motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od yessmen »

Pokud to jsou hodnoty po projetí tak to na benzin vypadá dobře a jak to jelo cukalo taky?

Jinak když smažeš chyby tak se smažou i ty hodnoty +-% takže se to pak musí projed aby se zase vytvořily ale to asi víš.

Jak říkám, to cukání klidně může dělat třeba převodovka a tyhle veškerý problémy s motorem vůbec nemusí být "cítit" kromě třeba lehké změny výkonu/spotřeby.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od honza.jd »

:fool:
Naposledy upravil(a) honza.jd dne 29.11.2015 22:35, celkem upraveno 1 x.

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od honza.jd »

Fotodioda píše:Ahoj, překontroluj podtlakové hadice. Chybu "Brake Boost Vacuum System" jsem měl taky u V8 a našel jsem popraskané hadice blízko podtlakové pumpy (vepředu vlevo - pohled zepředu). Nešlo to na první pohled vidět, ale rukou šla nahmatat prasklina. Po zalepení chyba zmizela a vše je ok.
Diky za info. Zkusim na to kouknout, ale moc jsem prave s tema hadicema nechtel zbytecne hybat, aby mi to nepopraskalo v ruce a chtel jsem to od nekoho zmerit podle toho schematu, co tam je u motoru... hadicky uz jsme nejaky menili, ale prave jen ty predni... ale asi mi nic jineho nezbyde... myslis, ze pripadne zalepit stribrnou paskou bude stacit? Protoze uz vidim to cenovku z rise snu ve VW :-) je fakt, ze driv, kdyz jsme vzdycky neco vymenili, tak se auto uplne probudilo a jelo tak jako zlehka... ale vzdy jen na chvili...

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od honza.jd »

yessmen píše:Pokud to jsou hodnoty po projetí tak to na benzin vypadá dobře a jak to jelo cukalo taky?

Jinak když smažeš chyby tak se smažou i ty hodnoty +-% takže se to pak musí projed aby se zase vytvořily ale to asi víš.

Jak říkám, to cukání klidně může dělat třeba převodovka a tyhle veškerý problémy s motorem vůbec nemusí být "cítit" kromě třeba lehké změny výkonu/spotřeby.
Jak jsem tam delal ty zaznamy rychle po sobe - radove vteriny - tak tam to cukalo... Ono to cuka ve dvou situacich... Jedna chvile je, kdyz jedu konstantne treba 60km/h, ale to nedela vzdy a neumim to teda nasimulovat... Druha situace je kdyz jedu treba do kopce a vytaci se vic motor, tak v tech vyssich otackach to taky pocukava... nekdy, kdyz to chci "vyvolat" tak schvalne podradim do toho kopce a drzim to v tech trochu vyssich otackach a taky to pocukava... Neni to, ze by se Ti vylilo kafe, ale pocukava to - houpe to trochu.. nebo jak bych to popsal...

Podle meho to dela i na benzin... Dnes, jak jsem to meril zase do toho myho oblibenyho kopce, tak to delalo... a tam jsou ty zaznamy rychle za sebou...

Ohledne tech hodnot - nevedel jsem, ze po smazani se tvori znovu, myslel jsem ze to jsou nejaky ty kratkodoby adaptace, ktery se tvori neustale... nicmene ty chyby jsem jeste nemazal... Zitra to vsechno promazu... Ted uplne nevim, kdy jsem je mazal naposledy... ale tak 14dni to bude...

Zkusim dojet na kontrolu hladiny oleje v prevodovce... Je pravda, ze obcas se neprojevuje uplne nepoznatelne, ale mam pocit, ze to souvisi s tim problemem s motorem... tenkrat, kdyz jsme menili nejaky ty hadicky, tak to auto i uplne krasne radilo a jelo... ale jinak je to takovy jako humpolacky obcas... motor se trochu vic vytaci a neradi, protoze nema silu a pripada mi, ze se tak nejak trapi...

Asi to popisuju jako blb, ale snazim se to nejak popsat slovy... :fool:

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od yessmen »

Je vidět to cukani na otačkoměru? tzn ručička třeba lehce potřepe?
Dělá to za studena/za tepla nebo pořád?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od honza.jd »

Fotodioda píše:Ahoj, překontroluj podtlakové hadice. Chybu "Brake Boost Vacuum System" jsem měl taky u V8 a našel jsem popraskané hadice blízko podtlakové pumpy (vepředu vlevo - pohled zepředu). Nešlo to na první pohled vidět, ale rukou šla nahmatat prasklina. Po zalepení chyba zmizela a vše je ok.
tak jsem olepil ty konce samovulkanizacni paskou a zlepseni zadny... asi na dvou koncich tam praskliny byly... na VAG jsem jeste nekoukal....

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od honza.jd »

yessmen píše:Je vidět to cukani na otačkoměru? tzn ručička třeba lehce potřepe?
Dělá to za studena/za tepla nebo pořád?
Rucicka se ani nehne :-/ dela to porad... ted, jak se ochladilo, tak bych rekl, ze to dela vic... uplne jak kdyz se to auto trapi...

Uživatelský avatar
Fotodioda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 19.04.2015 20:18
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od Fotodioda »

honza.jd píše:
Fotodioda píše:Ahoj, překontroluj podtlakové hadice. Chybu "Brake Boost Vacuum System" jsem měl taky u V8 a našel jsem popraskané hadice blízko podtlakové pumpy (vepředu vlevo - pohled zepředu). Nešlo to na první pohled vidět, ale rukou šla nahmatat prasklina. Po zalepení chyba zmizela a vše je ok.
tak jsem olepil ty konce samovulkanizacni paskou a zlepseni zadny... asi na dvou koncich tam praskliny byly... na VAG jsem jeste nekoukal....


Podtlak je podtlak. Nevím jestli to páska utěsní tak dobře. Každopádně je potřeba nejdřív chybu ve VAGu smazat, projet krátkou trasu a potom by mohl zmizet problém BrakeBoost... (nemusí souviset s ostatními problémy).

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od honza.jd »

Ahoj,
nemel jsem ted na to moc casu, ale kontroloval jsem chyby pres VAG a Brake Boost uz se neukazuje :pleasantry: nicmeme auto se chova stale stejne :baseball:
Fotodioda píše:Podtlak je podtlak. Nevím jestli to páska utěsní tak dobře. Každopádně je potřeba nejdřív chybu ve VAGu smazat, projet krátkou trasu a potom by mohl zmizet problém BrakeBoost... (nemusí souviset s ostatními problémy).

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od XPajas »

Můžu se zeptat, jak to dopadlo ? Ostatním by to možná taky pomohlo....
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

honza.jd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2014 23:41

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od honza.jd »

XPajas píše:Můžu se zeptat, jak to dopadlo ? Ostatním by to možná taky pomohlo....
Ahoj,
dopadlo to asi tak, ze jsem to prestal resit... :pleasantry: Uz teda nemam chybu Vacuum booster. To je tak jediny.

Co Ty? Resis stejnou vec?

XPajas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 04.10.2016 16:04
Bydliště: Rožnov

Re: motor V8 4.2 cuka - podtlak, vaha, lambda, kat, ........?

Příspěvek od XPajas »

Naštěstí neřeším. Jen je fajn, když se o výsledek lidi podělí. Fóra jsou plná zoufalých nářků "Co mám dělat" a návodů "Co určitě nedělat", ale není moc těch "Co dělat".....
2004 4.2 V8 AXQ v benálu, bez LPG

Odpovědět

Zpět na „Touareg“