Rada - světla a podvozek

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

8) Zdar kolegové , potřebuji prosím radu od zkušených .Touareg 3.0 tdi r.v. 2006 Bixenony s přísvětlováním . Po nastartování mi naskakují hlášky ale né pokaždé .
DSC_2030.JPG
Všechny žárovky svítí : parkovací , bixenony i přísvětlovací .

Adresa 55: Reg. sklonu Xenonů Labely: nevybrány
Řídící jednotka SW: 7L6 907 357 HW: 7L6 907 357
Díl: AFS-Steuergeraet X016
Kódování: 0000003
Dílna #: WSC 31414

Řídící jednotka: 7L6 941 329
Díl: AFS-Lst.-Modul l X017
Kódování: 00000034

Řídící jednotka: 7L6 941 330
Díl: AFS-Lst.-Modul r X017
Kódování: 00000034

2 závad nalezeno.
02628 - snimac polohy otocneho cepu; vpravo Kde ten snímač najdu ?
014 - defekt - Sporadická
info o závadě:
Stav závad: 00101110
Priorita závad: 3
Frekvence závad: 254
Počítadlo resetů: 133
Indikace času: 0

02234 - napajeci koncovy stupen praveho svetlometu (J668)
002 - dolni hranice prekrocena - Kontrolka závad ZAP
info o závadě:
Stav závad: 11100010
Priorita závad: 4
Frekvence závad: 1
Počítadlo resetů: 93
Indikace času: 0
DSC_2032.JPG
Dělal jsem repas kompresoru + nové relátko a rozdělovací kostka , 2 x provedeno základní nastaveni podvozku . Závadu mi to začalo hlásit až po go kompresoru . Než mi shořel , tak to nedělalo .

Adresa 34: Řízení výšky Labely: TEST-34.LBL
Řídící jednotka: 7L0 907 553 F
Díl: LUFTFDR.-CDC- 3C3P1 3081
Kódování: 0015521
Dílna #: WSC 31414

Nalezena 1 chyba:
01772 - vedeni signalu od cidla tlaku pro regulaci urovne
008 - neverohodny signal - Sporadická

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

:cry: Nikdo nic pánové ? Ten snímač polohy otočneho čepu vyměním , ten bude asi někde na přední nápravě ale co s tím vzduchovým podvozkem ?

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Benik »

zkusil bych kouknout na kabely co vedou k cidlum urovne na kazdem kole... mozna tam bude nejaky spatny kablik... nebo zatuhle tycky u cidla...
tak asi ne viz vyse... pise se u chyby na jinych forech něco o snimaci g291, coz je v kompresoru... zkus google...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

8) Tak závada se světlem bude asi odstraněna - špatný výkonový modul pro natáčení bixenonu , objednán druhý , tak uvidíme . :idea:
:?: Pořád si ale nevíme rady s tím podvozkem ? Kabely k čídlům jsme prošli , tyčky chodí a závadu to hlásí pořád .
VAG-COM verze: SVO 704.1

Adresa 34: Řízení výšky
Objednací číslo řídící jednoky: 7L0 907 553 F
Systém a/nebo verze: LUFTFDR.-CDC- 3C3P1 3081
Kódování: 0015521
Číslo dílny: WSC 31414
Nalezena 1 chyba:
01772 - vedeni signalu od cidla tlaku pro regulaci urovne
008 - neverohodny signal - Sporadická


Ještě jsem si vzpoměl , když jsem po GO kompresoru měnil ještě ventilovou jednotku - rozdělovací kostka k trubkám vzduchu , tak jsem chvíli jezdil na zapůjčenou . U té se chyba podvozku nezobrazovala , začalo to až u té nové ale nebylo to hned . Nemůže být chyba v té ventilové jednotce ?

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od LUKHA »

Peterka72 píše:8) Tak závada se světlem bude asi odstraněna - špatný výkonový modul pro natáčení bixenonu , objednán druhý , tak uvidíme . :idea:
:?: Pořád si ale nevíme rady s tím podvozkem ? Kabely k čídlům jsme prošli , tyčky chodí a závadu to hlásí pořád .
VAG-COM verze: SVO 704.1

Adresa 34: Řízení výšky
Objednací číslo řídící jednoky: 7L0 907 553 F
Systém a/nebo verze: LUFTFDR.-CDC- 3C3P1 3081
Kódování: 0015521
Číslo dílny: WSC 31414
Nalezena 1 chyba:
01772 - vedeni signalu od cidla tlaku pro regulaci urovne
008 - neverohodny signal - Sporadická


