Porucha zámku řízení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Lucie 123456789
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.11.2015 09:15

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Lucie 123456789 »

A taky mám. Opravenou ruční brzdu za 4500 Kč, ale mam to tlačítko praskle a pise mi to poruchu na ruční brzdě, muže to byt tim tlačítkem? Už ručku nepoužívám, ale tlačítkem nesla odbrzdit. ....

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Jirka. »

Zajed k někomu kdo tomu rozumí. Můžeš mýt vadný zámek volantu, nebo to blbne prostě proto že máš rozkousaný klíček. Tlačítko kup nové za 700kč a nech někde udělat diagnostiku proč ta ručka blbne.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Prospeedy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 03.04.2008 18:39
Bydliště: Teplice

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Prospeedy »

Ahoj, trošku toto téma oživím :-). Patrně mám po přečtení celýho tématu vadnej zámek řízení u passat 2006, ale i přesto popíšu závadu. Snad mě neukamenujete :-D.. Včera jsem měnil spojkovej válec u pedálu, tudíž jsem vyndaval pedál. Samotná výměna šla v pořádku a po zapojení baterky a pokusu o nastartování se nic nestalo. Rozsvítila se na mě oranžová kontrolka volantu a cvakal zámek řízení, budíky se nerozsvítili ani na okamžik. Koukám tedy co se stalo a já blb jsem nějakým nedopatřením zavadil o plastovou krytku zámku a uvolnil jí tak, že skoro upadla. No nic říkal jsem si, složím to a budu jezdit dál.. Vyndal jsem tedy sloupek řízení, na ten zámek jsem nacvaknul zpět tu krytku a chci zkusit nastartovat.. samozřejmě se nic nezměnilo a zámek cvakal dál pár vteřin a pak konec s pípáním budíků. Napíchnul jsem to a dostal se jen do jednotky imma, kde byla chyba zhruba takto napsáno:,, nebyly splněny podmínky pro odemčení", nebo tak něco, neopsal jsem to, jelikož jsem si myslel že se po smazání objeví znovu a ono nic. Do jiných jednotek se dostat nemůžu, tak se chci zeptat zkušených v tomto oboru ( do ele moc nefušuju, jen základy), jak vyčtu PIN který potřebuju pro nakódování nového zámku a případně jak se kóduje, když se nedostanu do žádný jiný jednotky než immobilizeru ( asi se kóduje tady že jo :-D ) A taková třešnička, po odpojení celýho sloupku řízení tj. odpojení dvou štekrů co do něj vedou a ukostření, jsem zkusil zapojit samotnej zámek, nastartovat a ono už nefungovalo vůbec nic, ani necvakal, ani se nerozsvítila oranžová kontrolka, ani nepípali budíky.. V pondělí s tím skočím za elektrikářem at se na to mrkne. Ted bych chtěl jen vědět na co se asi připravit.. A jen taková malá tečka na závěr :-D jak jsem měnil ten spojkovej válec, tak jsem nechal zadek auta čumět z garáže a jak se to zablokovalo, tak nešlo ani odbrzdit ručku, takže jsem pěkně o půlnoci tlačil zvedlý auto na heveru do garáže :-D :-D .. Může to být jen blbá shoda náhod, že to najednou odešlo? Nic poškozenýho, kromě tý vypadlý krytky, nebylo. Díky za případný info.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Jirka. »

Funguje ti spinac na spojce? Bez nej to nastartuje
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Prospeedy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 03.04.2008 18:39
Bydliště: Teplice

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Prospeedy »

To funguje, ale nerozsvitej se vubec budiky

Prospeedy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 03.04.2008 18:39
Bydliště: Teplice

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Prospeedy »

Takže opraveno.. byla to zacvaklá pojistka proti krádeži v zámku řízení, která blokuje mechanismus západky a odpojí el. obvod.. Je to maličkej plastovej obdélníček s pérkem. Šel okamžitě pryč a je klid, vše funguje

Bostich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 27.07.2014 00:35
Bydliště: Příbram

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Bostich »

Jirka. Zeptám se : pokud nefunguje spínač u spojky, píše se při startování na palubovce upozornění "seslapnete spojkovy pedál?
VW Passat B8 DFGA 2018
VW Passat B6 BMM 2007
Peugeot 406 HDI 1999
BMW E30 1.8 IS
1991

