Ztracená servisní knížka

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Ztracená servisní knížka

Příspěvek od fleece »

Tak to vypadá, že jobovky nekončí... Dozvěděl jsem se, že mi servisák někde ztratil servisní knížku (měl doplnit poslední záznam z prohlídky).

Vzhledem k tomu, že auto chystám na prodej, je toto naprosto úžasná zpráva... Auto za celou dobu pravidelně navštěvovalo servis, kniha poctivě vedená až do 240 tis. km, takže teď mám chuť zabíjet.

Zeptám se zkušenějších - existuje nějaká varianta koupit novou, prázdnou SK a nechat autorizák podle PC doplnit údaje o servisech vč. razítek? Do 130 tkm auto jezdilo na střídačku do Porsche Brno a NH Car, od 130tkm jsem ho servisoval u nás ve Škodovce, tam si to případně dořeším s mechanikem.

Nebo toto nejde, a mám si nechat jenom vyjet nějaké záznamy o servisních prohlídkách, které doložím při prodeji auta? (pokud mi toto budou ochotni z počítače vyjet, klidně za úplatu).

Ono to bude znít jako ta blbá ohraná písnička, auto má servis, ale serviska se ztratila, jenže já mám za poslední dobu tolik štěstí... :-)

Díky za tipy.

Michal
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Ztracená servisní knížka

Příspěvek od denis.82 »

Serviska se da v autorizaku koupit jaka chces (ceska, italska, nemecka...), jen u VW nejde objednat stitek (u Skodovky jo).
Ale zaznamy z vin jsou stejne dulezitejsi, podle servisky jde poznat prd.
Ja bych to resil jejich vytisknutim a dal k tomu pripadne prázdnou knizku (pochybuji ze ti ji totiz dorazi).
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
fleece
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 09.01.2012 12:51

Re: Ztracená servisní knížka

Příspěvek od fleece »

denis.82 píše:Serviska se da v autorizaku koupit jaka chces (ceska, italska, nemecka...), jen u VW nejde objednat stitek (u Skodovky jo).
Ale zaznamy z vin jsou stejne dulezitejsi, podle servisky jde poznat prd.
Ja bych to resil jejich vytisknutim a dal k tomu pripadne prázdnou knizku (pochybuji ze ti ji totiz dorazi).
Záznamy do 130tkm byly vedeny v autorizáku přímo pod VIN. Pak už auto bylo po záruce, tak jsem jezdil do Škodovky (kvůli ceny) a dávali mi jenom razítka, pochybuji, že by záznamy o údržbě zavedly do systému (když nemají VW autorizaci).

Zkusím tedy koupit prázdnou knížku, záznamy z VW si nechám vytisknout a zbytek mi prostě dorazí ze Škodovky přímo do servisky, když se mu to povedlo ztratit...

Nevíš, na kolik cca přijde koupit prázdný servisní plán...?
VW Passat Business 2.0 TDi CR 103kw...

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Ztracená servisní knížka

Příspěvek od Ipanema »

Tohle je ideální, jak to píšeš. Kup a vše doložíš servisními protokoly.
Vlastně to jinak ani nepůjde.
VW, Škoda a Seat záznamy jsou v jednom interním systému. Audi ne. Takže pokud ti dali razítko po opravě a někdo to ťuknul i do systému, tak to uvidí stejně v Škodovce a i ve VW. Pokud to tam ale někdo zároveň naťukal...

Podle mě je servisní knížka dnes (pro normálního člověka) zcela na nic. Mám doma od staršího Passata jednu oraženou na 3 roky dopředu. Jen oraženou. Když si tam udělám třemi různými propiskami křížky a datumy, tak je to pro někoho z Vás vypovídající? Dva roky si napíšu já a dva mi napíše soused. Chudák pak kupující v blahobytu, že má i servisní knížku...
Je to vidět i u některých inzerátů na auta. Serviska "vyplňovaná" 4 roky jedním stylem písma a jednou tuhou. Co s tím potom...?!
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Ztracená servisní knížka

Příspěvek od denis.82 »

Myslim ze kolem 300kc. Ohledne zaznamu - v te Skode jsou s VW treba propojeni, zkus se zeptat (v DE kdyz se Skodovka servisuje ve VW, tak to dohledat lze).
RS6 Performance 445kw

sovel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 21.04.2015 18:09

Re: Ztracená servisní knížka

Příspěvek od sovel »

Já bych se na topicu taky trochu přiživil :) uměl by někdo sehnat záznamy z VW/Škody? poslat mi je pdfkem třeba, záznamy ke káře tam mám pravidelné do 2014, tak nějak jsem je viděl ale jak u ve škodě tak vw u nás na ústecku sou strašně tajemní. Rád bych to měl jako doklad co vše a kde se na autě dělalo + věci co sem dělal a dělt budu si nechávám už faktury. Mám cebia report ale ten neobsahuje vše.

Klidně i za nějakou kačku pokud tu bude někdo kdo tam děla.

Díky

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“