NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od M@rty74 »

Plovák v nádrži, respektive jeho "odporová" dráha. Můžeš ho zkusit vyndat a placku vyčistit. Je však velká pravděpodobnost,že pokud si s tím nedáš práci přesně podle DP, tak se sice zbavíš kolísání, ale nebude to ukazovat správně. Než mně odešlo čerpadlo, dělalo mi to samé, při výměně jsem dráhu vyčistil, ovšem na palivoměr se spolehnout nedá.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Ondras1985 »

Také mám problémy s ukazatelem stavu paliva, ale nelítá mi to až tak extrémně, ale je dost nepřesný, hlavně když jedu z kopce a pak do kopce tak se to celkem hýbe... :(
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od BERGRUFT »

"Lítání" ukazatel paliva při cestě z kopce a pak do kopce je dle mne (mám Sharana teprve 3 roky) nejspíše způsobeno přeléváním paliva z jedné části nádrže do druhé a tím pádem změnou polohy plováku, který ukáže občas zejména při jízdě z kopce značný úbytek paliva v nádrži. (V Makedonii jsme ujeli cca 45 km při cestě z hor, kdy dojezd ukazoval stále 0 km).

Dle mého.. tedy normální stav.

Jen doporučuji nevyjíždět teď v zimě nádrž do dna - kvůli bufíku, aby se nezavzdušnil a samosebou lepším startům za opravdových mrazů.
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od kos »

M@rty74 píše:Plovák v nádrži, respektive jeho "odporová" dráha. Můžeš ho zkusit vyndat a placku vyčistit. Je však velká pravděpodobnost,že pokud si s tím nedáš práci přesně podle DP, tak se sice zbavíš kolísání, ale nebude to ukazovat správně. Než mně odešlo čerpadlo, dělalo mi to samé, při výměně jsem dráhu vyčistil, ovšem na palivoměr se spolehnout nedá.
Díky za opověď,
u Sharana mi to přestalo třetí den blbnout.

U Alhambry mám někde větší problém. Tam mi vypadává tachometr a naběhne jen při rozsvícených světlech. a funguje to jen do té doby než se přepálí pojistka vepředu na sahaře před baterií pod tím černým krytem co je silová elektrika přímo od baterie. Vůbec nevím kde hledat.

tomasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.07.2015 22:46

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od tomasz »

Zdravim.

Tiez mam v aute zvlasny plavak :)
Samovolne v nepravidelnych intervaloch pada uplne do "nuly" a je uplne jedno kolko nafty je v nadrzi. Na benzinke dotankujem nadrz na full, budik ukazuje spravne plna nadrz. Po prejdeni 10-50km budik padne na nulu a ani sa nehne. Niekedy uz pri dalsom nastartovani auta ukaze spravne hladinu nafty, ale niekedy az po 5-10 nastartovani. V stave "nuly" budika ani pocitac nedokaze vypocitat dojazd, ale priemernu a aktualnu spotrebu zaznamenava.

Kde moze byt problem? Plavak, nejaky extra snimac alebo kabelaz?
Tomasz

Sharan r.2008 2.0 Tdi BRT 103 kw (chip 115kw)

maik.maik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.09.2009 17:46

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od maik.maik »

jak se dostat k palivoměru ukazuje mě max 3/4 nádrže při natankování plné kde je chyba stačí jen vyčistit tu dráhu?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od M@rty74 »

Zkus používat velká písmena, tečky a čárky, otazníky a podobně.

onsetexttéměřdohromadyhůřčte.

1. Vyndat zadní sedačky - prostřední a pravou úplně
2. Odmontovat průchodky na sedačky, lištu kolem prahu na straně spolujedce
3. Zvednout koberec, odmontovat "ližinu" se zámky na sedačku
4. Odmontovat plechové černé víčko
5. Odpojit konektor a vedení nafty
6. Povolit převlečnou matici
A jsi tam... Pár foto níž...

