zřejmě senzor otáček převodovky

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

zřejmě senzor otáček převodovky

Příspěvek od Canas »

Dobrý den pánové,

mám problém se svým Passatem 2006, automat, 2,0 TDI, 125 kw.

Jsem teď v Holandsku, tím je to horší na komunikaci se servisy a se všema :roll:

V pohodě jsem jezdil a minulý týden na dálnici zhruba po 30 ujetých kilometrech vyskočila hláška: motor do dílny, ale auto zůstalo pojízdné jen bylo hlučnější od motoru, tak jsem dojel mimo. Po vypnutí a zapnutí vše ok tak jsem dojel i domů zhruba dalších 15km. Ráno 50km v pohodě bez problému a odpoledne to stejné jen auto chcíplo a nešlo nastartovat. Po pár minutách na dálnici jsem ho nahodil a odjel bokem. Když je auto studené nepozoruju žádné změny v hlučnosti nebo na otáčkách nebo při řazení do momentu než vyhodí hlášku a vypne se. Interval mezi vypnutím se postupně zkracoval na třeba 10km. V servise mi bylo řečeno že je problém asi v senzoru otáček automatické převodovky a nahodily dost vysokou cenu.

Nesetkal se s tím někdo? Nějaký podobný problém? Nápad?

Díky moc za každou připomínku :roll: :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: zřejmě senzor otáček převodovky

Příspěvek od KJirka »

no v tom servisu snad provedli nějakou diagnostiku a ta jim něco řekla nebo ne ? Resp. tohle vyčetli ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: zřejmě senzor otáček převodovky

Příspěvek od Canas »

přesně, ta jim údajně vyhodila tuto závadu, ale údajně to může být i jiná elektronika okolo respektive kabeláž nebo něco, každopádně za výměnu senzoru si řekli v přepočtu 20 000. Nechci se dožít toho, že by ta závada byla pak jinde a senzor byl vyměněný zbytečně :roll:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: zřejmě senzor otáček převodovky

Příspěvek od KJirka »

no to máš pravdu, ale měl sis ten výpis závad teda aspoň vyžádat a dát ho sem. Takhle ti asi těžko někdo poradí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: zřejmě senzor otáček převodovky

Příspěvek od Canas »

Byl jsem tam v sobotu těsně před zavíračkou, ale tohle mě nenapadlo. Dneska jsem byl v druhém servise, ale tam jim diagnostika ani nic nevyhodila, takže se nevyhnu originál servisu a budu muset doufat, že je to jediná závada 8O :roll:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: zřejmě senzor otáček převodovky

Příspěvek od KJirka »

to je blbý no, protože na dálku to stejně nikdo nespraví.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: zřejmě senzor otáček převodovky

Příspěvek od yessmen »

Co to je za blbost? Těžko DSG může způsobit že nejde motor natočit i kdyby byl snímač otáček v převodovce vadnej. Spíš snímač otáček na motoru? Je to sice pakárna na tomhle měnit ale těžko 20Tis.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“