Přizpůsobení nového klíče

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Ahoj všem, potřebuji poradit, prosím...
Nedaří se mi přizpůsobit nový klíč. Je koupený v ČR, frekvnce vybrána podle původního. Používám VCDS. Postupuji podle VISu. Jakmile na adrese 17 zadám PIN (v pětimístném formátu), který mám na původním plastovém štítku, Vag odepíše že jednotka nekomunikuje. Další pokus po delší době byl s PINem, který mi nabízí Vag v "bublině". Na to Vag nic neodepíše, ale kontrolka imobilizeru se nerosvítí, takže PIN asi neni přijat? Když v kanálu 21 zkusím změnit počet klíčů, objeví se chyba. Vlastně při čemkoli co zde zkusím udělat se objeví chyba a nejde nic uložit.
Jediné co šlo udělat, bylo přizpůsobit dálku.
Neporadil by mi někdo, v čem by mohl být problém?????
Mockrát děkuji!!!

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od majrek001 »

immo máš správné? nejsou tam nějaké chyby v paměti?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Při objednávání klíče jsem jil poslal veškeré údaje včetně VINka, tak předpokládám že je správné.... Paměť byla pokaždé prázdná, všechny spotřebiče vypnuty. Je podstatné který klíč se přizpůsobuje jako první? Jestli původní nebo nový?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od majrek001 »

je to úplně jedno
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Ono to totiž začne chybu v kanálu 21 psát i když je v zapalování původní stále funkční klíč. Nemůže to třeba být starou verzí Vagu? Mám 10.6.4. A nebo máme staré auto... Golf IV, 2000, 1,6 :o)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od majrek001 »

musíš dát login 5-místný co máš na tom plastovým štítku - pokud je správný tak se rozsvítí symbol imobilizéru a pak dáš přizpůsobení kanál 21 a jako novou hodnotu uložíš 2 klíče a ukončíš komunikaci na tom zastrčeném klíči kontrolka zhasne - vypneš zapalování a strčíš rychle druhý klíč a zapneš zapalování immo rozbliká a zhasne to znamená, že máš přizpůsobeny oba klíče - na přízpůsobení máš cca 30s tak je potřeba malinko spěchat, ale musí vždycky symbol zhasnout

dělá se to pořád stejně - to spíš jestli nemáš špatný immo čip v novém klíči a nebo to může být i diagnostikou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Jo jo, ten postup je mi jasný. Dělal jsem to přesně podle VISu. Ale při vložení PINu z plast. štítku to napíše, že jednotka nekomunikuje, nebo neni ve vozidle atd. Při zadání PINu, který mi nabízí Vag v "bublině" nápovědy, když najedu kurzorem nad pole, kde se PIN vkládá, tak ten to veme, ale kontrolka se nerozsvítí... A v zapalování byl při tom původní funkční klíč....

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od majrek001 »

to co ti nabízí není je login spec. nastavení.. ty potřebuješ zadat pin immo co je na tom štítku je možný, že ten pin je špatný.

odkud jsi?

zkusit možná jinou diagnostiku nebo vyčíst pin budíků jestli je správný
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Jsem cca z Plzňe. Co se PINu týče, tak planžetu mi frézovali v klíčovém centru. Pán se mě při tom ptal, jestli znám PIN. Ukázal jsem mu ho, pak se podíval na tu frézu, co dělala nový klíč a řekl, že to souhlasí? Nevím, jestli ta fréza umí číst ten PIN, nebo si dělal srandu... Takže jsem předpokládal, že je PIN správný. Napadá mě, jestli neni imobolizér zablokovaný, ale auto normálně s původním klíčem jezdí....

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od Goauld »

Pán si z tebe dělal srandu, nebo chctěl být zajímavej, protože pin je potřeba u přizpůsobování imobilizéru a s frézováním planžety nemá nic společnyho. Něteří klíčníci umí i zkopírovat čip imobilizéru, ale k tomu pin taky nepotřebuje, protože se čip kopíruje podle funkčního a nepřizpůsobuje přímo v autě.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Takže mám
pravděpodobně špatný PIN, nebo jiný budíky... Neznáš někoho z okolí Plzně, kdo by uměl PIN vyčíst? A když si seženu Vag Tacho, tak asi nebude fungovat s mým stávajícím kabelem, co???

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od oneb1t »

bude ti teoreticky fungovat vag eeprom programmer V1.19g jestli mas standartni modrej kabel od tongu
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Kabel mám černý, od koho netuším... Až budu doma, zkusím se podívat, jestli o něm něco nezjistím.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od oneb1t »

s tim to taky chodi ale jen obcas :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

kuwayt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.02.2016 22:02

Re: Přizpůsobení nového klíče

Příspěvek od kuwayt »

Když to zkusím, nemůžu ten kabel nějak zničit, odpálit??

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“