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Jirka. »

Bostich píše:Jirka. Zeptám se : pokud nefunguje spínač u spojky, píše se při startování na palubovce upozornění "seslapnete spojkovy pedál?
Ano píše
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

ada268
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.05.2012 08:35
Bydliště: Nehvizdy

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od ada268 »

Jen tak pro info...vcera probehla vymena zamku rizeni i u me-VW Jarov cena 4800Kc
vw passat 2.0 tdi bkp 125kw by TdiFun

tomik82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 08.12.2012 21:35
Bydliště: Orlová

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od tomik82 »

Ahoj lidi, rád bych se zeptal zda už někdo tuto opravu zámku zde na fóru zdokumentoval ?? Někde jsem to četl, ale nevím jestly zde nebo jiné fórum. Děkuji

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Jirka. »

Co na tom dokumentovat? Bud to dáš do autorizáku, nebo seženeš zámek z něčeho od 2008 co už nezlobí a použiješ z něj vše kromě elektroniky na které pro jistotu ještě prohodíš spodní mikrospínač. Nic těžkého.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

tomik82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 08.12.2012 21:35
Bydliště: Orlová

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od tomik82 »

Jirka. píše:Co na tom dokumentovat? Bud to dáš do autorizáku, nebo seženeš zámek z něčeho od 2008 co už nezlobí a použiješ z něj vše kromě elektroniky na které pro jistotu ještě prohodíš spodní mikrospínač. Nic těžkého.
No rád bych to rozebral a promazal, dělá mi to problémy jen když začne mrznout..

Kvothe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2016 19:07

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Kvothe »

Jirka. píše:Co na tom dokumentovat? Bud to dáš do autorizáku, nebo seženeš zámek z něčeho od 2008 co už nezlobí a použiješ z něj vše kromě elektroniky na které pro jistotu ještě prohodíš spodní mikrospínač. Nic těžkého.
Tiez mi zacalo vyhadzovat tutu chybu no mam r.v 2009 (modelovy rok 2010) Prvy krat som to mal.pred dvomi rokmi, minuli rok na jesen som menil autobateriu a nemal som ani raz tuto poruchu. Teraz mi to zacalo robit potom, co som mal.aktivovany coming home. Okrem pokazeneho zamku riadenia ake mozu byt dalsie priciny? Diagnostika mi vyhodila aj stlpik riadenia,aj imobilizer atd.Dik sa odpovede
VW Passat Variant 1.8TSi
3C5 , r.v.2009

Brodrust
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.11.2016 11:20

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Brodrust »

Zdravím,
Dnes sem byl na diagnostice protože mi také jako všem začal můj passat 3C variant rv. 2008 (bluemotion) hlásit poruchu zámku řízení.
Načtené závady byly:

2823 Podmínky zamykání pro el. zajištění sloupku řízení nejsou splněny
2861 Vadná elektronická aretace sloupku řízení

A bylo mi sděleno že je špatný buď nějaký mikrospínač za cca 2 000,- nebo celý sloupek řízení za mnohem víc jak asi už všichni vědí.
A jak už jsem to tady pročetl tak všichni píšou že stačí zámek řízení. A já bych nerad zbytečně měnil celý sloupek za takové prachy když by to nebyla potřeba.
Může mi prosímvás někdo říct zda opravdu stačí vyměnit ten zámek podle závad které jsem uvedl?
Rád bych kdyžtak nějak argumentoval kdyby mi chtěli měnit celý sloupek.

Uživatelský avatar
Vacul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 29.08.2016 19:09
Bydliště: Ostrava

Re: Porucha zámku řízení

Příspěvek od Vacul »

Tak porucha zámku řízení postihla i mě. Většinou mi to ukázalo na palubaku, když jsem vložil klíček do druhé polohy, tak to ukázalo porucha zámku řízení a asi 2x mi to neukazalo hned nic a až jsem nastartoval, tak motor chcipnul a napsalo to porucha zámku řízení-do servisu. Oprava v AR Cars Ostrava za 4500kc vč. DPH.
VW Passat B8 2.0 BiTdi
VW CC 2.0 TDi DSG - TDiFun 125kW

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“