SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od BigBang »

tak za to by pak taky měl dostat pořádně vylískáno...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nebo nedostat STK že, to je taky možnost.
Ale je to každého věc co si na auto nandá a jak pak bude řešit případný konflikt s legislativou (myšleno s orgánem)..
Tím pádem stačí našroubovat světla a vytvořit kabeláž mezi kably k halogenům a světlám xenon.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od misoR »

Pravdupovediac, videl som uz par takychto Sharanov/Alhambier/Galaxy a mam pocit, ze vzdy to bolo mensie zlo, ako si dat hid xenon do halogenovych svetiel. To vsak neznamena, ze to podporujem...nemam rad nedotiahnute veci.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od M@rty74 »

11mAjA11 - nebudeš tomu věřit, ale je tu jeden člen, který na dvojkovém modelu vždy před STK vymění světla za normální aby prošel :-) Má doma vlastně všechno připravené, aby to bylo, jak má být, jen už několik let nemá čas to dodělat :laugh:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od Munez »

ja chtel nastavovani svetel na to kolecko co mam v aute,tak na co automaticke?na golfu jsem mel a stejne to nefungovalo.kamos taky se supem jezdi a nema tam nic,ale to uz je prasarna.ale aspon diky za info co bude potreba
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od 11mAjA11 »

Je fuk co si myslíte, podle nových požadavků STK, které mimochodem bude likvidační pro obrovský počet aut, je (může být/bude, to se uvidí) technikovi u zadele co a jak je udělané ,byť to bude "funkční", auto s tím homologováno nebylo = nemá to tam co dělat = nesplňuje to podmínky legislativy ČR pro provoz na pozemních komunikacích = nebude schválen technický stav.
Jednoduché jak facka a věřím že teď když to je všechno čerstvé, tak po tom sakra půjdou, nejen technici, ale i orgáni na cestě..
Bude to poměrně problematické období a bude záležet na lidech (technicích a policajtech) jak se k tomu postaví..
Jednoduše řečeno pokud to nebude zapsáno v TP (což xenon by být měl) na tom autě nemá co dělat a to už je pro ně stav nesplňující homologace..
Je to blbý, ale buzerace se tu rozjíždí víc jak kde jinde v EU, všechno co buzeruje lid s radostí a bleskurychle přijímáme, ale těch lepších podmínek se asi nedočkáme..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od misoR »

A je policia opravnena kontrolovat technicky stav vozidla? Nie su na to urcene stanice STK?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od M@rty74 »

BTW - a proč by nebyl ? Pokud bude na autě něco, co tam být nemá, stává se vozidlo nezpůsobilé pro provoz... Pokud vím, bude policie brzy využívat mobilní STK a to pak bude sranda... Už jsem vezl z Německa rodinu, které policie ukončila cestu na dovolenou jen proto, že na autě byly xenony, ale jaksi tam být neměly... Rozhodnutí bylo jednoduché - zaplatit pokutu a buď na místě namontovat zpět správná světla, nebo cesta na hranice na odtahu.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od 11mAjA11 »

A náhled do TP on line pro ně není žádný problém..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od Munez »

a kde se daji sehnat redukce na ty xenony?jsem pohledaval a nejak nenasel
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od michall »

Třeba na vrakáči si střihneš kus svazku s konektorem a přepinuješ nebo http://www.ebay.it/sch/i.html?_odkw=sha ... r&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od Munez »

nemate nekdo schema adapteru xenonu a halogenu?kdyz jsem xenony resil vic,tak jsem to mel porad pred ocima,ale ted to nemuzu nikde najit :(
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

kpa.petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.10.2008 22:06

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od kpa.petr »

Ahoj lidi,
ukradly mě s auta origo xenony a ustřihly kabeláž, a mám prosbu, xenony jsem koupil na vrakovišti jiné i s kabeláží a potřebuji ji naletovat na to co mě zůstalo na autě, všechny kabely jsou barevně odlišené jenom na pozici v konektoru 7 je hnědej drát a pozice 8 také hnědej drát. Nemá někdo schéma zapojení konektoru, popřípadě co se stane, když dráty omylem otočím??
Je to na Sharanu 1,9 Tdi Rv.2001 85kw motor AUY

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: adaptace xenonů z Sharan II do Sharan I

Příspěvek od michall »

No by se stalo, bude to svítit. Oboje je kostra.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“