DSG cukání

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
317soumi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.12.2015 21:27
Bydliště: Hronov

DSG cukání

Příspěvek od 317soumi »

Zdravím, tedka mi auto zacalo delat to, ze kdyz jedu cca 50km/h, seslapnu plyn skoro az na podlahu, tak pri podrazeni a zvyseni otacek auto zacne cukat, dela to i pri rychlejsim rozjeti. Nevite cim by to mohlo byt ? Dekuju
VW Passat 3C, 2.0TDI 125kw DSG highline

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG cukání

Příspěvek od KJirka »

mechatronikou, nejspíš
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: DSG cukání

Příspěvek od rakosnicek23 »

Co třeba zanesenej palivovej filtr?
Mě tohle dělalo taky když sem tomu dal "kouř" a hle bylo to filtrem :idea:
Nemyslím si, že tohle co popisuješ bude mechatronika. Výměn filtr pro začátek :good:
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG cukání

Příspěvek od KJirka »

nepochybně je lepší začít tím nejjednodušším. Pokud jsi paliváč neměnil řekněme posledních 30 t. km, tak to udělej. Když to pomůže, jedině dobře.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG cukání

Příspěvek od teekey »

lepsi zacit tim levnejsim, jako je filtr a kontrolou palivove cesty, zda tam ta nafta opravdu tece jak je potreba. Prevodovka urcite mozna taky, ale tam bude cena za opravu jinde :-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: DSG cukání

Příspěvek od ricom »

a blbý dotaz co olej v DSG a filt dělal jsi ?? když jsme tedy u toho cukání..

jinak souhlas s kolegy začal bych tak jak píšou..

Uživatelský avatar
317soumi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.12.2015 21:27
Bydliště: Hronov

Re: DSG cukání

Příspěvek od 317soumi »

Dekuju za rady, auto jsem koupil cca pred mesicem a neco, mam takovy dojem ze palivovy filtr byl delany pri posledni vymene mot. oleje, ale vim to jen ze stitku o vymene oleje. Jen jde o to jestli tomu verit. A o tom kdy byl delanej olej v prevodovce nevim tuplem nic. Auto bylo bez servisky. Podle maxidotu mne do dalsi vymeny oleje zbyva nejakych 1200km. Tak jsem pri tom chtel radeji nechat udelat i ten olej v dsg a vsechny filtry. Myslite ze to mam vse radeji nechat udelat hned ?
VW Passat 3C, 2.0TDI 125kw DSG highline

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: DSG cukání

Příspěvek od Pantani »

Neznám případ, kdy by se takhle projevovala mechatronika, v případech, o kterých jsem slyšel se vždy projevovala úplným neřazením nebo zobrazováním nesmyslů na displeji + neřazením a nikdy ne takhle. Seš schopnej to natočit na nějaký video a někde vystavit? Třeba by ti někdo poradil víc...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG cukání

Příspěvek od KJirka »

já bych řekl, že už je skoro pozdě. Samozřejmě, takový věci se dělají hned. Pokud způsobuje to cukání palivovej filtr, což tu nedávno někdo už popisoval, je to banalita. Vyměníš a jezdíš dál. Pokud to ale opravdu dělá mechatronika DSG, tak ta výměna oleje a filtru možná ani nepomůže. V každým případě, ale tu výměnu oleje s filtrem provést fakt neprodleně. A dává se tam výhradně originální olej dle předpisu VW.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DSG cukání

Příspěvek od KJirka »

Pantani píše:Neznám případ, kdy by se takhle projevovala mechatronika, v případech, o kterých jsem slyšel se vždy projevovala úplným neřazením nebo zobrazováním nesmyslů na displeji + neřazením a nikdy ne takhle. Seš schopnej to natočit na nějaký video a někde vystavit? Třeba by ti někdo poradil víc...
Ať už je to tak, jak říkáš nebo není, určitě se shodneme na tom, že okamžitá výměna oleje v DSG u bazarovýho auta, je velmi žádoucí
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: DSG cukání

Příspěvek od rakosnicek23 »

KJirka píše:Ať už je to tak, jak říkáš nebo není, určitě se shodneme na tom, že okamžitá výměna oleje v DSG u bazarovýho auta, je velmi žádoucí
Ono těch věcí bude víc co asi bude potřeba udělat u kolegova auta :smoke:
317soumi píše:Dekuju za rady, auto jsem koupil cca pred mesicem a neco, mam takovy dojem ze palivovy filtr byl delany pri posledni vymene mot. oleje, ale vim to jen ze stitku o vymene oleje. Jen jde o to jestli tomu verit. A o tom kdy byl delanej olej v prevodovce nevim tuplem nic. Auto bylo bez servisky. Podle maxidotu mne do dalsi vymeny oleje zbyva nejakych 1200km. Tak jsem pri tom chtel radeji nechat udelat i ten olej v dsg a vsechny filtry. Myslite ze to mam vse radeji nechat udelat hned ?
Takovej ten základ po koupi u tohodle motoru je vzduchovej filtr, palivovej filtr, kabiňák, rozovody vč. pumpy, olej v dsg vč. filtru, vyvažováky, zkontrolovat elektromotorky park. brzdy, atd atd...
Můžu se zeptat kolik ti svítí kilometrů na maxidotu a jak ti prodejce (autobazar?) vysvětlil absenci servisní knížky? Na nějaký údaje o dalším servisním intervalu na maxidotu se vys3r.
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
317soumi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.12.2015 21:27
Bydliště: Hronov

Re: DSG cukání

Příspěvek od 317soumi »

Tak to se co nejdriv objednam do servisu, aby mne to udelali, rozvody prej byly delany pred 50t km, takze to necham udelat vse.
Na maxidotu mne sviti nejakejch 96xxx km, ale predchozi majitel si prej nechal vymenit budiky za barevny a kvuli tomu to ma takhle malo, jinak to ma nakrouceno podle cebie nejakejch 230xxx km. A s tou knizkou mi rekli, ze ji k tomu ten predchozi majitel nemel.
VW Passat 3C, 2.0TDI 125kw DSG highline

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG cukání

Příspěvek od selatko »

2300xxxkm spíš :) nee sranda, třeba jo, ale třeba taky ne :)
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: DSG cukání

Příspěvek od rakosnicek23 »

Ještě že existuje ta slovutná a všemi mastmi mazaná Cebia... :smoke: Jak tady nedávno psal myslím Jirkastečkou tak Cebia pracuje s údajema co dokáže každej sehnat zadarmo akorát ona je dokáže prodat za peníze, a o vypovídající hodnotě těch informací radno mluvit - hlavně že certifikát ***** voe 8)
Hele já bych si auto bez nějaký jasný historie a km asi nekoupil. Zkoušel si autorizák a jejich záznamy? :blush:
Každopádně dej vědět jak to dopadlo s tím palivovým filtrem.
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG cukání

Příspěvek od kut »

k te servisce.....
no nevim,80% lidi vyzaduje servisku,ale 90% lidi ,co auto koupi,at bez servisky nebo s ni,tak podle me do utorizovanyho servisu nejezdi))A lidi kolem me,co maj novy auto jezdi max 2 roky,pak maji sveho mechosa.Servisku maji hlavne auta firemni

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“