Koupila jsem BMR ojetinu z bazaru, poté se objevily závady

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: špatná nafta

Příspěvek od hkr »

Postaci, btw to neni uplne moudry, kupni smlouva se vsema nalezitostma, kdybych chtel byt zly, je tvoje jedina sance a ty ji nechas v aute nekde daleko pryc...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Tereza L.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 04.03.2016 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: špatná nafta

Příspěvek od Tereza L. »

hkr poslala jsem email ......

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: špatná nafta

Příspěvek od hkr »

Jojo, mám to. Je to jednoduchý, před tím, než jsi to dala do servisu jsi měla napsat mail/zavolat a řešit reklamaci standardním způsobem (web formulář, nebo volat na zákaznické centrum - i když tam je teď dostpersonální podstav, takže mail možná bude i rychlejší). Netuším, kde může být problém, ale čistě z popisu vozu a z toho, kolik má najeto, je jasné, že se něco takového může stát (opravdu to není mladík). Osobně bych si vsadil na ucpanej naftovej filtr za 300kč, protože tak nějak nevěřím, že by Tebe, nebo Tvého přítele (na kterého je vozidlo napsáno) napadlo, že vozidlo z autobazaru by mělo projít základní kůrou olejů a filtrů.

Pokud jste toto udělali a vozidlo stále vyhazuje anomálie, tak než si z Vás nějakej servis udělá kasičku, poprosím o standardní reklamaci. Pak se můžeme bavit, co dál. :)
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Tereza L.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 04.03.2016 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: špatná nafta

Příspěvek od Tereza L. »

já zatím počkám teď jsme ho dali na opravu známej to napích na pc a hazelo mu to ty vstřiky 1 a 4 ale taky říkal že to muže být volovina to je jasný že když člověk koupí auto v bazaru že musí udělat olej rozvody atd ale mě jde jen o to aby nebylo něco zásadního na motoru ještě jsem se nesetkala s tím nouzovým režimem kterej mě překvapil doufám že až bude opravenej už mě do nouzáku nikdy nehodí je to sakra nepříjemný na cestách co se týče těch km tak motorově jde líp jak nějakej stáhlej na 150 tisic km viděli jsme jich fakt hafec ale km jsem neověřovala někdy lepší nevědět :-D takže by tam nemělo být něco hodně zlého co by stalo statisíce ?

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: špatná nafta

Příspěvek od hkr »

Statisíce? :laugh: Leda by sis chěla koupit novej motor i s filtrem a podvozkem a kastlí a všechny jednotky nový v autorizáku :laugh: Vyřeš si vyvažovák, udělej rozvody, vyměň filtry a bude to na 95% oka. Jinak říkám, reklamace a pořešíme, samosebou.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Tereza L.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 04.03.2016 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: špatná nafta

Příspěvek od Tereza L. »

no tak jelikož vstřiky stojí v repasu 20 tisíc a filtr pevnejch častic kolem 12tisíc tak když se to pak nasřádá ty voloviny tak to pak peníze lítaj já mám auto aby sloužilo mě a né já jemu to musí jezdit terénem :-D

Fan1s
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 11.09.2015 09:11

Re: špatná nafta

Příspěvek od Fan1s »

Já bych to udělal tak, že bych se domluvil s bazarem, jak se k tomu postaví, jasně, že je normální udělat "základní servis" po koupi jetého auta, ale pokud to udělá tohle, tak bych jim to šel omlátit o hlavu. Zeptal bych se jestli to dají dopořádku oni a nebo jestli když to dám dokupy já, jestli se budou podílet nějakou částkou na opravě. Rozhodně bych to neplatil celé sám a řešil to přes reklamace jak píše hkr..

Uživatelský avatar
Tereza L.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 04.03.2016 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: špatná nafta

Příspěvek od Tereza L. »

selatko píše:To já nevím, to bude vědět hkr.

No a můžeš nám ještě prozradit, co takový auto stojí v bazaru peněz? Bylo to 150t ?
Ano 150

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: špatná nafta

Příspěvek od KJirka »

když si uděláš den volna a trochu to tady pročteš, tak se dovíš, že skoro každej, kdo koupil Passata za takový peníze, musel do toho následně min. tak ještě 50 t. nasypat, aby z toho zase udělal funkční auto. Když má auto ty km, kolik to tvoje má (a to může mít třeba i podstatně víc, bůhví kolika rukama to prošlo nebo kdo s tím co vyváděl, než to do bazaru dal) tak lze očekávat ledacos.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

špatná nafta

Příspěvek od hkr »

Fan1s: Mno ne ze bych ti chtel oponovat, ale pravdu mas jen castecnou.

