Únik chladící kapaliny Passat B6

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
marek.ciza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.01.2016 18:44

Únik chladící kapaliny Passat B6

Příspěvek od marek.ciza »

Ahoj klubáci, každých cca 100km dolévám chladící kapalinu. Pod autem jsem nikdy žádnou louži nenašel, a motor vypadá suchý. Jedná se o Passat B6 r.v. 2006, 2.0 TDI 103kw DSG, najeto podle tachometru 215 000km. Ještě bych dodal, že se velice pomalu ohřívá motor, a když už se ohřeje, tak teplota značně kolísá. Na netu jsem našel, že by to mohlo být vadným termostatem. Je tu někdo, kdo s tím má nějakou zkušenost? Díky moc za reakce..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Únik chladící kapaliny Passat B6

Příspěvek od KJirka »

může být prasklá hlava, což u r.2006 bylo na běžným pořádku, může být praskej nebo proraženej chladič, volná nebo prasklá hadice, či koleno, může toho být mraky. Je potřeba udělat tlakovou zkoušku. A termostat samozřejmě může být na výměnu. Co jinýho k tomu říct ?!
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

marek.ciza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.01.2016 18:44

Re: Únik chladící kapaliny Passat B6

Příspěvek od marek.ciza »

a když to do oleje nejde, a chladící kapalina je také čistá? A vždy, když povolím nádobku na chladicí kapalinu, tak se hladina celkem zvedne..

daan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 01.02.2015 02:26

Re: Únik chladící kapaliny Passat B6

Příspěvek od daan »

Pres termostat by ti tolik vody neutikalo, leda by tam nebyl...hlava, chladic, hadice jak psal KJirka...

Hlavu jsem menil a od te doby mam klid...dal jsem novou...doleval jsem dost casto, nevim jak podle km ale byla praskla kolem 2. a 3. zhavky...ale s mizivosti co ty pises bych se spis priklanel k dirce v chladici nebo v hadici...

Jinak hlava vydrzela origo nejakych 275tis km
G5 2.0TDi 161kW GT look
New Beetle 2.0 85kW facelift
Octavia 1.9TDi 66kW winter daily

ex
Golf 4 1.4 16V 55kW
BMW 5 3.5 V8 173kW
Golf 4 1.9TDi 110kW
BMW 320d 110kW
Opel Astra G 1.4 16V 66kW

marek.ciza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 31.01.2016 18:44

Re: Únik chladící kapaliny Passat B6

Příspěvek od marek.ciza »

A myslíte, že když kolísá teplota motoru, že to má s tím únikem chladicí kapaliny nějakou souvislost?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Únik chladící kapaliny Passat B6

Příspěvek od KJirka »

to si nemyslím
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“