Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od ricom »

tak tohle až uvidí Sharik tak asi omdlí.. jako jestli tohle jsou nový vyvažováky tak jsem já asi poslanec za Úsvit.

jen takovej dotaz mohl by jsi jmenovat oba ty servisy ?? mám na jeden z nich tip a jen se chci ujistit..

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od oneb1t »

pekny kolecko to tam vysoustruzilo :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od Jirka. »

Ty krávo, to je slušnej matroš :laugh: To kolečko se vůbec nemá povolovat, je nastavené z výroby. Jinak si mohl celý problém vyřešit u sharika za zlomek ceny.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od KJirka »

Tam je prostě blbý, že s tím jdeš takhle pozdě.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od oneb1t »

trosku nechapu ze pred opravou za 60 000kc neudelal pruzkum trhu (obzvlast pokud si na to musel vzit kontokorent takze mu to asi neni financne uplne jedno)
jeste k tomu kdyz chodi na VW forum a vi ze jsou tu lidi co se v tom vyznaj a jsou schopny mu zajistit perfektni opravu
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ten servis co to dělal nebyl servis ale vrakoviště.
Už jen první dojem z toho jak vidím 3kila tmelu na vaně, kde stačí jen tenký film..

Twl ale bude to hodně složité a komplikované něco z někoho dostat, šance je se s nimi snažit domluvit po dobrém.
Pokud to nepůjde, tak už jen pro to, aby nenaletěl někdo další a proto, aby si nevydělali už ani pětník, tak bych to pořádně rozmáz, jakkoli, noviny, net., prostě média..

Nezávidím tuhle situaci a přeju ať to dobře dopadne.

A prosím zde uvést jméno servisu není to nic proti ničemu.
Pomůže to udělat si obrázek o celkové úrovni služeb.

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od rakosnicek23 »

Když tady tohle vlákno pročítám hned si vzpomenu na ten můj příběh v autorizovanym servise :smoke:
Hele hodně Vás tady zmiňovalo, že dotyčnej(-čná) to měla v autorizáku ale nějak to tu nemůžu vyčíst... tohle je fakt anál (na zápis do něj) při pohledu na ty fotky :laugh:
Každopádně bych neváhal a nechal si vystavit znaleckej posudek. Tohle je přece jasně prokazatelný pochybení servisu.
Ad k tý ceně co ste za to platili... tohle je prostě úlet. V době kdy každej běhá po obchodech protože zrovna tam maj levnější toaleťák o 15 korun. :negative: při tom je tady na foru takovejch lidí co ti to udělaj za normální peníz a hlavně kvalitně...
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od Qido »

Smutný příběh.
Nicméně Ti přeji,aby to v rámci možností dobře dopadlo.
Máš posudek z jiného servisu, pokračoval bych případně dalším posudkem a nesrat se s nimi.

A ad ty ceny. Cena za ten modul opravdu je taková a za vačici také. Ne smutné, že to servis takto dukur**l a ukazuje to na jejich absolutní amatéřinu a neznalost.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od sharik4x4 »

Pokud dávali nový modul,tak bych řekl,že málo utáhli vložený kolo a nebo tam udělali špatnou vůli a pak se to takhle krásně očeše.Asi to dotyčný dělal poprvý a ten tmel na vaně,no co k tomu dodat.
Teď záleží jak se s tím dlouho jelo.Nutno vyměnit komplet soukolí+olej.čerpadlo bude asi KO+kontrola turba.Cena opravy cca 15tKč+ připadně turbo.Motoru nic nebude tam se ty špony nedostanou přes ol.filtr.
Krásná práce. :negative:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od ricom »

neomdlel.. :good:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od ppfox »

no týýýýývwole to je zase story 8O 8O 8O

přeju v rámci možností dobrej konec a taky prosím o jméno servisu :D

a já věřím, že se nejedná v tomto případě o autorizák (alespoň to kolega nikde nikde nepíše) - tohle snad musel dělat někdo se 3,5 promile, nebo po požití dobrýho matroše...případně se znalostma ohledně opravy auta jako mám já, nebo ricom :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od oneb1t »

nejlepsi by bylo prodat na to nekomu filmovy prava a to by skodu zatahlo :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od ppfox »

možná Petr by se toho mohl ujmout :D https://www.stream.cz/porady/autobazar" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od oneb1t »

jo to by moh ma prej ted chvili volno :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
JirkaDeLucina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 15.09.2014 16:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Servis mě oškubal o 60 000 Kč, jak postupovat?

