dopsání pneumatik

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
neexterA
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 410
Registrován: 04.02.2010 19:53

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od neexterA »

PRESNE :good: Co ja bych dal za poradny 17" nebo 18" v TP :?
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=154843" onclick="window.open(this.href);return false;

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od ricom »

no někteří uživatelé zde, když to tak pročítám, by snad radši měli vrátit řidičák a auto prodat.. bylo by to asi pro všechny lepší
ppfox píše:nicméně souhlasím s názorem, že tam má být to co je v TP a tečka - a pokud chceš jezdit na 225, tak Passata prodej a kup si Supa, nebo Octávku 8)

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od MARTANEK33 »

Proč bych měl jako vrátit řidičák, když se ti můj komentář ohledně pomoci nelíbí, tak ho prostě nekomentuj. Blbej názor umí napsat každý, ale poradit to už ne. Nechápu co ti vadí, že tam chci dopsat jiný rozměr pneu na 17. Příště až se budu chtít na něco zeptat, tak bych asi měl napsat nejdřív tobě, abych věděl od profíka jestli je to vhodné se na to ptát teda
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od Ipanema »

Ale ne. Taky nepřeháněj.
Prostě je to nestandardní. On měl pravdu.
Každopádně jsi to chtěl, chtěl jsi poradit, myslím si že jsi i odpověď dostal.
Podle mě to zapsání není nereálné.
Je to mírně zvláštní chtít o 1 cm užší gumu, ale prostě toto fórum je o pomoci. Jsem za tebou, že prostě někoho poslat k šípku za to, že máš méně příspěvků nebo nestandardní dotaz, je na pifku.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od MARTANEK33 »

Promiň, ale takový komentář dokáže jen naštvat. Hold celý život jsem měl jenom octávku a teďka jsem si chtěl zkusit změnu, tak jsem koupil passata a hold jsem si nevšiml, že ten má v základu jiný rozměry pneu no. A jelikož mě zůstaly kola i s pneu doma a mám havarijko, tak bych je tam chtěl dát, ale potřebuji ten jiný rozměr pneu tam zapsat, ale jinak ano, odpovědi jsem dostal a už na tom pracuji, snad se zadaří. A míň příspěvku ano, jsem tu nový, proto se taky ptám.
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od Ipanema »

Však ano, od toho tu jsme.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od KJirka »

MARTANEK33 píše:Proč bych měl jako vrátit řidičák, když se ti můj komentář ohledně pomoci nelíbí, tak ho prostě nekomentuj. Blbej názor umí napsat každý, ale poradit to už ne. Nechápu co ti vadí, že tam chci dopsat jiný rozměr pneu na 17. Příště až se budu chtít na něco zeptat, tak bych asi měl napsat nejdřív tobě, abych věděl od profíka jestli je to vhodné se na to ptát teda
Hele, je to asi takhle. Ta pneumatika na disk sice pasuje, ale v TP není jen proto, že si to někdo vymyslel. Je to mimo jiné taky proto, že pak ukazuje i blbě tachometr. Já jsem si na inzerát koupil omylem zimní gumy tohoto rozměru, mám v autě GPS a vidím ten rozdíl. Dělá to skoro 10 km.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od petryk1 »

:blush:
Přílohy
tech.jpg

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od MARTANEK33 »

jako tachometr blbě ukazovat nemůže, přece když máš rozmšr 235 nebo 225 je jedno to je šířka pneumatiky, ale pokud dáš jinou výšku tak pak ukazuje špatně a já chci těch 45 ponechat, jen chci dopsat ještě těch 225 právě.
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od Qido »

:-D :-D :fool:

Aha, tak si prosím nejdřív laskavě najdi co znamená to druhé číslo v označení pneumatiky. Pro jistotu, tady máš kalkulačku: http://www.willtheyfit.com

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od skacel99 »

Tak procenta snad umíme počítat všichni,ne? :D

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od MARTANEK33 »

aha, tak moje chybka :(
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od Master »

Zase zajimave je, ze povoleny rozmer je jak 215/55R16 tak 205/55R16, nicmene u R17 uz ale 225/45 neni... Pritom rozdil obvodu mezi 235/45R17 a 225/45R17 je podobny jako u zminovane dvojice v R16 a do tolerance rychlomeru se vejit musi. Moc logiky v tom clovek teda asi taky hledat nemuze ;)

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od hkr »

To je pravda.

Problém není v bezpečnosti, v nepřesnosti tachometru, problém je jen v rozmaru chlapců z VW. Vidím v tom potřebu "být lepší", než Superb, tedy Superbídě dáme jen 225, Passat dostane královské 235, Audi super 245, atd atd... Ale co je psáno, to je dáno, tak netřeba debatovat.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dopsání pneumatik

Příspěvek od sharik4x4 »

Nehledej to v tom logiku či bezpečnost, ale jsou v tom vždy peníze.Když přijde nový model či rozdíl VW/ŠKODA/AUDI je potřeba tyto auta odlišit také rozměrem pneu,roztečí či ET,atd.Prostě aby se zamezilo přehazování kol ze starýho modelu či dokonce jiného auta na jiný model.Kdo by pak kupoval ty nový kola a pneumatiky? Logické by bylo, aby se výrobci dohodli na jedné rozteči k dané velikosti auta a pak by jedny kola pasovali na 10 značek aut.To je sice logické, ale néé ekonomické. Obchod je o neustálem obněňování věcí.Proto každý auto má skoro ojedinělý rozměr kol či pneu,čím je zajištěno neustálé vyhazování starých věcí a nakupování nových. Aby se to dodržovalo a nikdo nemohl jít proti proudu,tak se to zapíše do TP a kontroluje se to .Takže je zcela zbytečné diskutovat o něčem co je danné "zákonem trhu".
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“