Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
devilwork
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.05.2011 16:25

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od devilwork »

Zdravím, nema uz niekto nad SPZ zrobene led svietenie, Mne aj canbusy vypisuju chybu.... v parkovackach nic ale nad SPZ stale... joj... neviete ako to spravit? alebo riesit presnu wataž? poradte
Golf VI Rabbit 1.2 TSI,77kW,M6, strieborná reflex,Alarm

Lubo01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.07.2011 11:47

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od Lubo01 »

Viac info sa dočítaš v tejto téme: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=94&t=33259" onclick="window.open(this.href);return false;
S odstupom času treba povedať, že tie odpory sa poriadne hrejú. Až tak veľmi, že sa roztopí cín pod nimi a odpadnú, dokonca sa mi rozpadli celé žiarovky :) Takže nakoniec som dal 3 a 3 odpory paralelne. Tie sa už hrejú menej. Ďalšia vec je že teplo LEDkám vadí. Jedna z nich mi už odišla (z 5 diód na žiarovke ostala svietiť už len 1).
Momentálne pracujem na vypnutí kontroly parkovacích žiaroviek cez diagnostiku. Ak sa niečo podarí, dám vedieť.
Golf 6, 1,2TSi 63kw, Trendline, Biela Candy, RCD 310, Climatronic, PP plus, Secure paket, Sport paket interiér, Park assist

TJU
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 01.02.2008 13:02
Bydliště: PRAHA 10

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od TJU »

Já jsem koupil LED osvětlení SPZ přes ebay rovnou s odporem (tedy taková kovová krabička a kabely navíc) a funguje to dobře, žádnou chybu to nikdy nehlásilo, ale mám zas problém, že to tedy svítí hodně :) světlo je krásně bílé ne modré, ale ten jas se mi tedy hodně... A další věc, víte někdo jak rozebrat vnější zpětné zrcátko? Koupil jsem si i LED diody do tohohle dílu, aby mi to doprovodené světlo také svítilo tak nějak moderně :D :D , ale na zrcátku nejsou ze spodní části žádné šrouby a celé ho odmontovávat se mi tedy nechce :roll:
...GTI Forever...

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od svatan »

Na youtube jsem nedávno viděl video, jak to rozebrat, ale odkaz už nevím, kde jsem vzal... V zásadě ale stačí rukou opatrně odcvaknout sklo zrcátka, odpojit drátky od vyhřívání a pak už jen postupně povolovat šroubky, které se pod sklem objeví - podle toho, jak moc chceš zrcátko rozebrat. A šroubky nejsou ploché nebo křížové, ale takové ty torxy
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
atletmar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od atletmar »

Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat jestli nemá někdo návod jak vyměnit ve stropní lampičce žárovky za LEDky a hlavně jaké typy tam jdou napasovat? Budu rád když někdo dá radu jaké ledky a jak se to vše předálá.

Díky moc.

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od ELEmental »

EDIT: omlouvám se, špatné video, teď už je lepší
Tady je video jak na GVI GTI rozebrat stropní osvětlení

https://www.youtube.com/watch?v=f-Ly6mbyUus" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

ELEmental
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 02.07.2011 12:38

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od ELEmental »

Přidám ještě jedno, je to s jiným plastem předního osvětlení.

https://www.youtube.com/watch?v=bFbnTAVZKAA" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI 1.2 TSI 63kW Comfort edition

pepapepa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.05.2014 19:18

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od pepapepa »

Ahojte, nemá prosím niekto foto zapojenia PIN konektoru v stropnom osvetleni? Alebo nechcelo by sa to niekomu odfotiť? Ide o to, že predchádzajúci majiteľ odcvakol napájanie vnútorného osvetlenie...z akého dôvodu to neviem, ale je to tak...
Přílohy
IMAG1350.jpg
VW Golf VI variant 1,6 TDI bluemotion 77 kW

speedy.kh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 12.07.2013 22:39

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od speedy.kh »

Jaký typ žárovek je v osvětlení nožního prostoru?
Chci jej vyměnit za LEDky.

Pokud by někdo chtěl, zbylo mi pár LEDek co pasují do stropního osvětlení. Stačí napsat SZ.
BMW 530D F10
VW Passat B7 HL 4motion DSG
VW Golf VI GTD DSG

Uživatelský avatar
Dragonov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 26.04.2011 11:54
Bydliště: Severní Morava

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od Dragonov »

To LED osvětlení prostoru nohou by mě taky zajímalo. Chci se zeptat, když vyměním klasické žárovky pro osvětlení prostoru nohou za LEDky, bude fungovat regulace jasu přes palubní PC? Jaké LEDky jsou k tomuto účelu nejlepší?

Díky
[ GOLF VI GTI 2.0 TSI ] [ APR STAGE 2 ] [ 278 HP / 440 NM ]

brano03
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 13.12.2014 12:14

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od brano03 »

Moze mi prosim niekto poradit aky je vhodny typ LEDky do parkovaciek? Ani jednu z nizsie uvedenych som nemohol prepchat tym malym otvorom.

http://www.ebay.com/itm/400764962383?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ebay.com/itm/281549338027?_t ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od TRIB1995 »

Po precteni vsech prispevku jsem trosku zmateny, kdysi jsem mel led osvtleni, vesmes stejneho typu jako vetsina tady a prislo mi to strasne slabe.. doporucil by mi nekdo poradne ledky, ktere sviti bile(teple) do interieru, parkovacek a spz a navrh klidne nejake dobre zarovky do hlavnich svetel? diky :-)
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od Pavel Mihalo »

Hele, taky nad tím začínám silně uvažovat :D

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od Pavel Mihalo »

Mám dotázek. Chci si koupit led interiér na aliexpress, ale je tam jen na gtd/gti a ještě k tomu od roku 2010. Půjde mi to, když mám Golfa vyrobeného v roce 2009?

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Golf 6 - LED interiér + částečně exteriér

Příspěvek od Ipanema »

Jedná se ti o osvětlení přední a zadní čtecí lampičky a né nohou?
Za sebe ti doporučím tyto - jsou to takové "falešné" Cree.
Mám je i v parkovačkách a zatím 3/4 roku bez jediného blikání nebo něčeho co by mi vadilo. Umí i postupné ztmavování, což u ostatních čínských není podmínkou, že budou umět. Do kufru si pak najdi sufitku.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“