Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od lukasko144 »

KJirka píše:no a kde teda rostou, ty květinky, jak už se Němeček ptal ?
http://www.univar.pl/wyszukaj/items/364.html
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Johny H.B.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.01.2016 17:57

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od Johny H.B. »

Ahoj,
jsem zde na foru nový a měl bych dotaz, který patří do této sekce.
Cca 2 měsíce zpátky jsem si nechal dovést pašíka z DE. Lak se zdál v "perfektní" kondici (vzhledem k tomu jak tristní je kvalita laku na B6 obecně), nicméně nechal jsem auto ručně umýt + komplet navoskovat před zimou...
Po voskování vylezly nedokonalosti laku. Jedná se především o tyto dva poměrně velké důlky(viz. foto) nejspíš od kamínků.

Zajímalo by mne jestli má smysl i takto hluboké a poměrně velké důlky řešit "podomácku" jak je zmíněno zde, nebo již svěřit auto do lakovny.
Mám docela obavy z případné rzy + otázkou také je na jak dlouho vydrží domácí oprava.

Rád bych znal názor a zkušenosti někoho kdo podobný problém řešil. Osobně bych spíš svěřil auto nějaké dobré lakýrnické firmě( nejlépe na moravě), pokud tedy máte i typ na kvalitní lakovnu, budu rád.
Na netu jsem našel především pražské lakovny typu express lakovna apod. kde lakují v místě poškození laku, bez nutností demontovat celé díly apod.
Práce kterou odvádějí vypadá opravdu perfektně... Bohužel bydlím v příhraniční oblasti s SK a mám do Prahy asi 350 Km, takže bych to musel spojit z nějakým rodinným výletem...

Rád uvítám nějaký tipy na ověřené lakovny.

Díky za komentáře!!
Přílohy
také první důlek
také první důlek
druhý důlek, střecha asi 5 cm za čelním sklem,rozměr cca 3 mm, nicméně již z evidentní korozí i pod lakem
druhý důlek, střecha asi 5 cm za čelním sklem,rozměr cca 3 mm, nicméně již z evidentní korozí i pod lakem
první důlek,předek kapoty, rozměr cca 8mm. Tento důlek byl asi nějak podomácku " zakápnut lakem" protože vylezl až po navoskování
první důlek,předek kapoty, rozměr cca 8mm. Tento důlek byl asi nějak podomácku " zakápnut lakem" protože vylezl až po navoskování

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od KJirka »

já ti povim vlastní postřehy. Žádná lakovna co znám, se nebude zabývat nimráním se v lokálních opravách tohoto typu. Proto bych to zatím řešil jen domácí opravou. Ono je to takový trochu "modelářství", s malým nářadíčkem a štětečkem. Bojím se, že jinak se s tím asi nikdo nebude chtít babrat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od Jirka. »

Ono to ani nejde místně opravit tak aby to nebylo vidět. Bud zakápnout tužkou, nebo pak jedině láknout celý díl a to počítej cca 3000kč díl, střechu vzhledem k velikosti někteří počítají i jako dva díly.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Johny H.B.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.01.2016 17:57

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od Johny H.B. »

KJirka píše:já ti povim vlastní postřehy. Žádná lakovna co znám, se nebude zabývat nimráním se v lokálních opravách tohoto typu. Proto bych to zatím řešil jen domácí opravou. Ono je to takový trochu "modelářství", s malým nářadíčkem a štětečkem. Bojím se, že jinak se s tím asi nikdo nebude chtít babrat.
Taky jsem se trochu obával toho že rozměrově( tzn. pár mm až cm poškozeného laku) to nebude pro lakovnu příliš zajímavý job. Teroreticky to můžu zkusit poslat i fotkama konkrétním lakovnám a uvidím jak se vyjádří za pokus nic nedám...
Co se týče té domácí opravy, máš s tímto nějakou vlastní zkušenost. Např. jak dlouho to vydrží, nějaké osvědčené přípravky na zbavení se rzy, předpokládám že namíchat barvu dle kodu co je v techničáku zvládne každá specializovaná firma...

Díky za odpověď!!

Johny H.B.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.01.2016 17:57

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od Johny H.B. »

Jirka. píše:Ono to ani nejde místně opravit tak aby to nebylo vidět. Bud zakápnout tužkou, nebo pak jedině láknout celý díl a to počítej cca 3000kč díl, střechu vzhledem k velikosti někteří počítají i jako dva díly.
Střechu bych řešil spíš tím zakápnutím, rozhodně je zbytek laku na tomto dílu ve velice slušném stavu.
U té kapoty o tom docela přemýšlím protože je tam poměrně dost menších důlečků + nějaký 2-3 hlubší škrábance, což už by možná stálo za komplet přelakování. Jen se trochu bojím zda-li trefí správně barvu, přeci jen na 5-6 let starým autě už lak( kod barvy) nebude sedět s tím co je v techničáku. Nevím jestli jsou dneska už schopní lakýrníci trefit barvu "aktuální" tak aby seděla ke zbytku laku vozidla...

