u opravy ani být..

a politika pojišťoven, kdy jim je jedno jestli stejná věc bude stát u normálního tolik a v autorizáku 3x více mě fakt hlava nebere..

mimo jiné když mě naposledy likvidoval za prasce a volal mi přímo likvidátor jestli jsem spokojen s částkou, kterou mi druhý den poslal na účet, tak jsem se mu zmínil, že já naprosto a on určitě také, že nemusí platit 3x tolik kdybych to dal do autorizovaného servisu..

možná by stálo za zamyšlení hoši i to, že čím více peněz pojištovny vyplatí v autorizácích tím dražší to pojištění budeme mít.. ikdyž tohle je spíše taková moje iluze to přizávám

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od KJirka »

zrovna včera byl na netu nějakej článek, jaká je průměrná cena oprav u nabouraných aut. No pochopitelně to pak může vést ke zvyšování pojistného.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Jirka. »

Bože to je zase debata. Prostě má spoluúčast 5000kč, jestli jsou v pojištovně s prominutím takový pitomci že zaplatí autorizáku 43.000kč za opravu jedněch dveří tak je to jejich boj, vždyt to jde přeci z jejich peněz tak proč si to neošéfujou? Jinak k tý fotce co jsem nával Pepa, že za to vytasili 140, tak já měl úplně to samé a přišlo 55 a byl jsem spokojenej jak svin. Tak nechápu proč pak mají pojištovny tendenci tlačit lidi do autorizáku, viz smlouvy že při opravě mimo autorizák je vyšší spoluúčast, když člověk volá na tu jejich linku tak ti taky vnucujou smluvní servis...a pak za to vycálujou 3x tolik...dyt jsou sami proti sobě!
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od fleece »

U mně to bylo tak, že jsem se byl zeptat na odhad ceny opravy v autorizáku. Předběžný rozpočet cca 25-30.000 (za blbou odřeninu a promáčklinu).
Tak jsem si řekl, že to udělám rozpočtem, opravím svépomocí a případně to vyjde tak, že nebudu muset cálovat spoluúčast - tedy to, co proplatí pojišťovna bude o něco vyšší částka než za jakou provedu opravu (vycházel jsem z předběžného rozpočtu).

Po nahlášení škody mi přišel dopis, že mi nic stejně neproplatí, protože při plnění rozpočtem je navýšená spoluúčast o 100% - tedy na 10.000 Kč, přičemž podle tabulek je cena opravy právě kolem těch 10tis...

Chtěl jsem ušetřit peníze sobě i pojišťovně, věřím tomu, že autorizák jim klidně pošle fakturu na těch 30tis...
Nejraději bych opravoval v servise, se kterým mám dobré zkušenosti, ale pojišťovna striktně nařizuje, kde auto můžu dát...
Asi to nechám opravit a budu doufat, že na první pohled to nebude poznat (viděl jsem lakované dveře od Hellera na jiném pašíkovi, docela amatérismus)...

Každopádně díky všem za postřehy.
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od fleece »

Když se nám ta diskuze tak pěkně rozjela - nevíte, kolik může cca stát vyklepání kapoty? Nějaký imbecil mi na ní asi spadnul nebo skočil, protože jsem ji včera našel krásně promáčklou... Mám prostě štěstí (aneb parkování v centru Ostravy)...
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od Jirka. »

Kluci vy teda máe smlouvy, to bych tomu pojištovákovi omlátil o hlavu. Sežen dveře do barvy, pokud se to nepovede tak to nech někde nalakovat, v lakovně, kde ručej za svojí práci, hlavně ne u Hellera, já tam byl ted s autem na předkupní prohlídce(paní si chtěla auto nechat prohlídnout v autorizáku) a to co tam předvedli tak to bylo mimo moje hranice chápání a absolutně nechápu jak takovýhle totální amatéři můžou provozovat servis, nedal bych jim na opravu ani kolo. Pokud není poškozený lak tak http://www.karosar.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od selatko »

Jojo a to je přesně ten důvod, proč sou ty pojistky tak kurevsky drahý, když je autorizák si schopnej namarkovat 150 tisíc za auto, který takovou hodnotu pravděpodobně ani nemá :/
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od ppfox »

fleece píše:...Po nahlášení škody mi přišel dopis, že mi nic stejně neproplatí, protože při plnění rozpočtem je navýšená spoluúčast o 100% - tedy na 10.000 Kč, přičemž podle tabulek je cena opravy právě kolem těch 10tis...
proboha 8O nemohl bys napsat jméno té společnosti, ať se těm šmjedům ostatní vyhnou?
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Re: Nabourané dveře - opravit, nebo vyměnit?

Příspěvek od fleece »

Allianz
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“