Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od David S. »

Zdravím, mam 3BG r.v. 05 2 din autorádio originál. Problém je v tom, že autorádio nepřehrává mp3. Pouze zvuková CD. Hlavní háček je v tom, že na zvukové CD se vejde max 20 písniček. Na datové třeba 90. Lze to originál rádio nějak softwarově upravit, aby CD ( datové s MP3 ) přehrávalo? Mam originál i repro a když jde zvuk z CD, auto hraje nádherně a měnit nic tedy nepotřebuji. Koupil jsem kvalitní transmitter za 800, kvalita je ovšem max. 70% hlavně co se týče celkového projevu.
Popř. nějaký trik, jak vypálit klasické datové CD, aby ho auto přehrálo?
A poslední, přehrává nějaký jiný formát krom klasického orig. CD? Např. WMA ( tuším ) atd?
Děkuji za odpověď.
Přílohy
WP_20150730_006.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od majrek001 »

umít to přehrávat jen audio CD - řešení pro tebe bez ztráty kvality zvuku

koupit emulátor CD changeru, který stojí kolem 1500,- zvuk je kavalitou stejný jako z CD (tedy samozřejmě záleží i na datovém toku mp3
https://www.autoprofi.cz/eshop-autoprof ... tup-detail" onclick="window.open(this.href);return false;

umí to přehrávat WMA a máš tam slot na SD kartu nebo USB nebo analog 3,5" jack na připojení třeba telefonu.

na flashce/SD kartě se vytvoří složky CD01 až CD06 a do každé této složky můžeš nahrát 99songů a ovládá se to přes radio
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od David S. »

To je docela palba. To bych mohl rovnou prodat to orig rádio a doplatit si na nějaký s navi, USB atd. :-/
Jinak by to byla super alternativa s cenou do 1000.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od CentriFUGA »

Za mě mohu tento emulátor CD changeru doporučit. Mám to v obou autech, ale v touranu je to rychlejší a hlavně to super hraje. U passata to má jednu vadu a to když to dáš trošku nahlas, tak to jakoby vrčí v závislosti na otáčkách motoru. Přijde mi to jako špatné odstínění. Už jsem to tu někde psal a někdo s tím měl stejnou zkušenost. U tourana i při veliké hlasitosti je zvuk perfektní. Co se týče výměny rádia za jiné - už to nikdy nebude jako originál. Kamarád vyměnil orogo za rádio s navigací a vším možným, ale je to neoriginal s androidem a je to příšerně pomalý....za 10tisic bych si představil lepší ...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od majrek001 »

David S.: tak to samozřejmě můžes, ale tak jak to origo radio už jiný hrát nebude a počítej, že se i zhorší příjem FM


CentriFUGA: taky to mám v obou autech a nemůže si to vynachválit.. to pískání v závistlosti na otáček se dá poměrně snadno vyřešit - myslím si, že to dělá už horší filtr na alternátoru tak jsem na hlavní napájení co jde na pin 7 dal frekvenční filtr na cca 10 - 15A a od pískání je klid, na passatu se na to teprve chystám na golfu už to mám takto déle

jsou tam tři dráty in +12V out +12V a zem stojí kolem 200,-
např. tento
http://www.ahifi.cz/sinus-live-ef-20.html" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od David S. »

Právě. Nebude tak hrát a nebude to už tak pěkně vypadat jako orig. Kdybych měl 1 din, neřešil bych a koupil rádio. Toho 2 din je mi líto dát ho z auta vypadá tam moc hezky. Přemíšlel jsem nad tou orig. navi, tam jsou již cinche, takže by se dal zapojit 3,5 ( myslím teda, že tam jsou ) Jenže je tam problém zase s mapama a tím, že je již zastaralé atd. Ještě jsem našel značkovej, kvalitnější transmitter viz. : http://www.conrad.cz/fm-vysilac-dnt-mus ... paign=2015" onclick="window.open(this.href);return false;
Jen se mi nechce zase vyhodit 800 pokuď výsledek bude obdobný. Nechápu, proč se prostě nedělaj se silnějším zdrojem signálu / anténou, aby to vyloženě přehrálo tu frekvenci, i kdyby tam nějaká stanice vysílala.

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od David S. »

Popř. pokuď se vyznáte prográmek na snížení kvality audio CD tak, aby se tam vešlo alespoň 40 písniček? MP3 mam stažené ve vysoké kvalitě. 19 je fakt málo a je rozdíl mít 6 CD, nebo 2,3 CD s hudnou v autě.
Já jsem kvalitu nikdy nějak nehonil. Měl jsem transmitter, hrál, nešuměl atd. Ale pak jsem si pustil audio CD s těma samýma písničkama a rozdíl byl fakt markantní.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od majrek001 »

fm transmitter jsou absolutně vyhozené prachy to bych si raději přidal a koupil ten emulátor - kvalita zvuku nesrovnatelná a to nemluvím ani o tom, že na tom transmitteru se ti budou pořád vměšovat ostatní rádia do zvuku a budeš pořád přelaďovat a kolikrát najít trošku volnější pásmo je problém

MFD nemá žádný cinche, ale jde tam dodělat stejně jako na delte 6 audio jack


pokud ti jde jen o jack 3,5" a pouštění tracků třeba s telefonu tak tady máš levnější řešení je asi jasné, že to nepůjde připínat přes radio, ale pouze na telefonu/mp3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=54&t=128438" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od tornado1 »

nebo rcd200 mp3
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od Milhaus_01 »

tornado1 píše:nebo rcd200 mp3
Když se namontuje toto rádio do B5.5 bude komunikovat s maxidotem a s ovládáním na volantu?? Je potřeba to nějak doupravit?

Dík.
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od tornado1 »

volant ano, maxidot ne
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od David S. »

Tak jsem koupil kvalitní transmitter za 800Kč. Nešumí, kvalita zvuku klesla minimálně. Nemusí se přelaďovat, má dostatečně silnou anténu pro přebití vysílané FM stanice, pokuď by se tam objevila. :) Jsem spokojen.

Uživatelský avatar
JakubMates
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.01.2015 17:42

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od JakubMates »

Mám podobný dotaz, lze vyměnit 2DIN originál autorádio (měl jsem) za jiné třeba 2DIN, aby se zachovaly funkce komfortní jednotky? Tzn ovládání volantu, zobrazení na maxidot, případně stejný signál nějakým anténním zesilovačem?
Řeším kvalitu zvuku, handsfree na BT a vstupy (USB, SD, i CD mp3) Máte radu prosím?
Případně link na jednotlivé díly - rádio, příslušenství pro zapojení.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od tornado1 »

Žádné takové neni
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
JakubMates
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.01.2015 17:42

Re: Úprava softwaru autorádia/ přehrávání MP3

Příspěvek od JakubMates »

Ouu,
již mám Sony MEX-N4100BT, jsem vyměnil za originál 2DIN Delta6. Sháním nyní aspoň kabel na multifunkci. Digitální se starým protokolem, atip údajně... :-/ Zvuk super, ještě mikrofon na handfree BT a multifunkci zapojit a přepojit elektriku na klíček.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“