Osvětlení SPZ led diodami

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
jurajs5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 17.03.2015 06:46

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od jurajs5 »

ktore by isli na CC 2011?
Passat CC 2.0TSI, 2011, 155kw

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Ipanema »

Ano taky. Na sedan.
Naposledy upravil(a) Ipanema dne 16.02.2016 14:14, celkem upraveno 1 x.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Qido »

Ipanema píše:Na kódování to bylo. I tak to je zlé.
Je to v Golf 6.
Tak reklamace. :wink:

l1bca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.01.2016 18:09

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od l1bca »

Zdravím, včera jsem měnil žárovky obyč za ledky u SPZtky. Chlapik v autodilech mi doporučil takové, aby mi to nehlásilo chybu. Jenže mám problém s tim, že když nastartuji tak první minutu svítí bez pro problému pak začne problikávat a nakonec shasne. Dělá mi to pouze u pravého osvětlení, levé je OK. Čím to může být ? Díky za odpověď.

VW passat, 4motion, 2.0 tdi, 07

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Nwkt »

Vadná žárovka

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

Je jich opravdu hodně málo co fungují správně a dlouho...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Ipanema »

Je to technologicky opravdu tak jiné? Kamarád má OIII v LED světlech a patici na osvětlení SPZ má s novým "LED" konektorem. Toto celé osvětlení stojí u Škodovky cca. 140 Kč. U VW to osvětlení, o kterém se bavíme nepadá pod 1200 Kč...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od hkr »

Jo, ale musí se to tam celý přepájet, starý passaty (myslím, že všechny B6 do roku 2008?) maj nějakej jinej konektor tam. Jinak ano, jde dát ty škodovácký za pár korun.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Qido »

Ono je to stejně celý divné. Na sedana to stojí nesmysl a varianta z příslušenství škodovky cca 140Kč. To je prostě na palici.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Prochy01 »

Do novych vrat u passata varianta pasuje to z B7 respektive ze superba, co sem daval Qido! Ja ty svetylka kupoval pred třemi lety za necelých 1600 a od te doby funguji bez jedine chyby a bliknuti!!! Nyni stoji 140 kc kus, tak co proboha řešíte? Urcite bych s nejakym lojzikem laboroval a vybíral cinsky LEDky, kdyz je k dispozici original dil za směšnou cenu!

S Qidem jsme porovnali moje origo VW a ty ze skodovky a jsou naprosto, ale naprosto stejny i vcetne cisla dilu na svetylku, takze neni co resit.

Co se tyce zapojeni - ideal koupit origo svorkovnici a nove piny, ale pokud nekomu nevadi trochu prasecina - coz evidentne ne, kdyz jste schopný cpát tam blikavy hnusny modry LEDky, nebo kolotoc "moduly" jak je tu oblíbeny nazev, tak se necha nožem upravit puvodni konektor a napasovat do svetylka - ano je to trosku prasecinka, ale je to za 0kc, coz bude asi pro mnohé to hlavni ;-))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Ipanema »

Zkusím ještě jeden dotaz....

Pro VW je na krátké verze kód: 1K8943021C a pro varianty kód: 3AF943021A
U Škodovek je (třeba pro tu Octávii III, nového Rapida a zřejmě i pro nového Superba) na obě krátké/dlouhé verze karoserie kód LED světla: 000052110

Je to nějak odlišné v rozměrech celého plastového dílu? Jak píše Prochy01, poslední dva vypsané kódy by měli být identické.
Proč se mi klade na mozek hloupá otázka, a to proč by neměl jít ten škodovácký díl na Passata v obou verzích limuzína i variant?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Prochy01 »

Passat sedan ma jine led svetelko...jestli by tam slo z varianta netusim - napada me - jina díra v narazniku...? pokud je mensi, slo by asi upravit, pokud je ale na sedanu vetsi (pripadne je tam jiny zadrhel) tak holt smolik a musi se koupit to na sedana...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Qido »

Ipanema píše:Zkusím ještě jeden dotaz....

Pro VW je na krátké verze kód: 1K8943021C a pro varianty kód: 3AF943021A
U Škodovek je (třeba pro tu Octávii III, nového Rapida a zřejmě i pro nového Superba) na obě krátké/dlouhé verze karoserie kód LED světla: 000052110

Je to nějak odlišné v rozměrech celého plastového dílu? Jak píše Prochy01, poslední dva vypsané kódy by měli být identické.
Proč se mi klade na mozek hloupá otázka, a to proč by neměl jít ten škodovácký díl na Passata v obou verzích limuzína i variant?
Nejde o rozměr, ale vyvedení kabeláže a také trochu jiný způsob uchycení toho světla do nárazníku/do 5. dveří. Když si najdeš fotky těch světýlek je zřejmé jak se liší.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Ipanema »

že tam je jiný konektor na svorkovnici je mi jasné. Ale tvarově mi příjdou stejné. Hlavně směrem k nárazníku. Mají takový profil po celém obvodu a ten mi příjde právě stejný. Hlavně jedno LED osvětlení (škodovácké) pasuje i do VW variantů a do komplet všech škodovek. Už jen kvůli tomu (když neberu ten nový LED konektor) by měli být totožné. Takže selským rozumem, když budu mít ve VW Passatu limuzíně přepinovanou novou svorkovnici, tak bych tam měl dostat i ono zmíněné škodovácké LED světlo, které je určeno pouze pro kombíky u VW.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Qido »

Selským rozumem se podíváš na obrázky a vidíš, že každé to světlo tam drží jinak. O to jde.
Ale zkusit to můžeš. :-D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“