Passat B5,5 96kW 6Q (spojková lamela, cukání auta při záběru spojky, výměna)

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Wapex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.06.2012 09:37

Passat B5,5 96kW 6Q (spojková lamela, cukání auta při záběru spojky, výměna)

Příspěvek od Wapex »

Zdravíčko,
je tady nějakej odborník přes spojku? Koupil jsem od rodinnýho příslušníka Pašíka (auto dobře znám od začátku) a ještě než jsem auto koupil já, byla vyměněna celá spojková sada od LUKu. Po cca 30 000km auto začlo cukat při rozjezdech při záběru spojky (cukání nebylo pravidelné, někdy hrůza, někdy vůbec nic, do kopce nejhorší). Postupně se to zhoršovalo a jel jsem s autem do jednoho nejmenovanýho servisu. Volali mi s tím, že spojku rozebrali, ať přijdu (mám to kousíček - lepší domluva). Přišel jsem tam a vrchní kořen držel v ruce lamelu, tak jsem si říkal, že ok - hlavně, ať to není setrvák. Vysvětlil mi a ukázal (viz foto), že lamela nepracuje tak, jak má, právě kvůli tomu problému, kterej je vidět na fotkách. Taky dodal, že OSTATNÍ DÍLY SPOJKY JSOU OK. Nechal jsem teda lamelu vyměnit (taky od LUKu) za cenově nekonkurenčních 9000 s prací (jsem myslel, že upadnu na zem) a všechno se zdálo ok. Ještě v servisu jsem zkoušel rozjezdy dopředu, dozadu, míň otáček, víc otáček. Fakt to vypadalo, že je po problému. Jenže dneska to bude cca 9 měsíců od výměny a ten problém se cca před měsícem začal objevovat znovu... Otázka teda zní:

1) Je to vážně chyba lamely? Struktura toho povrchu mi nepřijde zas tak opotřebovaná, aby to cukalo s celým autem)
2) Pokud bude chyba jinde, mám nárok na nějakou reklamaci? (Doklad ze servisu mám)

Díky za každou informaci.

Marek
Přílohy
spojka.jpg
IMAG0636.jpg
IMAG0638.jpg
Naposledy upravil(a) Wapex dne 24.02.2016 13:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Passat B5,5 96kW 6Q (přítlačný talíř, cukání auta při záběru spojky, výměna)

Příspěvek od M@ty »

Není to přítlačný talíř ale lamela. Není vůle v těch nýtech co drží střed? Jako 9tis. je opravdu dost. Lamela je celkem levná. To měli nějakých 7,5tis. za práci. Jinak odborník nejsem ale snad kontrolovali rovinnost styčné plochy přítlačáku i setrváku. Tipnul bych si na házivost dle těch fleků na obložení. Snad se ti ozve někdo znalejší...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Passat B5,5 96kW 6Q (spojková lamela, cukání auta při záběru spojky, výměna)

Příspěvek od trhac »

Ta spojka se poprvé měnila i se setrvákem?Kdo stím autem do teď jezdil.Někteří lidi by totiž potřebovali zabrousit kopýtka

Uživatelský avatar
vory90
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 10.12.2010 18:14
Bydliště: Praha

Re: Passat B5,5 96kW 6Q (spojková lamela, cukání auta při záběru spojky, výměna)

Příspěvek od vory90 »

Měl jsem ten samý problém, nová spojka od Luku. Najel jsem na ní cca 30 tis. a byla tam něco málo přes dva roky a vysrala se. Blbla pouze při rozjezdu, při řazení vyšších stupňů byla v poho.

Nehledě na stav jsem nechal vyměnit spojkovou sadu (lamela, přítlačák a ložisko) ale od Sachs. Dvouhmota byla prý v poho. Od té doby mám klid.

Takže já osobně bych si spojku od Luk už nekoupil.

Wapex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.06.2012 09:37

Re: Passat B5,5 96kW 6Q (spojková lamela, cukání auta při záběru spojky, výměna)

Příspěvek od Wapex »

Jj, poprvé se měnila celá sada (komplet LUK), v tý době s tím ještě jezdil strejc, pak pořídil nový auto a zhruba v tu dobu mu to začlo zlobit, takže jsem od něj koupil auto v tý době už tam nebylo něco v pořádku, takže vyměnili tu lamelu, chvíli klid a je to tady znova..

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“