porucha abs s esp

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
hornet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: štírky-sev.morava
Kontaktovat uživatele:

porucha abs s esp

Příspěvek od hornet »

nevite nekdo jestli je Problem vymenit celou kostku abs s esp ..jde mi o to že před casem mi odešel snimač přičneho zrychleni na esp ..to by mi tak nevadilo ,bez esp jezdit ..ale ted už mi odešlo i abs ...piše to pumpa abs kaput...řešil jsem to a udajně to je řidici jednotkou....mužu teda tu kosku abs s esp jednotkou vyhodit a dat jen kostku s jednotkou pro abs ???schaněl jsem celou abs s esp .a 3500 za starou s vraku davat nechci když mužu mit jen abs za 500....

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od tornado1 »

pojistku na baterce si kontroloval?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
hornet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: štírky-sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od hornet »

jako s pojistkovkou mam Problem ...mel jsem fest zoxidovane kontakty ,az asi vlivem prechodoveho odporu uplně vyhořela pojiska pro abs ..ale rozebral jsem to ,vyčistil a vypada to ok ..taky jsem na to myslel ,tak ted zrovna řesim novou ..a pokud to bude dělat furt musim řešit to abs ..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od Goauld »

Golf neměl zrovna problémovy řj. abs, to spíš passaty měly sérii jednotek co se kazily. Ale samozřejmě to nevylučuje chybu jednotky. Napiš sem číslo chyby z VAGu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
hornet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: štírky-sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od hornet »

večer to načtu a hodim to Sem ...

Uživatelský avatar
hornet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: štírky-sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od hornet »

01423-snimač přičneho zrychleni G200-57-00-elektricka chyba v obvodu ..tj jasne ten snimač tam vubec nemam..
01276-hydraulicke čerpadlo ABS (V64) 16-10-signal mimo toleranci ---s.z
00778-snimač uhlu řízeni (G85) 27-10-nesmyslny Signal ..s.z

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od Goauld »

Něco sem našel https://www.drive2.ru/l/4507241/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zkus ještě ty pojistky a vyzkoušet čerpadlo při testu akčních členů a když nepojede, tak můžeš zkusit tuhle opravu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
hornet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: štírky-sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od hornet »

no začnu tou pojistkovkou...a pak budu badat dal ..stejně by mě zajimalo .co by se muselo udělat kdyby se tam dala jen abs jednotka ..tech je vsude spousta ...vcera mi volala znama že Jim to děla to same ,ale že s jeji jednotkou už ani vag nekomunikuje ....stejny rok varianta a jednotka začina č.6....,pry ji v servisu řekli že jsou to nejporuchovějsi abs s esp

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od Goauld »

Pokud budeš mít jednotku, která pude nakódovat na tvoje auto, tak by to mělo nejspíš normálně chodit, ale nemůžu to potvrdit, nikdy sem to nezkoušel. Zkoušel sem u audi TT nakódovat jednotku s jiným číslem než bylo původní a nešlo vůbec měnit hodnoty kódování.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od sakulk »

Čus,v autě mám vestavěny esp ale je zajmavy že pod volantem byl kroužek bez snímání polohy volantu a v ŘJ to hlásilo že nemá signál atd. že to prostě nebylo připojeny a přitom nesvítí porucha esp na budikoch a vypínač na asistenta mám na panelu.Takže jsem pořídil kroužek pod volant s esp zapojil atd.Jde mi oto že přes vag mi to krásně ukazuje 0° s rovným volantem a když vytočím L nebo P tak to taky ukazuje pěkně stupně jenže v ŘJ mi to stále píše chybu a nejde vymazat
00778-snímač uhlu řízení
005-zadne nebo nespravne zasv.c.nastavení/adaptace
no prostě se chci zeptat jestli se dělá nějaké základní nastavení aby se to dalo do cajku no ni :D

díky za rady

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od stevocz »

esp sa kalibruje http://ecupower.cz/index.php/vag-navody ... -kalibrace" onclick="window.open(this.href);return false; uvidis ci ti pomoze.
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od sakulk »

Zdarec tak kalibrace mi pomohla v Řj už není žádná závada ale i přesto se chci zaptat jakým způsobem se projeví vypnutí či zapnutí bo pokud zmáčku vypínač pro esp tak se nic na přístrojové desce nerozsvítí a ani samotný vypínač nezmění barvu.nebo jestli mám vadný vypínač pro esp (pomáčknutý nezůstává jak třeba u vyhřívání skel)
Díky za nápady co s tím :D no ni

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od Goauld »

Když má auto esp od výroby, tak je na přístrojovce symbol autíčka se smykem Obrázek nebo vykřičník v okrouhlé šipce Obrázek
Pokud je tam esp dodělávany, tak tam symbol nemusí vůbec být. Při testu kontrolek na vagu můžeš zkontrolovat jaky kontrolky přístrojovka má.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od sakulk »

zdarec tak jsem zjistil že autíčko tam nemám vubec a vykřičník s čipkou tam je ale není aktivní takže otázka jak poznat zda je esp zaplé nebo vyplé ? být sníh tak si to vyzkouším :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: porucha abs s esp

Příspěvek od majrek001 »

když je systém zapnutý tak nesvítí a jakmile zasahuje tak problikává.. stačí někde na stěrku zatáhnout ručku a hned to vidíš
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“