Příspěvek od JirkaDeLucina »

Abych teda doplnil nějaké info o sobě.

S autem jsem nikdy neměl závažnější problém, proto, když se toto stalo, dal jsem to do blízkého servisu, kde mi předtím vyšli okamžitě vstříc, když jsem měl defekt, kousek od baráku. To kolik mne to bude ve finále stát jsem neočekával ani náhodou. Jakmile mi to začalo psát "vysoký tlak oleje v motoru" (tuto hlášku to na mě skutečně vybaflo, všude mi sice říkali, že by to mělo být "nízký tlak oleje v motoru", ale u mě se prostě objevil "vysoký"), tak jsem to tam nechal odtáhnout (ale stejně ta osmihranná hřídelka u vyvažováků se stihla ohoblovat a pouštět kovové špony, které způsobily prvotní zničení vyvažováků, turba a dalšího) a v servise mi jako předběžnou cenu napsali 10 000 Kč (ještě ani oni sami netušili, co přesně tomu je). Tak jsem neměl žádné obavy, že by se to mohlo takto zvrhnout, až k téměř 60 000 Kč a výsledek stále žádný.

Každopádně jako úplný amatér a laik jsem nejprve spoléhal na servis, od čeho jiného by tady byl že. Jenže pak se cena začala rychle navyšovat, hlavně ty vyvažováky. To jsem měl ještě plnou důvěru, že to prostě tak je a má být a co já chudák s tím můžu. V servise mi bylo řečeno, že jsem měl hned okamžitě na místě zastavit a nechat se odtáhnout. Ano, jako absolutní laik mě toto hned napadne, zvláště na dálnici že? Dneska už vím. Proč proboha to auto hned místo oranžového upozornění s nějakou hláškou o tlaku okamžitě nenapíše tu červenou "zastavte vůz, nutný servis". Tyhle hlášky nás kdysi v autoškole neučili a já se k nim dostal až s tímto vozem s německým manuálem (auto jsem sice koupil u nás, ale manuál na mě mluvil cizí řečí). Jsem tím aspoň poučen, nepodceňovat jakákoliv upozornění.

Druhou věcí bylo, že ze servisu mi sice stále volal, že se musím na to a to podívat (a tak jsem aspoň získal jakéž takéž povědomí o tom, co se skrývá pod kapotou - do té doby jsem byl prostě obyčejný běžný uživatel, žádný technický odborník) a že to bude nutné vyměnit, pokaždé mě vzal k počítači, vyhledal daný díl a ukazoval ceny originálních dílů. Pak přišel s tím, že to může mít levněji, ale neoriginální, stále ovšem kvalitní. Ceny jsem neznal, pohybuji se v úplně jiném oboru a stále jsem měl plnou důvěru, tak jsem to prostě a jednoduše odkýval.

Tady je možná dobré zmínit, že se NEJEDNÁ o autorizovaný servis! Jméno zatím určitě uvádět nechci, jelikož je to nyní aktuálně v řešení a celé věci by to teď vůbec nepomohlo.

Jakmile to dali dohromady, nastartovali a něco tam chrčelo, tak mi bylo řečeno, že mohou být těmi šponami poškozeny také písty a že s tím prostě musím zkusit jezdit a že uvidím. To mi ale dosud ještě nevyměnili turbo, o kterém i mi bylo jasné, že je kaput (ještě že tak, protože by bylo teď zničené znova) a DPF, které se hlásilo už před tímto problémem (samospalování problém DPF nevyřešil, výplach mi nedoporučili, tak jsem chtěl nové). To mi už nedalo a začal hledat na netu a našel tady Vás (díky bohu za to). Zaregistroval se a začal nasávat veškeré info, které se toho týká. Díky této komunitě jsem si sám sehnal dobré turbo za pěkný peníz, probral koupi DPF vs. chemické čistění a sehnal pár dalších věcí na auto.

Co se týká těch peněz, tak to není tak, že bych jich měl až tak moc, že by mě netrápilo, kolik kde nechám, spíše naopak, proto se třebas oprava vyvažováků a dalšího u motoru od namontování nového DPF a turba od sebe liší o rok (prostě nebyly peníze a zadlužovat se mi vůbec nechce).

Tak takto je to se mnou a nyní jen čekám, až se mi někdo ze servisu ozve a jak se k celé věci postaví a hlavně, co se bude dít dál.
Passat 3C sedan, diesel 2.0, 103 kW, BMP, 2006

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“