luftfederung defekt werkstatt

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
kumbal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2016 19:55

luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od kumbal »

Ahoj,

měl bych na Vás prosbu. Auto mi píše toto hlášení: luftfederung defekt werkstatt.
Nevíte co by to mohlo být a jak to odstranit? Auto normálně drží výšku, štelování podvozku funguje taky..

Díky za každé info, Jakub.

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od texo »

Toto fórum jsem začal navštěvovat před krátkou dobou, ale už začínám zjišťovat, proč to tady moc nežije a odpovědi na dotazy jsou většinou takové povrchní...

Nechce admin (mára?) viditelně vložit nějaký všeobecný pokyn pro zakládání dotazů ohledně problémů s Touaregem? S uvedením, že Touareg je komplexní složitý stroj nabytý desítkami elektronických jednotek, čidel a tudíž, že každý dotaz musí obsahovat výpis z vag diagnostiky vozu!

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

opravdu to chce diag, jinak muzes spekulovat cely tyden, mesic ale i rok :-) diagnostika te navede spravnym smerem avsak vetšinou nic nevyresis pouhym smazanim chyby...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od bauer »

Jj, Turek a nejen Turek, ale vesměs všechny novější vozy jsou složitější stroje nacpané elektronikou, čidlama atd... a bez diagnostiky se v podstatě bohužel nehneš...

edit: Texo má recht! :good:
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

verho.verho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.10.2012 06:08

Re: luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od verho.verho »

Ahoj... jak píše texo a níže komentáře.....O povrchnosti dotazu by se dalo spekulovat ! Nechci se nikoho zastávat nebo urážet..ale tento web je snad právě pro tyto dotazy...a hlavně pro amatéry, kteří se snaží zjistit sami závadu a ne opravit. Ne pro profíky co mají diagnostiku a servis. To by sem asi nepsali. Snad ne každý kdo má auto má k němu diagnostiku, nekdy stačí i pár rad co by to mohlo být, zkušenosti nápady, někdy stačí i vybitá baterie a auto hlásí chyby... a takové rady jsou někdy třeba a ne ve smyslu zajeď si do servisu na diag.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od bauer »

Ale jo, jsou zavady, ktere jsou svym projevem charakteristicke a nepotrebujes k tomu diag. a najdes je tu. Jenze kdyz ti to pise chybu podvozku a vse funguje jak ma, tak cim chces zacit bez diag? Vsechno bude jak sazka do loterie. Proste bez diag se v nekterych pripadech neobejdes.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od bauer »

A pokud chces vuz si nejakym zpusobem opravovat sam, tak jak se neobejdes bez vercajku, tak se bohuzel neobejdes bez diag.
Verho: Co mu chces treba poradit? Zmer baterku jestli je O.K? K tomu potrebuje merak, sice levnejsi nez diag ale v principu podobné naradi - potrebujes ho. Proste pokud chces konkr na Turkovi neco opravit tak se neobejdes bez spravneho naradi, jehoz soucasti je diag
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od texo »

verho.verho píše:Ahoj... jak píše texo a níže komentáře.....O povrchnosti dotazu by se dalo spekulovat ! ...
Problém je většinou v povrchnosti odpovědi. Dotazy sem může dávat jaké kdo chce, ale pokud nejsou dostatečné informace ke zodpovězení, tak místní znalé lidi už to nebaví psát pořád dokola "dej to na diagnostiku" a ani žádnou odbornější radou nepřispějí.

Když se dívám na jiná témata, kde přispěvatel uvedl výpis chyb, tak se diskuze posunula úplně na jiný level.

PS: na autě jsou samozřejmě i záležitosti, které se dají řešit čistě mechanicky, manuálně. Třeba vůle na podvozku, koroze na různých místech atd. ;-)

kumbal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.01.2016 19:55

Re: luftfederung defekt werkstatt

Příspěvek od kumbal »

Ahoj, auto jsem zkoušel dát na diagnostiku, ale s tou jsem se nedostal přímo do vzduchového podvozku. Budu to muset zkusit na jiné..
Mám to auto poměrně nově a nemám s ním ještě moc zkušeností, spíš mě zajímalo, jestli jste někdo neměl zkušenost přímo s tímto hlášením.

Prozatím díky za info.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

kamarade... muze to byt napriklad: kompresor (spaleny, krouzek na pistu) , ventilek na mechu, unik vzduchu nekde ve vedeni, tycky na cidlech nefunguji(nebehaji), rele se obcas sekne, vlhkost v systému.... je toho prostě hodne... taky napis jakyho mas touarega... rok vyroby... musis se dostat do regulace rizeni podvozku, jinak ses proste v prd... a muzes rozdelat pulku touarega a najdes kulovy!
diag ti prostě pisne, jestli je tam velka teplota na kompresoru, tzn ze se prehriva a je jen KO krouzek napr...
nebo ti to pisne, ze nebylo dosazeno vysky... to muze byt pro zmenu ventilek nebo tycka... muze byt jeste napr jen vypadla tycka na cidlech... taky jsem videl...
atd... o pdovozku tady uz temata jsou!...
Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Touareg“