Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Varanoxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.07.2015 00:37

Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od Varanoxx »

Čaute chlapy, mám takový dotaz a nikde na foru jsem nenašel jednoznačnou odpověď na moji otázku, každý říká něco jiného a já už z toho mam hlavu jako balón..
Můj problém tkví v tom, že jsem minulí rok koupil Passata b5.5 rv 2001 s letními pneu R18 samozřejmě nezapsány v VTP. Na kola jsem si velice rychle zvykl, pěkně jsem si je letos opravil a hlavně je neskutečný to jak drží do zatáček. Jsou trošku hlučnější ale za parádu se platí. Nicméně jsem si řekl že si je nechám do VTP zapsat. Kontaktoval jsem tedy výrobce kol Ronal, který mě ochotně vystaví typový list na tyto kola a typ vozu. Opsal jsem si údaje z kol a předal výrobci, Víceméně přidávám info jaké údaje jsem výrobci poskytl.

Vw passat 3BG Variant 1.9 TDI 96KW
VIN Vozu: WVWZZZ3BZ2E1488xx
Typ kol: Ronal R47
Rozměr kol: 8x18 ET 45
Rozteč: 5x112
Typ pneu: 225x35 PN/ZN / 225x40 PN/ZN

Odpověď výrobce zněla jasně. [ Všechny údaje jsou v pořádku. Typový list zasíláme na dobírku.]

A teď k mému hlavnímu problému, spoustu lidí zde na fóru tvrdí že s tím bude problém, a že mě kola do VTP nezapíšou.
Chtěl bych vědět na jakém základě je to vlastně postavené? Přeci jen se jedná o certifikaci a ověření typu vozu a kol.
K čemu jinému by byl tedy typový list než k zapsání kol do VTP?
Mám takové tušení že kdyby byl tento typ kol a pneumatik nežádoucí na toto vozidlo, výrobce Ronal by mě typový list přeci nemohl vydat?..?
Jak to celé vlastně funguje? Výrobce kol by měl zkontrolovat vůz podle vin kódu a poté zhodnotit zda-li je možné takovýto typ kola a pneu na vůz použít a následně vystavit certifikaci pro daný typ vozu, nebo se snad pletu?

Respektive kdybych si napsal o kola na bagr že je narvu na B5.5 tak mě to někdo vystaví?
Nebo prostě a jednoduše nemusím počítat s žádným problémem a věci které jsem o tom četl zde na fóru jsou zavádějící?
Přílohy
Omluvte mě, ale chtěl bych vědět jak se vám kola líbí? Pracoval jsem na nich docela dlouho, a zajímá mě každý názor :)<br />Ronal R18
Omluvte mě, ale chtěl bych vědět jak se vám kola líbí? Pracoval jsem na nich docela dlouho, a zajímá mě každý názor :)
Ronal R18
Toto pro mě byla inspirace, jelikož možná mám opravdu špatný vkus, ale mě se prostě líbí.. :-D :yahoo:
Toto pro mě byla inspirace, jelikož možná mám opravdu špatný vkus, ale mě se prostě líbí.. :-D :yahoo:

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od laco laslo »

Pokud máš na TL od Ronalu všechny údaje shodné se skutečností tzn. sedí údaje o autě a kolech tak s tím problém nebude. Mám pocit, že vin se do TL snad ani neuvádí, bývá tam uveden jenom typ auta.
A buď rád, že máš kola, ke kterým se TL dá sehnat a nemusíš to řešit jinak.
Zajedeš s tím na STK a potom na úřad a hotovo.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Varanoxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.07.2015 00:37

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od Varanoxx »

Super, :yahoo: to jsem chtěl vědět, Ano Vin se do TL neuvádí, já jsem jim to radši napsal, protože jsem tam kola našel že pasují na 1.9 tdi 96kw 4x4 a na předokolku jsem je tam něják nenašel, pak tam byla jen 72kw verze tuším a eště 1.9D 96kw (Na stránkách ronal, mají totiž takový "výběrník kol" pro různé druhy aut) to byla další věc co mě naprosto zmátla protože jsem třeba o čisté 1.9D neslyšel nikdy nic, předpokládám že je to PD.. Nicméně děkuji za reakci a když téma do toho cca 1 měsíce nezanikne, tak dám echo jak jsem dopadl. Ale vzhledem k tomu že udávám opravu pravdivé údaje vyražené na kole, předpokládám že technik nebude dělat dusno.

