přestavba manuální klimy na climatronic

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba manuální klimy na climatronic

Příspěvek od CentriFUGA »

No ale furt mi nikdo neřekl proč ? To mě zajímá co je na manuální klimatizaci tak skvělý ...

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: přestavba manuální klimy na climatronic

Příspěvek od kelly01 »

Líp se mi nastavuje, líbí se mi její primitivnost a jak bylo psáno výše - minimum problémů..
Ale jsem stará škola, kdyby to šlo a prodávalo se tak si nejraději koupím auto bez jakéhokoliv počítače, elektroniky atd. v případě benzínu s karbci a rozdělovačem, v případě dieselu něco s klasickým čerpadlem a max. normálním turbem.. Tyto věci končili u pasatu TD, když mi v 500000km odešlo turbo tak dalších 250000km jsem jezdil dál s motorem co měl 47kw :mrgreen:
Prostě nemám rád elektroniku v autech a cokoliv co má tendenci se pos.rat..
když jsem měl 110R tak jsem si vezl malou basu nářadí za sedačkou a výměnu spojky si naplánoval na dovolenou v jugošce - stačilo jedno odpoledne v kempu kdy bylo pod mrakem :D

Jirkash
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 03.03.2015 20:17

Re: přestavba manuální klimy na climatronic

Příspěvek od Jirkash »

Přesně tak, také mam manulani klimatizaci a za automatickou bych ji nevymenil ani nahodou,zadne nesmyslne motorky, co nastavim to tam je, minimum problemu.
Mam také rad minimum elektroniky ve voze.Slouzi to pak neskutecne dlouho a spolehlive.
Passat B5 Variant 1.9, 85kw, ATJ

fb_ondra15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.05.2022 11:54

Re: přestavba manuální klimy na climatronic

Příspěvek od fb_ondra15 »

Ahoj, mohu se zeptat jak to je se zapojením climatroniku při přestavbě z manuální klimy? Jde mi o kabelové svazky. Máme funkční climatronik z O1 a bude se dávat do druhé, kde byla manuální klima (totálně se rozpadla).

Climatronik potřebuje, kromě samotného napájení (dvě pozice v pojistkovce) i několik komunikačních linek mezi ŘJ a budíkama. Problém je ale v tom, že v autě s manuální klimou jsou odlišné barvy kabelů/svazků a ty stejné pozice, kde byl climatronik připojený, jsou navíc také obsazené.

Nejsme tedy schopni přesně určit, zda ji zapojíme správně. Existuje prosím nějaké jasné schéma, kde bych našel podrobné zapojení? Dokázal bys mi popsat jak jsi to zapojoval?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“