SVĚTLA PŘEDNÍ: výměna př. světel z Sharan II do Sharan I

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: výměna př. světel z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od lubos1947 »

Nechci zakládat nové téma a nic bližšího jsem nenašel.
Rád bych byl, když jedu v noci a svítím dálkovýma aby svítivost byla větší. Dávat nové světla z dvojkovýho sharana je jednak dražší investice a nebylo by to jednoduché. Jednoduší by bylo nějaké přídavné malé dálkové světlo
a aby to vypadalo zárověň elegantně. Neřešil jste to už někdo, nebo nemáte nějaké namontované?Dík.
Mám jedničkovýho sharana.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: výměna př. světel z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od michall »

Světla máš v takovém stavu, že svítí, jak mají? Ono stačí málo, a světlo se roztříští a svítí i tam, kam nemá. Přídavný dálky by asi šly, ale jednak by měly mít příslušnou homologaci a měly by být namontovány dle doporučení výrobce a vyhovovat příslušnému zákonu.

Tedy principielně ano, při dodržení daných podmínek přídavné dálky namontovat lze.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: výměna př. světel z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od lubos1947 »

Ano světla jsou seřízená, a parabola je lesklá-není načernalá,ale rád bych tam dal ještě přídavná. V ACI mají přídavná o rozměru 104x48mm- asi za 300kč ale bohužel nemají homologaci. Rád bych nějaké malé které nezaberou moc místa a nevím kam jej dát -do masky tak zas mám obavu kvůli chlazení. Co se týče aby vyhovovali zákonu ,tak index souhrné svítivosti 72 by nepřesáhli ani omylem) a montáž -budu citovat co je v knize pro STK na straně 81-kapitola pro dálková světla -povinnost-počet-umístění-el. zapojení-svítivost a přepínání
Umístění: souměrně ke střední rovině. Na výšku: žádné požadavky. Na šířku: žádné požadavky
(Na výšku ale je zase někde jinde že reflektor nesmí bránit ve výhledu)
Když jsou namontované přídavné dálkové tak je v noci lepší vidět. Jenže tady u Sharana je problém kam je dát
tak aby to vypadalo pěkně,viděl jsem je namontované na ochraném rámu a vypadalo to pěkně, jenže rám nemám, proto se obracím zdali to již někdo nemá namontované a jak. Dík
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“