Zámek zpátečky nebo Patriot X

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
benny29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2016 11:08

Zámek zpátečky nebo Patriot X

Příspěvek od benny29 »

Zdravím, má někdo ve svém Golfu Patriot X? Jaké jsou výhody (kromě nižší ceny pořízení a o cca 1.000 nižší pojistce) a nevýhody (rušička signálu.....) oproti např. Constructu? Díky.

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: Patriot X.

Příspěvek od stereomike80 »

Cus, jak mozes porovnavat hrusky s jablkami? Construct je mechanicke zabezpecenie, GSM pager je elektronicke.

Vsetko podstatne mas tu: http://www.knihajizd.info/zabezpeceni-vozidel/" onclick="window.open(this.href);return false;

benny29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.01.2016 11:08

Re: Patriot X.

Příspěvek od benny29 »

diky, ale na webu si to dokazu najit sam a samozrejme znam rozdily mezi mechanickym a jinym zabezpecim. Me spis zajimaly prakticke zkusenosti s Patriotem.

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: Patriot X.

Příspěvek od stereomike80 »

Pytal si sa na vyhody oproti mech. zabezpeceniu, co je blbost, lebo je to neporovnatelne, tak len na to som reagoval.

Prakticku skusenost mam s len so starym patriotom (predchodcom patriotX od rovnakej firmy, a novsim Siemens modulom (GPA 800 od Meta). Stary patriot sa ovladal len zavolanim na cislo patriotu a kodmi potvrdenymi s mriezkou si odosielal commandy - velmi otravne, zdlhave a neprakticke. Novsi GPA 800 (Siemens) sa uz ovladal SMS prikazmi, asi rovnako ako patriotX. Prikazy su viac menej standardne, vypnutie, zapnutie, stav, koordinaty pripadne este zopar dalsich blbosti. Je to prepojene s alarmom (alarmove cidla), ktory musis tiez mat (neviem ci to funguje na fabricky, ja som mal domontovany). Hlasilo sa to telefonatom kazdych 15 dni samo, co si musel potvrdit aby sa to vyplo. Daju sa do toho nadefinovat viacere tel. cisla, a v pripade poplachu to vola postupne na vsetky. Dalsia funkcia bola blokovanie motoru a GPS koordinaty. Malo to vyssi odber, a mal som kvoli tomu permanentne nizke napatie baterie. Vsetko dalsie a aj uzivatelsky manual mas na stranke vyrobcu, ziadne ine specialne skusenosti s tym nemam. Podla mna su to vyhodene peniaze, pretoze ked ti niekto chce auto ukradnut, pouzije gsm rusicku. Plus musis platit extra sim kartu, a ratat s vyssim odberom z baterie (v kludovom stave 10mA, pocas hovoru/vyhladavania gps az 300mA). Ja by som problem ukradnutia auta riesil dobrou hav poistkou + GAP.

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Patriot X.

Příspěvek od VSLRA »

Zdravím,
řešil jsem podobnou věc, jelikož jsem objednával v pondělí Sportsvana a rozdíl v pojištění dělá cca 200,- Kč měsíčně.

Vyřešil jsem to Automanažerem od Vodafonu. Jednotka stoji 4.990,- Kč + SIM s internetem měsíční poplatek cca 100,- Kč měsíčně.

Financování jsem bral na 60M, takže když vezmu, že uspořím za těch pět let 12.000 Kč (200,- x 60M) a automanažer mne bude stát těch pět let 11.000 (4990 + 100 x 60), tak uspořím za 5 let celkem 1.000,- Kč a navíc mám auto pod dohledem.

https://www.vodafone.cz/firmy-a-korpora ... siness:fms" onclick="window.open(this.href);return false;

Jelikož máme v rodině firmu, která má čísla u Vodafonu, tak ve skutečnosti budu platit za internet jen 70,- Kč, takže úspora je v mém případě 2.800,- a ne zmíněných 1.000,- Kč

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Zamek zpatecky nebo Patriot X?

