Nosič na zadní dveře

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
konrad_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.11.2015 10:17

Nosič na zadní dveře

Příspěvek od konrad_cz »

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s nosiči na zadní dveřě?
http://nosice-kol.heureka.cz/menabo-logic-3/" onclick="window.open(this.href);return false;

Docela se mi ta myšlenka líbí, jen jsem to zatím nikde na autě nezaregistroval a osobně mě odrazují ty pásky.

O.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od kubisz »

na touranovi se zvedne spotreba cca o 1,5l (77 kw; zasahuje mimo profil auta), jinak super vec a da se zvedat i kufr...pasky nevim,co se mysli,ale bylo to kus plechu a taky sem premyslel,jak to vydrzi,ale majiteli to drzi uz 10 let...

Kuba
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od Prochy01 »

u nosiče na kola zalezi na mnoha faktorech - kazdopadne tohle je typ nosiče, ktery bych snad nikdy nechtel ani zadarmo.

Obecne ale, pokud je nosič na kolo za autem - tj idealne na kouli, nebo na dverich jako tady, tak minimalne překáží, da se s nim jet hodne rychle a nema temer vliv na spotrebu - ma maly odpor (tech 1,5 litru skoro neverim - i kdyz to co jsi psal je slabej větrník a je možný, ze foukal protivítr a tak to slo o tolik nahoru - ve vysledku je to ale jedno. Jakýkoliv nosič/rakev zvedne spotrebu). Nosič na střeše ma vetsi odpor a "mensi" stabilitu a tak se zvedne spotreba vic a neda se jet tak rychle.

Pokud chces kvalitu, tak vol nosiče od Thule - vse ostatni jsou sracky!

Pak zalezi co mas za kolo - pokud nejakou sragoru, je jedno jestli ji das za auto, ale pokud mas drahy kolo a das ho za auto, tak ti na nej pujde pekne všechen bordel z cesty a ten jemný prach ti vleze vsude a kolo si pekne odjebes. Nikdo normalni, co ma poradny kolo ho neda za auto!

Za me držáky kol jedine na střechu a to od Thule (nebo origo VW/Skoda/Audi - ale to je take Thule ;-)))) i kdyz je to drzak na střechu (ma psáno max 130), tak se s nim da v pohode jezdit bez jakýchkoliv problemu 170-180 (po německých dálnicích) :-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od Qido »

Prochy01 píše:Pak zalezi co mas za kolo - pokud nejakou sragoru, je jedno jestli ji das za auto, ale pokud mas drahy kolo a das ho za auto, tak ti na nej pujde pekne všechen bordel z cesty a ten jemný prach ti vleze vsude a kolo si pekne odjebes. Nikdo normalni, co ma poradny kolo ho neda za auto!
Prochy, ty mě fakt nepřestaneš udivovat. Tohle moudro jsi vymyslel vlastní hlavou??
Prochy01 píše:u nosiče na kola zalezi na mnoha faktorech - kazdopadne tohle je typ nosiče, ktery bych snad nikdy nechtel ani zadarmo.

Pokud chces kvalitu, tak vol nosiče od Thule - vse ostatni jsou sracky!
Tak s tím to, ale naprosto souhlasím. Pár jsem jich okouknul těchto držáků a za mě hrůza. Stabilita žádná, manipulace taky šílená.
Za nejlepší řešení považuji sklopný držák na kouli. Do kufru se dostaneš, vliv na spotřebu zanedbatelný, rychlá montáž a demontáž jak kol tak i samotného držáku.

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od petryk1 »

Tak mne sa tiez paci drziak na dvere, lebo nemam taznu gulu. Ale ked si pozriem, ze ako vyzera auto zozadu - blato voda hnus, tak ten bike by si uzil svoje. To je pravda.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od kubisz »

jezdili sme s tim i za deste a samozrejme to dostane svoje, ale ze by to nejak trpelo, to ne...odjeli sme v desti i se zapomenutym tachometrem a v pohode...ta spotreba byla fakt takhle vysoka, ale samotna kola byla cca od pulky nad urovni strechy, takze celkem slusnej odpor vzduchu...jezdit se s tim dalo bez omezeni...teda je nutny davat bacha na garaze :-D
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Karfik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 690
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od Karfik »

Já mám zadní nosič od Thulle http://goo.gl/xNtmSL" onclick="window.open(this.href);return false; a zatím spokojenost. Kupoval jsem ho na B5 a naštěstí jde i na B6. Jediné co jsem četl, tak při častějším používání a delších jízdách trpí panty.
U nás na vsi se řiká, silnější pes mrdá.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od Nwkt »

Nemáte někdo pro zajímavost fotku origo nosiče od VW, neměl bys se snad montovat na tažný, ale přímo do nárazníku. Akorát si to nedovedu nějak představit, protože vlevo nemám žádnou díru
Přílohy
Výstřižek.JPG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od Qido »

Nwkt píše:Nemáte někdo pro zajímavost fotku origo nosiče od VW, neměl bys se snad montovat na tažný, ale přímo do nárazníku. Akorát si to nedovedu nějak představit, protože vlevo nemám žádnou díru
Pro tento nosič musíš mít speciální přípravu. Je úplně jiný nosník, který má na krajích 2 otvory pro bajonety, na které se až nasazuje vlastní nosič kol. Tažné vůbec nevyndáváš, pouze zapojuješ do kabeláž nosiče do elektriky u tažného.

VIZ: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=283531" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Qido dne 25.02.2016 11:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od kubisz »

vypada to, ze je to fakt nekam do narazniku:

http://www.ebay.de/itm/VW-Passat-3C-Fah ... 1616234116" onclick="window.open(this.href);return false;

neco je i na:

http://www.uebler.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

ale tenhle konkretni sem tam nevidel...

edit: tak kolega me predbeh a v topicu je to paradne popsane...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od Nwkt »

Díky. Takže sr*t na to, radši dodělám tažný

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Nosič na zadní dveře

Příspěvek od Qido »

Rozhodně. Máme to doma a není to žádný zázrak. Sice je sklopný, ale i tak se nedostaneš pořádně do kufru, kvůli bajonetům.
Používáme Thule na kouli. Uchycení kol je pevnější a celý držák je ,,tužší,,. A také se při sklopení držáku vlezeš mezi nosič a nárazník.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“