Stropní airbag-závada

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
nach32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2015 06:41

Stropní airbag-závada

Příspěvek od nach32 »

Ahoj mám Passat B6 r.v.2005 1.9 tdi 77kw BKC.
Svítí mi kontrolka airbagu.Diagnostika hlásí stropní airbag na straně řidiče.Při sledování hodnot odporu tato výrazně kolísá
až není vůbec žádná. Odpor změřený přímo na airbagu je 2,4 ohmů.Místo airbagu připojen odpor závada stále stejná.
Airbag připojen a paralelně k němu postupně připojen odpor s hodnotou 2,6 a poté až do hodnoty 5,4 Ohmů a na diagnostice
to ukazuje,že airbag má stálý odpor 1,8 ohmů-kontrolka na přístrojovce zhasla zkoušeno třikrát s nastartovaným motorem
a bez závad i na diagnostice.Po rozjezdu s vozidlem se kontrolka rozsvítí a již svítí stále.
Předpokládám,že je problém asi v kabeláži nebo konektoru k řídící jednotce airbagu,která bude asi o řadící páky.
Otázka:
Je airbag připojen přímo k řídící jednotce bagu?
Není mezi airbagem a ŘJ bagu ještě někde nějaký konektor?
Nevíte někdo,které dva piny na ŘJ bagu jsou na tento airbag,respektive která dva dráty z konektoru ŘJ k němu vedou?
Jiná možná příčina?
Děkuji za každou odpověď.

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od Ergo »

Tady máš přímo zapojení. Tam si to můžeš dohledat.
Přílohy
Airbag 12-ti.pdf
(386.58 KiB) Staženo 133 x

nach32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2015 06:41

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od nach32 »

Ergo píše:Tady máš přímo zapojení. Tam si to můžeš dohledat.
Děkuji. Jen pro upřesnění to co hledám je na straně 5 označené jako N251?
Nejde mi dohlavy ta barva vodičů,že u toho jednoho je jiná u řídíci jednotky a jiná u airbagu.Znamenalo by to,že je
ještě někde nějaký spoj?
Díky.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od Jirka. »

Ne, to je různá barva pro praváka a leváka
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

nach32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2015 06:41

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od nach32 »

Dotaz na Ergo a Jirku.
Neděláte náhodou elktriku na autě nebo nevíte o někom kdo by ten můj airbag vyřešil. Jsem z Litoměřic.
Včera jsem se pokoušel místo airbagu dát nejdříve jeden odpor-PC ukázal hodnotu 3,4 ohmů-chyba vymazána, po ujetí 10m se kontrolka rozsvítila. Pk jsem dal tři odpory paralelně k sobě a pc ukázal hodnotu 0,8 ohmů-chyba nešla vymazat.
Pak jsem místo stavajícího airbagu připojil airbag z jiného auta ne Vw a chyba šla vymazat a kontrolka se rosvítila po ujetí
asi 300m. Odpojil jsem konektor od řj airbagu a prozkoušel vedení k airbagu.Zjištění je takové,že když je konektor odpojený
od řj tak jsou vodiče spojené mezi sebou tz.zkrat a když se konektor připojí tak zkratované nejsou-asi nějaké mechanické
jištění konektoru-nevim.
Další zjištění,že vodiče u řj mají jinou barvu než u airbagu-nevim co si mám o tom myslet asi další spoj-někde.
Tak si myslím,že buď je chyba někde ve vodičích z řj do bagu, nebo je chyba v řj.
Babo raď.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od Jirka. »

Já jsem z Horních Počernic, není problém se na to kouknout. Ideální by bylo kdybys měl sundanou stropnici. Každopádně to máš asi někde napojované, nebo nevím. Barvy mají být modrá a žlutá.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

nach32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2015 06:41

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od nach32 »

Ještě zkusím trochu bádat a pak se určitě na tebe obrátím.
S tou stropnicí je to problém-je to sedan-měl jsem jí už dole ale nikudy mi z auta nešla vyndat.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od Jirka. »

Sklopit sedačky a předníma dveřma, když to trochu ohneš tak se zase narovná, ale dá se to i bez vyndané stropnice, jen by to bez ní bylo jednodušší. Normálně najdi kde to máš napojované a asi bude nejspíš problém tam. Rozeber plast na vnitřním prahu a hledej kde se ty barvy mění. Každopádně to nejspíš bude nějaká bouračka, nebo převařená střecha nebo nedokážu najít jiný rozumný důvod proč by někdo měnil kus kabeláže.
Případně se na hledání vykašli a natáhni rovnou nový kabel, možná to bude nejednodušší řešení.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

nach32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2015 06:41

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od nach32 »

Tak dnes konečně VYŘEŠENO ! Bylo to závadou v kabeláži.
Nakonec jsem natáhl nový kabel od řídící jednotky k airbagu a kontrolka už nesvítí. Huráááá.
Tímto bych chtěl všem co se do tohoto tématu zapojili PODĚKOVAT.

Uživatelský avatar
Floppy
Člen klubu
Příspěvky: 163
Registrován: 31.10.2012 18:19
Bydliště: Plzeň

Re: Stropní airbag-závada

Příspěvek od Floppy »

když mám chybu:

Kód: Vybrat vše

01589 - aktivacni clen pro hlavovy airbag: strana spolujezdce(N252) 
            001 - horni mezni hodnota prekrocena - Kontrolka závad ZAP
- tzn., že má bag velkej odpor, než je tolerance?
- dá se tato chyba odstranit paralelním rezistorem?
VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI
VW Touran 1.6FSI

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“