Prosím o pomoc - nejde nastartovat

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
silverous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2009 20:56
Bydliště: Kolín

Prosím o pomoc - nejde nastartovat

Příspěvek od silverous »

Zdravím,

Dnes jsem se pokoušel o čištění vstřiků pomocí TEC2000. Popíšu postup:

Odpojil jsem hadice, co vedou z naftového filtru do tandemu. Na filtr jsem nasadil by-pass. Hadici, co vedla s filtru do tandemu jsem dal přímo do roztoku TEC2000 a zpátečku z tandemu přes filtr do téže nádobky. Nastartoval jsem motor a nafta se začala vracet přes filtr z5 do nádoby. Jenže po cca 10s mi to chíplo a už nešlo nastartovat.

Vše jsem odpojil, vrátil z5 jak bylo a pak několikrát klíčkem otočil do polohy, aby si to natáhlo čerpadlem naftu a zkoušel startovat - nic.
Odpojil jsem vratku z tandemu na filtru a hadičku dal do sklenice. Opět jsem zkoušel dát několikrát klíček do první polohy (20x) , abych udělal proplach od toho TECU, do sklenice už tekla čistá nafta, potom jsem to zapojil zpět na filtr, zase zkoušel startovat a nic. Teď už je baterka KO, takže ji nabíjím.

Auto jsem napíchnul na VAG a na motoru žádná porucha. Netušíte, kde by mohl být problém? Když už je slabá baterka, může to být tím?

Díky za každou radu.

jedná se o PD 96kw

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Prosím o pomoc - nejde nastartovat

Příspěvek od Johnyhu »

Máš to zavzdušněný to je jak jsi oddělal tu hadičku z tandemu tak z toho vytekla nafta a dostal jse tam vzduch tak prostě plyn až na podlahu a startovat von se chytí jen vyhulíš asi půlku celýho města, protože PD nemá odvzdušňováky :D.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
silverous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2009 20:56
Bydliště: Kolín

Re: Prosím o pomoc - nejde nastartovat

Příspěvek od silverous »

A jak ten vzduch z toho nejlip dostat?

Uživatelský avatar
silverous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2009 20:56
Bydliště: Kolín

Re: Prosím o pomoc - nejde nastartovat

Příspěvek od silverous »

Tak dnes ráno pokus c.2 a pořad nic. Auto nemá ani snahu. Nemohlo se tím tecem něco podelat? Čerpadlo z nádrže naftu dává, i přepadem z tandemu se vrací, ale motor ani tuk. Tak už vážně nevím. Můžou se tyhle motory startovat rozjezdem?

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Prosím o pomoc - nejde nastartovat

Příspěvek od Johnyhu »

Můžou se startovat rozjezdem ale stoprocentně tam bude někde vzduch nejspíš až za čerpadlem musíš chvilku počkat až vstřiky ten vzduch vytlačej všechen do motoru. Já když jsem odvzdušňoval svoje AFNko tak jsem držel klíček a plyn na podlaze dokud prostě nechytnul a jseš si jistej že máš hadičky daný správně?
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
silverous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2009 20:56
Bydliště: Kolín

Re: Prosím o pomoc - nejde nastartovat

Příspěvek od silverous »

Tak už běží. Byl tam vážně ještě ten vzduch. Budu mít ale asi v haji startér, protože to otočí motorem jen jednou a pak vyskočí pastorek a jede naprázdno. Proto jsem to nemohl odvzdusnit. Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Prosím o pomoc - nejde nastartovat

Příspěvek od Johnyhu »

Tak vymontovat a repas. Nekupuj novej nevyplatí se to.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“