Osvětlení SPZ led diodami

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

Jaká je reálná = vyzkoušená životnost a funkčnost bez chybového hlášení?

Uživatelský avatar
bBIKEr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 29.08.2015 22:32

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od bBIKEr »

ja osobne mam tenhle typ cca pul roku,co mam auto..... prodano pres 100 kusu a reklamace pouze jedna,zacla blikat.....kluci v taxikach to tam maji mozna rok a pul uz....dyl sem to zatim netestoval

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Ipanema »

Qido píše:
Ipanema píše:Na kódování to bylo. I tak to je zlé.
Je to v Golf 6.
Tak reklamace. :wink:
Novinky....
Včera po telefonu objednáno, dnes u VW vyměněno.
Pozitivní na tom je, že mi LED osvětlení (kód 1K8.....) vyměnili ve VW z ruky do ruky. Žádné posílání na online diagnostiku do Německa a podobně :lol:
Tím ale pozitiva a sociální jistoty končí.
Chyba prasklé žárovky je stále. Tak jsem šel zpět na přepážku náhradních dílů zeptat se v čem je zakopaný pes. Pán mi zavolal přijímacího technika a ten šel se mnou ven k autu. Když zapnu potkávací světla, do dvou vteřin se objeví oranžová dioda žárovky na budících. Když mám jen denní svícení, tak nic.
Přijímací servisák mi řekl dvě věci. Je to zřejmě dané tím, že v autě řádně nikdy LED osvětlení nebylo a auto těmto svítícím zakončením nerozumí. Napadlo ho dát mezi kabeláž a LED svícení odpory. Nic víc. Na otázku jestli to je jako normální dávat před orig. díl VW nějaký odpor mi bylo odpovězeno, že nic jinýho ho nenapadá.
Stejná kabeláž za zadním nárazníkem je totožná pro všechny motorizace u krátkých verzí aut, takže kabely/svorkovnicemi to prý nebude.

Když dám do auta klasické a původní parkovačky W5W, tak se samozřejmě po otočení klíčkem neukáže žádná chyba.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

Tak se spoj např. s místním borcem Ferda25 a vypne ti hlídání žárovek v SPZ. Ahoj Pasat

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od jarmil7 »

Od listopadu použivam http://auto.bazos.sk/inzerat/58347087/L ... di-bmw.php" onclick="window.open(this.href);return false; a nieje potrebne to vypinať cez diagnostiku

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Ipanema »

Já tomu rozumím, že žárovka za 15€ nebo i za 0,63$ s CAN-BUS mi nebude hlásit chybu a obejde to hlášení.
Ale já tady se bavím o originálním osvětlení SPZ za skoro 2400 Kč a jako zákazníka je mi zcela jedno že mi to někde hází chybu. Když si v Tescu koupím bábovku za 70 Kč, tak taky nechci aby to chutnalo jako chleba za 25 Kč.
To je zcela stejný případ. Tečka za větou.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

Tak ti Jarmile7 držím palce ať to vydrží alespoň rok. Měl jsem tam podobné, ale postupně šly do háje :-(

Moje funkční řešení pro Passat CC r.v. 2010 :

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
SPZ nekupovat.jpg
160120111964A.jpg
160120111962.jpg

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

Ipanema píše:Já tomu rozumím, že žárovka za 15€ nebo i za 0,63$ s CAN-BUS mi nebude hlásit chybu a obejde to hlášení.
Ale já tady se bavím o originálním osvětlení SPZ za skoro 2400 Kč a jako zákazníka je mi zcela jedno že mi to někde hází chybu. Když si v Tescu koupím bábovku za 70 Kč, tak taky nechci aby to chutnalo jako chleba za 25 Kč.
To je zcela stejný případ. Tečka za větou.
Zcela otevřeně: dáváš do auta díl, který tam sice pasuje, ale pro dané auto není určen. A pak je na tobě, jak se k tomu postavíš a jestli to budeš řešit. Asi máš možnost:
1) vrátit původní klasickou žárovku
2) jezdit s chybovou hláškou
3) nechat překódovat kontrolu prasklých žárovek
4) hledat a zkoušet = platit další varianty "CANBUS" LED žárovek, které většinou moc dlouho nefungují :-(

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od Ipanema »

jj, já jsem otevřen celé záležitosti.
Každopádně jak je to udělané jinak např. ve tvém/vašem autě CC než v mém, když tam je stejná kabeláž, stejné napětí a na konci stejná blbuvzdorná patice s dvěma ledkami?
To rozhoduje řídící jednotka a v ní je něco jiného předkódovaného než v mojí řídící jednotce?
Jestli tomu dobře rozumím, tak ten 5 metrový el. svazek, který vede od středového tunelu až do zadní části auta mám identický s tvým.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od jarmil7 »

Jasne je na každom čo si tam da a mne sa už nechcelo dalej patrať po ledkach s canbusom pri ktorych stejne pisalo chybu tak som zvolil tuto možnosť.Dik pasat za rok dam vedieť či to ešte žije :-)

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

Ipanema píše:jj, já jsem otevřen celé záležitosti.
Každopádně jak je to udělané jinak např. ve tvém/vašem autě CC než v mém, když tam je stejná kabeláž, stejné napětí a na konci stejná blbuvzdorná patice s dvěma ledkami?
To rozhoduje řídící jednotka a v ní je něco jiného předkódovaného než v mojí řídící jednotce?
Jestli tomu dobře rozumím, tak ten 5 metrový el. svazek, který vede od středového tunelu až do zadní části auta mám identický s tvým.
Pravděpodobně ano = rozdíl řídících jednotek = rok výroby daného modelu auta :?

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od jarmil7 »

Ešte je tu taketo riešenie https://www.autoledky.sk/Item/led-adapter-rezistor-w5w/" onclick="window.open(this.href);return false; alebo https://www.autoledky.sk/Item/adapter-p ... eat-skoda/" onclick="window.open(this.href);return false; čo povieš pasat?

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od pasat »

To je ale pro patici T10 a já tam měl "sufitku"...

Jinak z principu by to šlo, ale musíš spoje pořádně zaizolovat proti vlhkosti (zadní nárazník v zimě je plný vody a mlhy). A je otázkou, jak to dlouho vydrží ten odpor = jaká bude reálná životnost, aby se např. nevyhřála izolace na vodičích :-( a pak se to nezkratovalo = to jsem již viděl.

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od jarmil7 »

Pravdu maš.Ja som tam mal ledku s canbusom ale pisalo chybu a hned bola horuca takže preč nech nevyhorim.Je lepši ten modul ktory ma opor dalej a stiha sa chladit.Je tak?Ja tam mam t10 preto ten link

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Re: Osvětlení SPZ led diodami

Příspěvek od dr.t »

Ve vcds je zaskrtavaci políčko, že osvětlení SPZ je LEDkové. Musíš to autu říct. Teď mám náhradní telefon, nenajdu ti to, ale je to tam. Myslím že v komfort modulu ale nevím přesněji. Už jsem to tady jednou psal. Zkusím najít

Odesláno z mého SM-G3815 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“