Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od parek4u »

Čau chlapi,
zlobí mě měchy, podle vláken co sem tu našel a pročetl to vypadá na ventily.

Byl sem s tím dnes v servise, hodily Turka na diagnostiku a na nic nepřišli, vezli to na druhou a tam asi taky nic (moc mi toho neřekli). Mám doma ještě starý BT modul ELM327 (taková čína diagnostika přes BT) napíchnul jsem to na turka a v logu žádné chyby, přitom na palubce mi svítí závada podvozku okamžitě zastavte...

Otestoval jsem Android aplikace ale to je k ničemu, projel jsme net a našel tyto na Windows:
EasyObdII_Ver2_5_7
EOBD-Facile
OBD Auto Doctor
OBD2Spy
ScanMaster-ELM DEMO
ScanTool.net for Windows v1.13
wOBD

ale všude prázdný log chyb, přitom otáčky, rychlost, teploty atd. to zobrazuje jak má, bude to asi tím BT modulem ?
Má cenu raději koupit čínu kábel za 1500 Kč z aukra nebo to bude to samé ?
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od bauer »

Ta ELM327 není moc dobrá volba. Někdy to neumí načíst chyby vůbec, pak to umí třeba jen zobrazit otáčky, rychlost, teplotu apod. nesmysly.
Pokud koupíš klasicky kabel HEX CAN, tak potom k tomu potřebuješ soft VCDS a tam už s tím jdou provádět i různé kousky apod...
Akorát musíš u te číny dodržovat přesný postup při práci s kabelem atd.. jinak ho odlágruješ.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od texo »

Ten ELM BT mám taky někde v šuplíku. Ztráta času se vůbec snažit rozjet. A když se povede, tak to dopadne jak píše bauer.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

no hlavně kluci se pres bluetooth a adapter dostanete jen do motoru a ne ba zadnou jinou jednotku... jako napr regulace svetle vysky... chce to normalni vcds, ma kazda dílna a hned vis jakym smerem se ubrat... jinak ja mam bluetooth adqpter stále v loketce a uz nekolikrat se mi to hodilo (nastesti ne u meho trega)
takove bezne rychle smazani chyby s turbem, dpf ap... vesmes vse koncern vw... :-)

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od parek4u »

Díky moc za rady a zkušenosti, já si říkal že to je nějaké divné, takže slouží jen k připojení na motor zbytek nic.
HEX CAN jsem už objednal, snad to pomůže.

Jinak v tom servise to hodily taky na HEX CAN s VCDS ale žádnou chybu jim to nevyhodilo, což mi právě přišlo divné...
No jak dorazí projedu to sám, na youtube sem viděl jak se kalibruje podvozek, tak to snad pomůže.
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od Radek2311 »

jenom aby se ti ta kalibrace korektně uložila pokud máš závady na podvozku ono to je totiž o tom že musí proběhnout určitý kroky a pokud to třeba kompresor nebo něco jiného nezvládne tak se to neuloží ale nicméně to poznáš.
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

aby si udelal základní nastaveni podvozku, tak ho musis mit naprosto v cajku... musi chodit tyčky na senzorech, spravne musi chodit komoresor a ventilky musi byt o. k. jinak to neprobehne...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od VOVKA.P »

parek4u píše:Díky moc za rady a zkušenosti, já si říkal že to je nějaké divné, takže slouží jen k připojení na motor zbytek nic.
HEX CAN jsem už objednal, snad to pomůže.

Jinak v tom servise to hodily taky na HEX CAN s VCDS ale žádnou chybu jim to nevyhodilo, což mi právě přišlo divné...
No jak dorazí projedu to sám, na youtube sem viděl jak se kalibruje podvozek, tak to snad pomůže.
Prosim odkaz na youtube a taky na ten kabel. taky přemyšlim o vcds,nejak se mi nechce jezdit a hlavne platit za každou blbost,jenže tomu moc nerozumim.
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od bauer »

Ja bral kabel od uzivatele sami z VW clubu.sk
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od parek4u »

S tou kalibrací podvozku zatím nevím no, zkusím pohledat návody co a jak s tou diagnostikou první zkontrolovat, hlavně potřebuju výpis chyb abych věděl co hledat za návody no, takže vše až dorazí kabel...

Youtube: (je to na Audi ale snad to bude stejný princip jako u Turka)
https://www.youtube.com/watch?v=o2aeQ6bhu-Y" onclick="window.open(this.href);return false;

Kabel jsem objednal tento:
http://aukro.cz/diagnostika-vag-s-podpo ... 45267.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aplikace tato:
http://www.vag-com.cz/VAG-COM-ke-stazeni/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od bauer »

Nechci ti kazit tvou radost, ale bacha na ty verze softwaru! Muze se stat, ze v lepsim pripade ti to nepujde a v horsim ten kabel zlikvidujes. Pro jistotu si prvne zjisti, kterou nejnovejsi verzi SW muzes s kabelem pouzit a zpusob pouzivani - jako ze pri praci se SW vypnute pripojeni k netu atd...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Re: Diagnostika ELM327 BT a problém s měchy

Příspěvek od parek4u »

Tak pravda, kabel mám už doma zkoušel jsem to zprovoznit ale zatím marně, testoval jsem to se SW který je na CD u kabelu a má prej podporovat i tento kabel 11.11 HEX CAN. Zkoušel jsem SW 11.11.2_cz ale ten mi na notasu s WIN 7 nejde spustit tak sem nainstaloval i 10.6.4_cz který je také na CD a tam mám zas problé s ovladači USB, vše dělám dle návodů a instrukcí z netu a marně. O víkendu ještě otestuji na svůj mac si hodím virtualem Win XP a zkusím s tím pokud to nepojede zkusím kontaktovat prodejce jestli třeba ten kabel není mrtví...
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Odpovědět

Zpět na „Touareg“