Abych řekl pravdu, měl jsem z toho docela hrůzu, protože forum je plné lidí kteří říkají že je to prakticky nemožné, a že budou chtít souhlas výrobce vozu a tak, což mě přijde sice jako hloupost, ale v dnešním světě je už možné bohužel naprosto cokoliv.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od laco laslo »

To je blbost. By mě zajímalo kolik z těch lidí si kola nechávalo zapsat.
Já jsem si nechával zapsat kola na dvou autech, byly to 19".
Jak jsem psal, pokud je v TL uveden tvůj typ auta a kol a máš na kolech pneu co jsou v TL tak nebude problém.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od johnyG »

Kola jsou moc pěkný a na autě to bude super. :good:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od PlusOne »

Nakonec stejně zjistíš, že je to úřad od úřadu, někde dělají problémy, a jinde ne.
Postup uvedený na stránkách MDČR je rozhodující a platný:
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud ti výrobce kol dal typový list, neznamená to ještě, že ti kola automaticky musejí zapsat - znamená to bohužel opravdu jen fakt, že máš typový list. KBA je k němu?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od laco laslo »

Schválně pak napiš jak jsi dopadl, protože by mě to zajímalo.
Má kola, ke kterým má od výrobce potvrzený TL a pokud jej bude mít potvrzený z STK tak nevidím problém v tom, proč by mu to nezapsali.
Je fakt, že nevím jak to chodí na jiných úřadech. Píšu jenom z vlastní zkušenosti. U nás jsem neměl problém a lidi si nechávají zapsat i bláznivější rozměry.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Varanoxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.07.2015 00:37

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od Varanoxx »

PlusOne píše:Nakonec stejně zjistíš, že je to úřad od úřadu, někde dělají problémy, a jinde ne.
Postup uvedený na stránkách MDČR je rozhodující a platný:
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud ti výrobce kol dal typový list, neznamená to ještě, že ti kola automaticky musejí zapsat - znamená to bohužel opravdu jen fakt, že máš typový list. KBA je k němu?
Abych řekl pravdu, tak vůbec netuším co je KBA, googlil jsem a googlil a furt nevím k čemu je a kde bych ho jako měl sehnat, není náhodou KBA vystavená certifikace až po kontrole technika? Respektive nevystavuje se náhodou KBA přímo na STK jako doklad o prohlídce pro magistrát? A s ním pak na úřad pro zapsání?
Zase na druhou stranu, nevím proč by mě je nezapsali, když je schválí prodejce kol, jako povolené pro daný typ vozu. Technik zkontroluje zda se jedná opravdu o kola se stejným rozměrem a typem gum který uvádí TP list né?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od M@ty »

Ano. Technik typu K jen zkontroluje rozměr v typ. listu s tím co je na kolech. S potvrzeným typ. listem z STK jdeš na úřad kde zapíšou do typ. listu RZ auta na které byl použit.

Jinak typ. list je doklad o homologaci kol na daný model auta a KBA je nějaká norma. Já zapsal 18" 8.5J ET30.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od PlusOne »

Takhle - KBA je číslo homologace, kterou kola získají ve zkušebně. Řeší se pevnost, ohyb, atd - v podstatě jde o schválení pro provoz obecně. Typový list se na tu normu odkazuje, proto je třeba mít sebou buď přímo KBA, nebo TÜV protokol, kde je ověřená shoda. Dovozce většinou k typovému listu dodá buď jedno, nebo druhé. Pokud je to v jiném jazyce, musíš to nechat přeložit do češtiny, jinak ti to nezapíšou.

Nejlepší je přímo zavolat na úřad, pod který spadáš, a nechat si od nich přímo nadiktovat, co budou od tebe potřebovat. Tak jsem to řešil, měl jsem to ale složitější, protože mi dovozce neposlal typový list, ale prohlášení autorizovaného dovozce, a ještě na špatný typ auta (Passat B5 místo B5.5, všiml si toho až úředník na přepážce, ani technik na STK to nezaregistroval).
Týkal se mě bod B) - http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , přičemž nejbližší pověřená zkušebna byla 60 km daleko... takže bacha na to, co ti vlastně dovozce pošle, není od věci si to zkontrolovat... jo, a bát se není třeba, pokud máš dokumenty, které potřebuješ, tak není důvod, aby nezapsali. Jen samotný typový list na to ale nestačí, dovozce by ti toho měl poslat víc, než jen typák.