Ještě jsem si vzpoměl , když jsem po GO kompresoru měnil ještě ventilovou jednotku - rozdělovací kostka k trubkám vzduchu , tak jsem chvíli jezdil na zapůjčenou . U té se chyba podvozku nezobrazovala , začalo to až u té nové ale nebylo to hned . Nemůže být chyba v té ventilové jednotce ?
Zdravím pánové,
čidlo tlaku je v "kostce" nikoli v kompresoru. Zkontroloval bych kabeláž popř. vyčistil. Co říká DIAG? Vidí alespoň nějaké hodnoty s čidla? Kostku si dával novou? Tento problém nebude složité odstranit, jen musíme mít více info.
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od bauer »

Lukha má pravdu, v kompresoru čidlo není, do kostky vedou jakésik druty, tak to skoukni tam.
Kostku máš funglovku?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

8) Zdar kluci , díky za každou radu . :good: Tak jestli jsem to pochopil správně , tak tu závadu co mi to píše - 01772 - vedeni signalu od cidla tlaku pro regulaci urovne tak to je problém v té ventilové jednotce ? Kostku jsem kupoval novou .

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od LUKHA »

Nejdrive bych koukl na kabely prip. je promeril. Dale bych se podival na diag, zda tam je alespon nejaka komunikace nebo ne. Jinak reklamace kdyz si ji kupoval novou. Pokud si pobliz Plzne, klidne se stav...

Odesláno z mého SM-G850F pomocí Tapatalk
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

8) Zdar , tak závada se světlem odstraněna - špatný výkonový modul pro natáčení bixenonu .
Pořád se peru s tím podvozkem ? Kabeláž jsme prošli a proměřili a vypadá v pořádku . Na zkoušku jsem nechal vyměnit ventilovou jednotku a závadu to hlásí pořád . Tak už mě napadá jen kompresor nebo nějaký uník tlaku ve vzduchových rozvodech .
Můžete mi prosím poradit na jaké adrese ve Vagu najdu tlaky kompresoru a jaké mají mít hodnoty abych věděl jestli je v pořádku ? Děkuji . :wink:

petrocha
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 07.01.2014 19:15

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od petrocha »

Ahoj.
Můžeš mi napsat kolik si dal za tu ventilovou jednotku?
Mám ten samý problém s podvozkem a nikdo to neumí odstranit.
Díky. Petr.
petrocha@seznam.cz

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

8) Zdar , bral jsem jí tady - http://www.autodvorak.cz/?product=venti ... -2002-2010" onclick="window.open(this.href);return false;

petrocha
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 07.01.2014 19:15

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od petrocha »

Ahoj Petr.
Zajímalo by mne,jestli jsi už vyřešil tu závadu s podvozkem.Pokud ano,můžeš mi sdělit jak?
Jak jsem psal mám stejnou závadu a ani autorizovaný servis si s tím neví rady.

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

:( Ahoj ještě , kostkou to není , tak ještě zkusíme přes vag zjistit jaké má tlaky kompresor a pak uvidíme . :idea: Klidně mi zavolej 603960178 .

slunickoooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.05.2016 20:44

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od slunickoooo »

chci vas upozornit na nekale praktiky tohoto opravare kompresoru!!
Úvodem napíši o koho se jedná a pak jak jsme se u něj nechali napálit.
Fa: CAR PRESTIZ s.r.o.
PETR KONEČNÝ
odkaz justice: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... typ=PLATNY" onclick="window.open(this.href);return false;
IČO: 24271721
Tel: 774 290 683
e-mail: info@car-prestiz.cz

http://www.car-prestiz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Car-Pres ... 6133167203" onclick="window.open(this.href);return false;