Příspěvek od qeed01 »

Ahojte,
Prosim o radu. Kupuji si noveho golfa a pristi tyden si ho mam prebrat. S dealerem jsme byli domluveni na zamek zpatecky zdarma k nakupu auta. Nyni me oslovil, ze nove nabizeji Patriot X a muzu si vybrat, jestli chci nainstalovat dohodnuty zamek zpatecky nebo misto toho ten patriot.
Dle diskuzi na netu i na tomto foru je otazka co je lepsi jasna - kdyz chce zlodej auto ukradnout, tak je jedno co v aute mam :) otazka ale je, kdyz si muzu vybrat, tak co zvolit a proc..
Zatim se prikladam k zamku, jelikoz je to aspon nejaka fyzicka prekazka. U patriotu je mi celkem k nicemu informace, ze mi kradou auto, kdyz u nej nebudu do 5ti minut (pokud nebude mit zlodej gsm rusicku)..
Diky za nazory

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Zamek zpatecky nebo Patriot X?

Příspěvek od VSLRA »

Já jsem šel do aktivního vyhledávání přes GSM, důvod je nižší pojistné než u manuálního zabezpečení
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Zamek zpatecky nebo Patriot X?

Příspěvek od qeed01 »

No, pojistne.. prodejce mi rikal, ze rozdil na pojistnem je cca 140kc.. takze to zadna vyhra neni :-D

Ma jeste nekdo radu? ;)

Uživatelský avatar
VSLRA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 03.02.2016 18:08

Re: Zamek zpatecky nebo Patriot X?

Příspěvek od VSLRA »

No mě to dělalo mezi žádným a vyhledávacím 208,- Kč a mezi mechanickým a vyhledávácím 111,- Kč. A přeci jen za těch 60 měsíců, je to už zajímavá suma. Každopádně vyhledávací musíš platit měsíčně za SIM. Já platím 59,- Kč a investice byla 4750,-.

Za 60M tedy za vyhledávací zařízení vč. paušálu zaplatím 8290,- Kč + skrytá instalace cca 1.000,- Kč
Za 60M bez vyhledávacího zařízení by jsem zaplatil 12.480,- Kč
Výsledný úspora tedy v mém případě je 3190,- za 5 let

Ale popravdě 59,- Kč měsíčně není úplně standardní cena, je to individuální cena pro firemní zákazníky Vodafone. Pokud by měl nějaký podnikatel zájem, tak mohu případně zkusit na přání zařídit.

Když tedy vezmu variantu mechanického zabezpečení tak je to 97,- Kč x 60M = 5820,- Kč (nevím kolik je úspora jelikož nevím co mech. zabezpečení stojí).

Každopádně pokud bych objektivně zhodnotil výhody a nevýhody. Vyhledávací zařízení nemusíš při každém startu zamknout a odemknout. Je vidět historie jízd, umí posílat upozornění v případě pohybu auta (samozřejmě za příplatek za SMSky), za 5 let si jej mohu přendat třeba zase do jiného auta bez další nutnosti platit za zařízení. Nevýhoda možnost rušení GSM rušičkou v případě krádeže. Standardně nefunguje v zahraničí, ale pokud ti někdo ukradne auto, tak si jen za příplatek doaktivuješ internet v zahraničí a všechny data se automaticky natáhnout do té aplikace, tkaže vidíš pohyb auta. Jednotka zaznamenává v případě nedostupnosti GSM sítě 30 dnů zpětně a jakmile se s ní vrátí do ČR, tak se automaticky nahraje.
Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton -04/2016 (sold 5/2018)
Tig AllSpace 1.5 TSI Comfort - obj. 12.3.18, dodáno 10.1.2019,(prod. 9/2021)
Tig AllSpace 1.5 TSI DSG Elegance - obj. 20.9.21, plán CW 02/23

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zamek zpatecky nebo Patriot X?

Příspěvek od Wlashack_cz »

Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

qeed01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 05.01.2016 08:21

Re: Zamek zpatecky nebo Patriot X?

Příspěvek od qeed01 »

Taky dobre, jen myslim, ze dnesni zamky zpatecky jsou trochu nekde jinde :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“