Takhle vypadá typový list od RONAL:
ronaltp1.jpg
vidíš sám, že v TL se na KBA dovozce přímo odkazuje, takže by ho k tomu měl dodat, proto jsem se na to ptal.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Varanoxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.07.2015 00:37

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od Varanoxx »

PlusOne píše:Takhle - KBA je číslo homologace, kterou kola získají ve zkušebně. Řeší se pevnost, ohyb, atd - v podstatě jde o schválení pro provoz obecně. Typový list se na tu normu odkazuje, proto je třeba mít sebou buď přímo KBA, nebo TÜV protokol, kde je ověřená shoda. Dovozce většinou k typovému listu dodá buď jedno, nebo druhé. Pokud je to v jiném jazyce, musíš to nechat přeložit do češtiny, jinak ti to nezapíšou.

Nejlepší je přímo zavolat na úřad, pod který spadáš, a nechat si od nich přímo nadiktovat, co budou od tebe potřebovat. Tak jsem to řešil, měl jsem to ale složitější, protože mi dovozce neposlal typový list, ale prohlášení autorizovaného dovozce, a ještě na špatný typ auta (Passat B5 místo B5.5, všiml si toho až úředník na přepážce, ani technik na STK to nezaregistroval).
Týkal se mě bod B) - http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , přičemž nejbližší pověřená zkušebna byla 60 km daleko... takže bacha na to, co ti vlastně dovozce pošle, není od věci si to zkontrolovat... jo, a bát se není třeba, pokud máš dokumenty, které potřebuješ, tak není důvod, aby nezapsali. Jen samotný typový list na to ale nestačí, dovozce by ti toho měl poslat víc, než jen typák.

Takhle vypadá typový list od RONAL:
ronaltp1.jpg
vidíš sám, že v TL se na KBA dovozce přímo odkazuje, takže by ho k tomu měl dodat, proto jsem se na to ptal.
Skvělé, děkuji za vysvětlení, už tomu začínám rozumět a předpokládám tedy že mě přijde typ list i s KBA, vzhledem k tomu že jsem ho obědnal přímo od výrobce http://b2c-cz.ronal-wheels.com/" onclick="window.open(this.href);return false;. Což předpokládám že je oficiální website značky Ronal. No, uvidím no.. Příští týden by mě měl údajně TP dorazit tak uvidím co všechno mě přijde :-D Jsem opravdu zvědav, ale řekl jsem si že ty kola do techničáku dostanu i kdyby měl čert na koze jezdit :-D
Jak mě to dorazí, tak dám vědět. A děkuji za vysvětlení :)

Varanoxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 31.07.2015 00:37

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od Varanoxx »

johnyG píše:Kola jsou moc pěkný a na autě to bude super. :good:
Pecka děkuji :-D Stálo mě to dost práce tak to potěší. :blush:

Uživatelský avatar
Stano_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 15.03.2011 19:17
Bydliště: Ostrava / Moravskoslezský kraj

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od Stano_CZ »

Ahoj chlapi,
jsem na tom podobně, jako Varanoxx a potřeboval bych poradit / nasměrovat, jak mám postupovat a kam napsat / zajít, protože chci mít na autě vše zapsané a být tzv. "neprůstřelný" , kdyby se nedej bože něco stalo.


Vw passat 3BG Variant 1.9 TDI 96KW
Typ kol: Audi S-line r20" (originál)
Rozměr kol: nevím přesně
Rozteč: 5x112
jsou to alu kola - viz. přiložený obrázek (kupované , ale od jiného prodejce)

Budu rád za každou pomoc, která povede ke zdárnému získání TL a následného zapsání do VTP.
Díky moc :thanks:

Stano_CZ
Přílohy
alu wheels_audi_s-line.jpg

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od PlusOne »

Nevěřím, že ti dvacítky někdo na Passata do TP zapíše...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Stano_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 15.03.2011 19:17
Bydliště: Ostrava / Moravskoslezský kraj

Re: Vw passat b5.5 zápis kol R18 do VTP

Příspěvek od Stano_CZ »

PlusOne, díky za odpověď, snad tomu tak nebude, i když...
Zkusme se zaměřit, jak docílit prvního milníku a to je získání TL pro dané alu kola (kam se obrátit / komu napsat /...) ?

děkuji předem :thanks:
Stano_CZ

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“