fórum přezdívka Kokesek : http://www.landroverforum.cz/forum/view ... hp?t=11789" onclick="window.open(this.href);return false;
Pro vše mám důkaz foto a nahranou konverzaci přes telefon i sms, tady je odkaz kde si vše můžete stáhnout a přehrát: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Volal jsem P. Konečnému kterého jsem našel na bazoši s prosbou o kontrolu kompresoru popřípadě opravu. Ptal se proč kontrolu popřípadě repas, tak sem mu řekl že podvozek vyhazuje chybu ( vedení čidla tlaku pro regulaci úrovně nevěrohodný signál ) a že když chci auto zvednout na nejvyšší polohu tak mi spadne při 205 stupních celsia do nouzáku a že náš elektrikář z autorizovaného servisu nám řekl že je kompresor přetížený a je třeba ho vyměnit nebo repasovat a to p. Konečný odvětil tak ho dovezte. Předem jsem P. Konečnému než ho rozebral nabídl 1500 až 2000kč za to že když bude kompresor v pořádku že ho zase složí a řekne mi že chyba je jinde což si myslím že je velmi štědré ale je to odborník a dle mého si každý kdo své práci rozumí zaslouží být zaplacen! Já hold kompresorům nerozumím tak raději zaplatím odborníka hlavně ať můj zákazník je spokojen. Po rozdělání kompresoru P. Konečným mi volal jak jsem ho žádal a sdělil mi že kompresor je před smrtí a že je dobře že jsme to odhalily tak včas a že musí projít repasem ale že si není jist že to vyřeší náš problém z vozem tak jsem souhlasil z repasem za ranec a nesmlouval jsem o ceně. Kompresor po repasu P. Konečným nám stále vyhazoval chybu a náš elektrikář říkal že si myslí že je i po veškeré pc kontrole kompresor vadný tak jsem ho nereklamoval a nechal elektrikáře rozebrat a ejhle světe div se kompresor nebyl dobře zrepasovaný, granulát který P. Konečný nahradil vysoušecími kuličkami byl skoro všude místo tam kde patří a málem ucpal vzduchový systém, miska kterou udajně měnil byla po týdnu rezavá a starou mi dal do krabičky aby doložil že ji vyměnil kterou posléze zapřel že ji vlastně ani neměnil, pružinu v misce nahradil nějakým ocelovým pérem řezaným bůh ví z čeho, a pístní kruh měl po týdnu používaní vyjeté dráhy jako by běhal 5 let, ventil ani neotevřel se slovy ( to se běžně nekazí ) a v něm bylo viz foto rozlámané perko a vše zaneřáděné a rezavé plně nepoužitelné. No a ve finále P. Konečný měl tolik drzosti mi říci že když jsme ho rozdělali bez něho tak nám padá záruka a když jsem chtěl aspoň nový pístní kruh tak si řekl o dalších 1500kč. Tak myslím že P. Konečný neví kde je hranice slušnosti a dělá ostudu svému řemeslu, a zneužívá nevědomosti lidí. Nechal si zaplatit téměř za nic!! A to říkal že lapoval válec a ani to vlastně neudělal. Tak všechny varuji před tímto „opravářem“ a vyhněte se mu obloukem a ať bude reagovat jak chce tak si můžete stáhnout nahrané rozhovory a fotky a udělat si obrázek sami a bohu dík že je rok 2016 a vše se dá dokázat když je člověk připraven 


Dodatek:
Po zveřejnění výše uvedené recenze (5/2016) se pan Konečný obrátil na Policii ČR s návrhem na trestní oznámení z důvodu pomluvy. Byl jsem předvolán k podání vysvětlení a na základě mnou předložených důkazů, Policie ČR tuto věc uzavřela s tím, že se nejedná o trestný čin.
Následně pan Konečný opět podal trestní oznámení, kdy celá záležitost byla předána přestupkové komisi. Přestupková komise ze dne 16. 5. 2017, rozhodla takto: osobní omluva panu Konečnému za hanlivé výrazy, stažení hanlivých výrazů ze sociálních sítí a neodkladná veřejná omluva na sociálních sítích.
Tímto se panu Konečnému veřejně omlouvám, za výrazy, kdy jsem jej označil podvodníkem, nepoctivým opravářem a zlodějem. Veškeré tyto hanlivé výrazy jsem odstranil z recenzí na sociálních sítích.

Veškeré dotazy zodpovím na tel: 776 63 63 63
Naposledy upravil(a) slunickoooo dne 16.05.2017 18:32, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Rada - světla a podvozek

Příspěvek od Peterka72 »

8) Děkuji kolegovi za tip na odstranění závady 01772 - vedeni signalu od cidla tlaku pro regulaci urovne Včera jsme to spolu řešili po telefonu a vypadá to že mám asi také stejnou závadu . Nětěsnost vzduchového kompresoru !!! Před repasem kompresoru , výměnou ventilové jednotky a relátka se tato závada neobjevovala . Začala naskakovat až po repasu kompresoru . Relé a ventilová jednotka je v pořádku , odzkoušeno za novou , tak zkusím ještě kompresor a uvidíme . :?:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“