A hodně štěstí při ladění palivoměru - já na to neměl čas a nervy.
Přílohy
P1220425.jpg
IMG_20150418_100238.jpg
P1220433.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Kenedi »

Mam taky isty problem ako tomasz. Vacsinou sa to prejavi ked natankujem plnu.. potom zacne blbnut rucicka. Sem tam ide normalne ale niekedy ani po niekolkych otoceniach klucikom sa palivomer nepohne. priemernu spotrebu rata.. len dojazd mi ukazuje ----km

Videl som tu par navodov ze vybrat palivomer a trosku sa pohrat s tymi kontaktami..

Pripadne riesil to niekto inak?

Na co si davat pozor ked sa vybera palivove cerpadlo?

Dikes
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od M@rty74 »

Jedním slovem na všechno... Pozor si dej na trubičky, stejně tak na konektor do čerpadla - drží fakt pevně i když odmáčkneš zámek. Pak opatrně při povolování plastové matice, která drží celé čerpadlo v nádrži. Až toto všechno sundáš a povolíš tak bacha při vyndávání celku, aby jsi si neohnul plovák. Stejně tak bacha na těsnění pod matkou.
Po vyndání zjistíš, že odporová dráha plováku je zahumusená od nafty - na všem je takový šedočerný povlak. Mě pomohlo ho umýt technickým benzínem a kontakty "ojet" trošku jemným smirkem - ale jen kontakty, nikoliv dráhu. Tu po omytí prohlédni, zda není někde probroušená úplně. Na fotce výš je vidět ten šedočerný fujtajbl na stranách plastu u šroubů.
Jo a ještě něco - až povolíš a sundáš matku udělej si nějaké značky v jaké poloze čerpadlo bylo dříve, než s ním začneš hýbat a vyndávat.
Snad jsem na nic nezapomněl.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.07.2015 22:46

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od tomasz »

Kenedi píše:Mam taky isty problem ako tomasz. Vacsinou sa to prejavi ked natankujem plnu.. potom zacne blbnut rucicka. Sem tam ide normalne ale niekedy ani po niekolkych otoceniach klucikom sa palivomer nepohne. priemernu spotrebu rata.. len dojazd mi ukazuje ----km

Videl som tu par navodov ze vybrat palivomer a trosku sa pohrat s tymi kontaktami..

Pripadne riesil to niekto inak?

Na co si davat pozor ked sa vybera palivove cerpadlo?

Dikes
U nás sa to vyriešilo čiastočnou výmenou tohoto dielu (foto v prilohe). V podstate sa iba preložilo z neho drôtená poistka čo ho pridržiava o protikus v palubovke. Pri otrasoch sa to uvoľnovalo zo svojho miesta. Po "fixácii" už palivomer ukazuje správne.
Přílohy
20160802_205237.jpg
Tomasz

Sharan r.2008 2.0 Tdi BRT 103 kw (chip 115kw)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Kenedi »

Čiže kontakt na doske palubky si prichytil poriadne... to je zvláštne žeby len palivomer chytil a začal sa kaziť...

VW Sharan 1.9 tdi 96kw DS
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

tomasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.07.2015 22:46

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od tomasz »

ano, u nás to bolo iba kontaktmi... pri tomto konkrétnom probléme
Tomasz

Sharan r.2008 2.0 Tdi BRT 103 kw (chip 115kw)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Kenedi »

No včera som to pozeral. Začal som s tým že po rozobratí časti okolo čerpadla som meral odpor na konektore. Sem tam blikla nejaká hodnota. tak som tam dal WD40 trosku oškrabal konektor šroubovákom a hodnoty krásne ukazovali sa. Palivomer ukazuje ako ma tak uvidím či to bolo úplne riešenie alebo len dočasné.

Obrázek

VW Sharan 1.9 tdi 96kw DS
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od pulec_h »

Já mám zase problém, že mi pořád ukazuje plnou nádrž. Nevíte někdo jak je to s elektrickým odporem toho čidla? Kdy má max odpor a kdy min.? Chtěl bych si to nejdříve proměřit než to otevřu (už podruhé). Ještě bych potřeboval vědět jestli se dá sehnat jenom ta odporová destička popř. její číslo. Já blb když jsem to měl venku, tak jsem se na to číslo nepodíval.... :cry:
Díky Jirka
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od M@rty74 »

V příloze...
palivo.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“