Jinak díky za komentář!

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od KJirka »

hodně práce s velmi nejistým výsledkem za relativně málo peněz. Chápeš ? Beze smyslu pro lakovny, kde se čeká fronta.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Johny H.B.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.01.2016 17:57

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od Johny H.B. »

KJirka píše:hodně práce s velmi nejistým výsledkem za relativně málo peněz. Chápeš ? Beze smyslu pro lakovny, kde se čeká fronta.
Jj, zítra zajedu do místní lakovny a uvidím co na to řeknou. Asi bych se nebránil ani komplet přelakovat kapotu + tu drbku na střeše by teoreticky mohli zakápnout když už budou míchat barvu atd...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od KJirka »

oni se s takovýma věcma vůbec zdržovat nechtějí, ale za zeptání nic nedáš.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
christian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od christian »

KJirka píše:teda Lukáši, máš u mě normálně paňáka !!! Já to celý roky prasím, jak se dá a takhle krásnej postup jsem ještě nevymyslel. Ale bacha, ty správkový barvy maj všechny trochu jinej ostín. I ta moje bílá je jiná, než originál.
Kamarad to dela paratkem, vysroubuje stetec z tuzky od dealera a jede paratkem jako datel, potom leste pastou a taktez spivkovy vysledky, nenajdes to, ale jedna dira ho teda vyjde na 20min :)

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk
VW 3CC R-line 2008, 2.0 TDI 103KW, CBAB

sovel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 21.04.2015 18:09

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od sovel »

jooo ta toto taky znám :) přesně jak johny na střeše mám kousíček nad sklem v ohybu a pak ještě kousek dál na střeše podobnou jebku, lak odštíplej a už to trošku chytá rez. chtěl jsem si to taky tak nějak ošetřovat podomácku ale sem levej jak turecká šavle tudíž výsledek nejistej .D

Rozhodl jsem se že celou střechu nechám znovu cáknout, jde o to že se bojím aby se ta rez neprožrala, vona střecha se jako díl asi blbě mění(dle mě) :) nebo se pletu?

pak taky ještě na kapotě hned na začátku 3-4 hyby ... ale to nechám být, co jsem tak koukal samotná haupna se nechá pořídit když člověk dobře trefí i za talíř ...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od KJirka »

párátkem nebo špendlíkem, to je asi jedno. Problém vidím víc v tom, že ta laková tužka má úplně jinou barvu. Hlavně, že si volové opisujou VIN, když to objednávají a pak je to úplně jiný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od sharik4x4 »

Ono to jde ,ne že ne.Ale asi tak 1% to lakýrníků to umí-roztřiky .A ty si to samo nechají zaplatit.Zbytek umí pouze přestříkat celý díl a to ještě různé kvalitě .Zmiňovaná firma v Praze "Expres lakovna" to sice částečně umí",ale také si to nechá zaplatit.Takže jedna takováhle opravička- roztřik cca 5tKč.Kamarád to tam měl na 4 odřeninky a řekli si dvacku,nakonec snad 15tkč a reklamoval tam stejkance v laku,které pak rozleštili.Odstín i roztřik byl 100%.Fakt jsem čuměl. :good: Takže se to vyplatí na nějakém dražším autě,či spešl odstínu,kde hrozí, že když se to nastříká celý, tak to bude vydět už na 100m daleko.Znám i maníka co dělá airbrush a ten mi řekl,že opravit jde cokoliv,ale nikdo by nebyl ochoten dát tolik peněz za opravu flíčku.Což je asi pravda.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od ricom »

to musel bejt kamarád dobrej dement, dát to opravit :fool: :fool: za tyhle peníze. proč bože.. jedině snad, že by to potřeboval rychle mě napadá.

kompletní nastříkání haupny, včetně základovky, obroušení, laku a následného rozleštění je za nějakých 4-6tis možná ani ne.. a jen kvůli tomu že je to větší plocha..
A jak píšeš níže opravit skutečně jde vše, jen si člověk musí zvážit jestli se to nevyplatí už stříknout celé..
A narovinu normální lakýra se fakt do podobných kravin jako je rostřik části nepouští, asi né z důvodu, že by to nešlo a netrefil to, ale že mu to prostě nikdo nezaplatí.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rychlá oprava laku po zásazích od kamínků

Příspěvek od sharik4x4 »

Bylo to na pojišťovnu,takže cenu neřešil.Bylo to rychle opravený a hlavně to byla taková fialovo hnědá metla,takže se oprávněně bál odstínu.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“