Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj mám na Passatu b5 Meyle HD , najeto zatím cca 60tis a drží :-) Brácha má na Superbu originál z prvovýroby, najeto 465tis a bez problému, na tech. kontrole bez vůlí . :wink: Koukal jsem jak blázen :D

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od d.d.t33 »

tak ja mam cca 225tkm a mimo cepu rizeni jeste puvodni ale uz pobouchavaji vrchni raminka
Naposledy upravil(a) d.d.t33 dne 28.05.2016 04:56, celkem upraveno 1 x.

Ondras1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 10.12.2012 09:12

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Ondras1990 »

Chlapci mam dotaz ? Kolik z vas co menili predni napravu ji vymenili spolu s tlumicema a ulozenim tlumicu ? Ja jen jestli to ciste nahodou nemuze byt priciny toho ze i kvalitnejsi kousky vydrzi tak maly najezd ? Protoze jsem cca pred dvemi roky koupil na sveho PASSATA 1.9 TDI 96kW r.v2004 ramena MOOG a vydrzeli cca 17k a ted klepou na kazdym zhoupnuti, ale nemenil jsem tlumice a ty uz zacinaji byt taky pekne znat. Ale kdyz sem menil napravu u tatika ktery ma 1.8 92kw r.v.2000 znacka ramen A.B.S. a k tomu sem mu vymenil i tlumice tak po 6 letech a cca 50 000 nic neklepe ani nevrze. Nemyslim si ze by to vse delala jen vaha vozu, nebo aspon ne takovy rozdil. jezdime oba skoro stejnou trasu po stejnych doj.... silnicich a jednour rocne dovolena s najezdem tak 1500-2000km po Ceskych ,,kvalitnich" okreskach. Tak by mne zajimalo kdyz budu menit napravu i s tlumicema , jestli pak nevydrzi nejaka levna naprava treba MS germany v pohodode tech 40 000 ?

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Meggy »

tak měnit ramena bez výměny tlumičů, pružin a dalších dílů jako jsou uložení stabilizátoru, tlumičů, plov.třmenů a kontroly házivosti ložisek jsou téměř vyhozené peníze
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Meggy »

Ondras1990: pokud vyměníš vše co je třeba tak ti např. Lemförder (LMI) vydrží cca 200tkm tzn. tak dlouho jako originál
rozumné náhrady (Swag, RTS, Meyle HD apod..) bych viděl na cca 100tkm
levné náhrady můžou dát někdy to samé, je to kus od kusu, čínská fabrika nedokáže udělat dvě série výrobků ve stejné kvalitě
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Petr-VW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.02.2015 19:23

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Petr-VW »

Nazdar panove, taky se podelim se svou zkusenosti. Mam b5 1,9 tdi a jezdim neco prez 30tis km rocne a pasika vubec nesetrim,porad nestiham tak jezdim jak dobytek cestou necestou a hladkuo silnici jsem uz dlouho nevidel. Mel jsem Mayle HD a Lemförder pc.kolem 10tis a zvladl jsem je odrovnat za 20 tis km tak jsem je vzdy vyreklamoval. A pak mi jedem VW-fajnsmekr poradil at koupim Master-sport ty polaky co se tvari ze je vyrabi nemci. A staly asi 3700,- A musi se oddelat prachovky a poradne ty kulove cepy namazat. Kdyz jsem to delal tak jsem hledel jak malo tam bylo vazeliny asi tak jako nehet malicku a to jenom na jednom miste. Kazdopadne jsem to namazal namontoval a od te doby o ramenech nevim mam na nich 120tis a na stk to bylo ok.

David-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.05.2016 21:40

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od David-CZ »

Zdravím chci se zeptat potřebuju na passatkoj nějakou sadu tak prosím o radu cenově by se to mělo pohybovat mezi těma 3-5 tisícema a jestli náhodou někdo neví o nějakém mechanikoj z okolí svitavska všude mi říkají za práci tak 5000 což se mi zdá docela dost kdyby náhodou někdo věděl byl bych rád zatím čauvec. :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od majrek001 »

o mechošovi z okolí Svitav bych věděl, ale je teď lehce zaseknutý..

sadu za mě bych doporučil Lemfordera, ale to je mimo tvůj cenový rozsah hlavně ať v sadě jsou i nový šrouby
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

David-CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.05.2016 21:40

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od David-CZ »

majrek001 píše:o mechošovi z okolí Svitav bych věděl, ale je teď lehce zaseknutý..

sadu za mě bych doporučil Lemfordera, ale to je mimo tvůj cenový rozsah hlavně ať v sadě jsou i nový šrouby
Ok díky :) a co to je zač ten mechanik ? Říká si rozumné ceny za práci ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od majrek001 »

je to kámoš - má dobrý ceny a hlavně dělá vše poctivě - s jeho prací jsem vždy spokojen (dělal mi taky přední a zadní nápravu).. dělá v autorizáku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bak65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 04.08.2014 11:59

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od bak65 »

Já jsem tam koncem roku 2014 namontoval ramena od firmy: Zinnger.de, viz moje příspěvky od 27 strany. Najeto už přes 20 000 km, nic nebouchá, nevrže, zkouška na TK tou jejich hrkačkou naprosto v pohodě. Za ty peníze myslím dobrý.

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Mikusacek »

Zdravím, tak se jen podělím o zkušenost. Na autě mám teď nápravu Monroe. Byla prý měněna při 180 000km. Auto jsem koupil při 199 750km. Auto mám půl roku a najeto 208tisíc a nějaký drobný a začalo mi vrzat levé zadní spodní rameno. Tak jsem se rozhodl zkusit vyměnit jenom to protože v něm podle mechoše vůle nebyla jenom začalo vrzat jako prase a na tyhle zvuky já moc nejsem (ostatní ramena v pohodě). Vyměnil teda jedno rameno a rozvrzalo se levé spodní ale přední tak jsem s tím ujel asi 500 km a ropzvrzalo se další na druhé straně. Takže pokud byla náprava opravdu měněna při 180 tisíc km tak výdrž nápravy necelých 30tisíc je nic moc no a cena za tu opravu byla prý 10 000,- myslíte že je to reálné že by náprava za 10tisíc vydržela takhle málo nebo si ten prodávající auta cenu vymyslel? Ted jsem se rozhodl vyměnit celou nápravu za Lemförder a doufám že vydrží alespon trojnásobek což by podle toho co jsem tady četl měla.

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Spajwer »

Zdarec, mam dotat, mam Passata r.v. 99, ale prodáváno jako 2000, 1.8 92KW a chci vyměnit ramena, ale nevim prumer čepu. Neví někdo z hlavy?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od M@ty »

Pokud jsou původní těhlice tak starší provedení s větším čepem přední spodní vzpěry...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

aksav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.08.2014 19:49

Re: Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od aksav »

Ahoj, sem tu nový...precital sem nazora, otazky, odpovědi a chci se zeptat na nasledujici.
Mam pasika rv. 2004 96kw a za 2,5 roku nalitano cca 60000. Ted mi začalo tlouct u praveho předniho kola.
Asi bude třeba měnit ramena a nevim co ještě.
Doporučení a třeba kontakt na šikovneho mechanika?

Diky moc za odpovedi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“