ČIDLO SPOJKY VW TOUAREG 3.0 V6 manuál

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Ditush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.01.2016 16:20

ČIDLO SPOJKY VW TOUAREG 3.0 V6 manuál

Příspěvek od Ditush »

Ahoj,
nemáte prosím někdo zkušenost s chybou - Kupplung Betätigung (ovládání spojky) VW Touareg 3.0 V6 ?
Jde zřejmě o čidlo spojky..
Nemohla jsem nastartovat a objevila se tato chyba. Čidlo spojky jsem podle "návodu" vyndala a auto zatím jede..
Jde o to, co má vlastně toto čidlo spojky za funkčnost? Asi to ovlivňuje jen tempomat - nejde totiž nyní zapnout?
Nevíte, kde se dá sehnat a zda je to nutně potřebné? Je mi jasné, že nové zřejmě seženu ve VW...
Nebo mě napadá, co kdybych to nechala ten konektor "proklemovat" nějakým drátkem, aby to čidlo vlastně zůstalo jako pořád zaplé...
Děkuji za případnou radu či názor :-)
Ditush
Naposledy upravil(a) Ditush dne 30.01.2016 22:24, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

myslím si ze bude stat tak cca 400,-kc takze pokud je v haji, tak urcite koupit nové a nevolat vrakoviště... posli vin do zpravy a ja se ti podivam a poslu ti cenu originálu a nahrady...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLO SPOJKY VW TOUAREG 3.0 V6 manuál

Příspěvek od Radek2311 »

Prosím nezlobte se na mne proč si kupujete takové auto jako je Touareg když mate problém dát 500kč za díl?? A přemyšlite nad tím jestli tam určitý díl vůbec má smysl?? a chcete ho vyndat a proklemovat konektor mi to připadá úplně úchylné.Určitě to není jen o tempomatu.
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ditush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.01.2016 16:20

Re: ČIDLO SPOJKY VW TOUAREG 3.0 V6 manuál

Příspěvek od Ditush »

Díl jsem koupila nový originál za 508 Kč a nechala vyměnit. Vůbec nešlo o to, zda koupit či nekoupit nový díl, jen jsem si nebyla jistá, zda to nějak pomůže, tak jsem chtěla vedět, zda s tím má třeba někdo zkušenost.
Tento díl měl opravdu jen vliv na funkčnost tempomatu a přišlo mi divné, že i kvůli takovému špatnému dílu nemohu vůz nastartovat.
I přes to, že tam díl je nový, sice tempovat nyní funguje, ale nastartuji pouze jen když mám sešlápnutou spojku na doraz. Bez sešlápnuté spojky nenastartuji...
Chtěla jsem jen radu.. Tak nevím, proč hned takto útočíte Radku...

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: ČIDLO SPOJKY VW TOUAREG 3.0 V6 manuál

Příspěvek od breh »

Jak je vidět,tak spojkový spínač nemá vliv jen na tempomat.
Tím že ma Touareg startováni na jeden pohyb klíčkem je start jištěný zmačnutím spojky.Bez spojky bude pouze žhavit.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

myslel to v dobrém... prostě nema cenu se v něčem šťourat nebo špekulovat a něco klemovat kdyz se to muze koupit nové... kdyz to pisne takto presne diag, tak prostě vyměnit...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Ditush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.01.2016 16:20

Re: ČIDLO SPOJKY VW TOUAREG 3.0 V6 manuál

Příspěvek od Ditush »

Všem děkuji..
Snad je problém vyřešen :-)

Uživatelský avatar
Fitness11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.05.2013 08:27

Re: ČIDLO SPOJKY VW TOUAREG 3.0 V6 manuál

Příspěvek od Fitness11 »

No a já myslel, že jsem tady sám s V6 manuálem...ale, že v tom jezděj holky...to je pro mě novina :good:

Ta spojka, alespoň u mě, jde DOST ZTUHA mačkat...jak to zvládaj holčičky?

Jinak jak píše "BREH"...bez zmáčknutého spojkového pedálu nelze nastartovat. To čidlo to hlídá a ovlivňuje i tempomat...při šlápnutí na spojku se tempomat přeruší.
Touareg V6 3.0TDi 2006

Odpovědět

Zpět na „Touareg“