VW passat 1.6 tdi cuká

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od helios »

Tak palivovy filtr dnes vymenen! Byl jen cerny, bordel se zadny nenasel... Diagnostika 0 zavad, jen 4-ty vstrik byl chvili mimo toleranci, nad a pak se pomalu srovnal na toleranci. Je mozne, ze by to cukani mohl zpusobovat? Prozatim najeto asi 10 km, bez cukani...
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
jprudek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 12.12.2015 14:49

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od jprudek »

helios píše:vzducháč byl spolu s olej.filtrem a olejem před cca 13 tis. měněn...
sorry, ale to jako opravdu jezdíš na interval 15t km? to auto má určitě najeto nad 200t km, že? s tím, že ani nevíš zda li to před tebou někdo sktečně měnil? no s takovým přístupem, buď rád, že to auto aspoň cuká ;).. kdyby ten olej a filtr stál desítky tisíc..
http://www.vinoprudek.cz

Passat Variant 06, BMP 103 kw/140 PS, manuál

Uživatelský avatar
rakosnicek23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 29.03.2015 23:18
Bydliště: Vysočina

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od rakosnicek23 »

helios píše:...Je mozne, ze by to cukani mohl zpusobovat? Prozatim najeto asi 10 km, bez cukani...
Prosímtě najeď s tim aspoň 10x tolik, dej tomu pořádne od podlahy ať nafta proudí ve velkym a pak se vrať.
Takhle sem to udělal já. Pěkně S režim, kopce a do omezovače. Pak sem přišel řekl sem díky kluci za dobrej tip :good: a dalších 14 dní sem tu nevotravoval s blbejma dotazama, dokud mě nekleklo čerpadlo v nádrži :D
Kup si mast na beďary a ptej se po první aplikaci jestli to fakt pomáhá.. :potlesk:
VW Passat B6 2007 highline, 2.0 TDI 125 kw DSG BMR
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=132&t=310884

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od sharik4x4 »

Řekl bych že to cukání a chcípání způsobuje ten špatný vstřik.U 1,6tdi je ůmrtnost vstřiků veliká. :laugh: :laugh:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od helios »

Tak po vymene pal.filtru a ujeti cca 100 km se chcipani stalo jen jednou a po dalsich 250 km uz prozatim nedeje, jen obcas pri konstantni jizde a lechtani plynu pri cca 1200 ot. si zakucka... Auto ma najeto 188 tis. Km a nevim, zda-li jsou vstriky jeste puvodni... Jsou tam Siemens (coz si myslim ze ano :? )nebo Bosch...? V prvnim pripade nelze repas...? Je fakt, ze jsem zacal pozorovat velky neklid motoru pri studenem startu, chvili trva nez se mu ustali otacky.... a jeste k tomu, mi tam neco za studena na volnobeh mlati - asi uz s ozyva setrvak :evil:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od Jirka. »

1.6 má continental=siemens
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od hkr »

Tak já bych začal tím, že bych nejezdil na 1200ot... :fool:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od helios »

Prave, ze se snazim tomu vyvarovat a jezdim na vyssi otacky, kde se cukani nekona :smoke: Vw tam tech kurvitek ma teda :baseball: doufam teda, ze tento motor nema to blato sestihran na pohon olej.cerpadla...?! :roll:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od sharik4x4 »

1,6tdi není špatný motor, ale jelikož se používá jako levnější varianta,tak je použito levnějších komponentů než u 2,0TDI.Za málo peněz, málo muziky.Nehledej v tom nic převratnýho, je to vždy o penězích.Takže 1,6-ka není špatná ,ale v passatu to není dobrá volba.Je to motor max.golf/octávia,polo/fabie-ideál,vše větší/passat/superb/ je tak trochu parodie na TDI motor.

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od helios »

Tak jak pises... kdyz ho plne nalozim, vsechna 'dynamika' je pryc, avsak na pohodovou jizdu to staci... chtel jsem auto na spotrebu, coz 1.6 tdi je... kazdopadne ta 5-st.prevodovka je ve meste na nic :( Jinak jsem spokojeny :good:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od KJirka »

tak mi z toho nakonec nějak nevyplynulo jasný resume, co bylo příčinou toho cukání.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od helios »

Me taky ne... nejaky sotek, nejspis... mozna uz byl filtr paliva pricpany a pustil bordel, ale rozhodne nebyl deravej! Kazdopadne se da ve zkratce rici, ze stejny chovani, tedy chcipani a nasledne spatne startovani, vcetne cukani za jizdy, se delo i po vymene... avsak tak nejak stagnujici, az nyni prozatim bez problemu... co na to rici!? Kazdopadne diagnostika nic neukazala, O zavad, krom chvilkoveho vstriku nad toleranci... ale pri niz se motor na volnobeh choval normalne. Bordel ve vstriku..!? Zacnu davat do nafty VIF (vzdy brana jen verva na benzine)... a uvidi se :baseball:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od sharik4x4 »

Jirko co ti na tom není jasný? Do 1,6-ky se používají levnější vstřiky a vysokotlaká čerpadla a proto dochází k nepřesnému vstřikování nafty,které má za následek občasné kolísání tlaku railu,ranní starty jakoby na 3.válce,klepání vstřiku-špatně rozprašuje, padání nafty,atd.
Prostě rozdíl mezi Continentalem a Boschem je jako den a noc.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od KJirka »

Podle toho, co píše, se na tom kolísání mohl dílem podílet i ucpanej filtr. Ale každopádně tím VIFem se nedá nic zkazit. Možná by bylo dobře, tankovat chvíli výhradně Vervu, jestli to bude mít nějakej vliv. To palivo fakt dělá hrozně moc. Včera jsem zase v Luxu natankoval do Transportéra Ultimate diesel u Aralu a ten rozdíl je opravdu k neuvěření.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: VW passat 1.6 tdi cuká

Příspěvek od helios »

Chlapi, co to auto mam, jsem nic jineho nez vervu netankoval..! :good: I pres se to delo... nyni je klid... dnes jsem pridal verve VIF... mozna to trochu jeste pal.system procisti... nejspis na tom mel ten filtr podil, byl cerny nee deravi... je fakt, ze staci velmi mala castice bordelu a je to...
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“