Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od x-father »

Jen ze zvědavosti. V menu rádia to mám povolené, takže předpokládám, že to tam mám.
Už jste to někdo viděl v akci? Mě to ještě nikdy na únavu neupozornilo a to už jsem párkrát za volantem pomalu usínal.

Uživatelský avatar
Gudas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 01.06.2014 17:31

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Gudas »

U mňa to už pár krát reagovalo, napríklad po nočnom lete z Londýna a následnej ceste domov autom, alebo po celodňovej jazde...
Pričom zvláštne že som sa nemusel cítiť úplne unavený, ale bol dôvod prečo by som už mohol byť. Vždy ale až pri pomerne dlhej jazde (dajme tomu až po 3/4 Hod až 1Hod a viac)

Na druhej strane, zo dva krát sa mi už stalo že som bol naozaj na odpis a systém nereagoval nijak. Úplne spoľahlivé to teda nie je.

Jediné čo systém spraví je zapípanie (obdobne ako upozornenie pod 4°C)
Golf 7 1.4TSI Comfortline Pure White

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od ablorhm »

Bohužel jsem musel upozornění vypnout, zobrazovalo se mi nějak často. Ale ono stačilo jen za jízdy lovit kapesník v kapse džín a hned se ozval.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Pantani »

ablorhm píše:Ale ono stačilo jen za jízdy lovit kapesník v kapse džín a hned se ozval.
Tos to musel teda asi dělat ze spaní :D :D
Proboha hoši neutrácejte nikdo za takový kraviny a buďte zodpovědní a radši dbejte na to, abyste nesedali za volant v mizerným stavu. Pokud to jen trochu generuje planý poplachy, tak to každej rovnou vypne, protože je to vopruz, takže to nemá vůbec žádnej smysl, je to jen důvod, jak utratit další prachy.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od bennyx »

Tak není to příplatková výbava, je to součást výbavy... Za tohle bych si teda určo nepřiplatil... :D
Jinsk mě to teda neupozornilo ještě ani jednou, zapnuté to mám, v menu jsem se díval.
Ale pořádný test bude v dubnu, kdy jedeme do Londýna, tak jsem zvědav, jestli se to ozve :mrgreen:
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

jarfra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 12.09.2014 13:45

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od jarfra »

Mně se taky zatím během roku, co Golfa máme, kafe neukázalo, ale manželce zrovna minulý týden po pár km jízdy. A to rozhodně neměla žádný příznaky únavy, prostě jen asi udělala nějakej trochu nestandardní pohyb volantem. A tchánovi 2x hned první den, kdy jsme jeli z autosalonu a on si ho chtěl projet :)

Petr-73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.05.2015 21:36
Bydliště: Hranice

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Petr-73 »

Tak k tomu můžu říct, že to pravděpodobně reaguje na styl jízdy a ne na únavu řidiče. Aspoň jsem ten pocit získal při delší cestě po rakouských dálnicích. Přestože jsem nebyl ospalý a normálně jsem se bavil se ženou, systém mě vybízel k pauze na kávu. Myslím, že to bylo dáno neměnným stylem jízdy s tempomatem na rovném úseku cesty.

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od x-father »

Ono by to snad mělo sledovat styl jízdy - například četnost korekcí směru atd. a pokud dojde ke změně, tak to vyhodnotí jako únavu.

Já sem zkoušel i schválně měnit styl jízdy na minimum korekcí a odtrhávat se až na čárách, ale nikdy jsem to nedonutil reagovat.

Gardovič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.08.2014 19:55

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Gardovič »

Dle mojich zkušeností to reaguje pouze pokud jede cca 4h v kuse tak se objeví upozornění.

Jaggerr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.02.2015 07:58

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Jaggerr »

Gardovič píše:Dle mojich zkušeností to reaguje pouze pokud jede cca 4h v kuse tak se objeví upozornění.
Mně se to 2x objevilo cca do půlhodiny po začátku jízdy.
VW Golf VII Variant, 1.4TSI 103kW, Highline

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od wittmann167 »

Me se to celkem pravidelne objevuje v jedne tahle pravotocive zatacce na dalnici cca pul hodiny po startu.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Jaggerr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.02.2015 07:58

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Jaggerr »

wittmann167 píše:Me se to celkem pravidelne objevuje v jedne tahle pravotocive zatacce na dalnici cca pul hodiny po startu.
JJ, to se mi taky přesně stalo. Nájezd na dálnici - člověk se dlouho dívá doprava a ne přímo před sebe. Myslel jsem tedy, že to vyhodnocuje i kam se člověk dívá, nicméně někde jsem zase četl, že primární je to, jak člověk "cuká" s volantem. Takže těžko říct ...
VW Golf VII Variant, 1.4TSI 103kW, Highline

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od x-father »

Nemá to jak poznat, kam se díváš.

Jaggerr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.02.2015 07:58

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Jaggerr »

Máš pravdu. Viz:
http://www.ibesip.cz/cz/ridic/bezpecne- ... sti-ridice" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo
http://www.novinky.cz/auto/262515-zbyte ... zpory.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII Variant, 1.4TSI 103kW, Highline

Uživatelský avatar
Monty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západ Čech

Re: Asistent řidiče - rozpoznání únavy

Příspěvek od Monty »

Funguje jak má. Stále je to jen "informativní prvek", ne autopilot. Sbírá to více informací z jízdy. Nicméně se řídím zásadou - střídat se za volantem po určité době nebo ujetých km. Pokud to nejde, tak pauza. Nebo je lepší spěchat??? Otázka kam spěchat.... Radši budu v cíli za delší čas, než-li vůbec.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“