V prvni rade zadny bazar auto nerozebira do posledniho sroubku, takze lidove presvedceni, ze bazar udelal na klienta cileny podvod, je minimalne u velkych prodejcu (zde i ty proklinany Acka) iluze. Vetsinou je to podvod ze strany zakaznika-dodavatele na bazar. Pak logicky vyvstava otazka, kdo je za to zodpovedny.

Dalsi rovina je to, ze si zakaznik-klient kupuje ojete vozidlo, ktere je 8 let stare a ma 272t km namotano. To je z hlediska konstrukce vetsiny dilu na hranici/za hranici zivotnosti (ted mluvim o tom, co panove ve Wolfsburgu planovali pri kresleni v inventoru). Takze kdyz si takove vozidlo zakaznik odvazi, je otazkou selskeho rozumu, ze treba rozlitnute turbo neni otazkou skryte vady.

A pak je tu treti rovina, rekneme ta pravni, kdy zakaznik zaroven s vlastnim vedomim odpovednosti za sve ciny tedy koupi vozidlo, ktere je hodne ojete, ale jeho stav je dobry. Nezijeme ale v idealnim svete a i kdyz bychom moc radi napsali do protokolu o stavu vozidla, ze je to spica, tak to tam proste napsat nemuzem z vyse uvedenych duvodu.

Tak a pak se neco rozbije, ci je to vina? Je to vubec nekoho vina? Tohle je tak nejednoznacny, ze i znalec od znalce se bude ve svem posudku lisit. Suma sumarum, kdyz si jdu koupit auto, ktere je starsi a hodne ojete, proc ne, ale musim do toho jit s vedomim, ze me to bude stat penizky a bazar za to proste nemusi moci (z vyse uvedenych duvodu).

A pak jsou dalsi typy bazru, ktery i kdyz by z pravniho hlediska kazdy tento pravni spor o odppvednost za skodu na vozidle vyhralo, presto se k problemu postavi celem a alespon castecne problem kompenzuje, ciste proto, ze si je vedom nevyhodne pozice klienta a proto cast rizika bere na sebe (+ samosebou ochrana dobreho jmena). Ale je nutne toto odlisovat, protoze to neni tak, ze "bych jim to sel omlatit o hlavu, protoze jsem jako poskozenej v pravu". Je to tak, ze do celyho toho odpovednostniho pavouka vstupuje hodne promennych a nase vstricnost je dana uplne necim jinym, nez zakaznikovym "v pravu".
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Tereza L.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 04.03.2016 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: špatná nafta

Příspěvek od Tereza L. »

KJirka píše:když si uděláš den volna a trochu to tady pročteš, tak se dovíš, že skoro každej, kdo koupil Passata za takový peníze, musel do toho následně min. tak ještě 50 t. nasypat, aby z toho zase udělal funkční auto. Když má auto ty km, kolik to tvoje má (a to může mít třeba i podstatně víc, bůhví kolika rukama to prošlo nebo kdo s tím co vyváděl, než to do bazaru dal) tak lze očekávat ledacos.
Počítám s tím že bude ho chtít vypilovat :baseball: já ho chtěla jen na nakupovaní a vození kluka do školky :good: vše se musí hlídat měla jsem mondeo a nějak jsem to nehlídala a bum praskl řemen jasná smrt :negative: počítám že by mi mohl vydržet na to šmrdlichání tak 3 roky :lol: pak bych šla do nějakýho lepšího třeba ten passat oltrek ale docela se mi to auto zalíbilo chtěla jsem BMW x3 protože jezdím hodně do terénu ale ta je dost drahá momentálně když děláme barák....to mě krapec štve že ten passat je dost tvrdej mám ještě holku a ta bydlí na samotě u lesa to je terén to budou zase blít v servise bahno až na střeše :laugh:

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: špatná nafta

Příspěvek od selatko »

Nojo 150t za passat s CR už je samo o sobě hodně divný .. no snad to vyřešiš za málo peněz.
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: špatná nafta

Příspěvek od hkr »

Asi bych měl zmínit, že to není CR, chyba na mé straně, bohužel mi kolega nevyselectoval správně data z IS, prodány byly dvě auta 2008 (obě 6/2008), jedno CBBB a jedno BMR. Tohle je ono BMRko. :blush:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Tereza L.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 04.03.2016 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: špatná nafta

Příspěvek od Tereza L. »

hkr píše:Asi bych měl zmínit, že to není CR, chyba na mé straně, bohužel mi kolega nevyselectoval správně data z IS, prodány byly dvě auta 2008 (obě 6/2008), jedno CBBB a jedno BMR. Tohle je ono BMRko. :blush:
BMR to je špatný nebo dobrý do budoucna?

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: špatná nafta

Příspěvek od skacel99 »

Mám pocit,že na vožení dítěte na školky a na nakupování je Passat v naftě asi ta nejhorší varianta,která se u VW dala vybrat. Horší je snad už jenom Turek :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“