Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od kubrtik »

Pánové,

existují nějaké nezpochybnitelné projevy auta :) (chladící okruh, výfukový system apod.), že jde o prasklou hlavu nebo těsnění?

díky

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od Kubi230 »

Tak projevy si myslím že by byly, ztracející se voda. Když by byla prasklá hlava tak značné. Když fouklý těsnění tak mírnější. Já osobně jsem neměl prasklou hlavu ale asi těsnění a teď abych nekecal tak nevím o co přesně na hlavě šlo ale tuším že kolem dírek vstrikovačů jsem měl do každé strany mikroprasklynky 6mm cca. Takže mi ani starou hlavu nevykoupily. Projevy byly takové že bublal radiátor sem tam na volnoběch to za mnou bylo jak za lokomotivou a nádobka po odstatí a otevření vždy probublala. Záleží co ti to přesně dělá .-) nemusí to bejt hned mrtvola jak u mě. Já dopadl tak že místo hlavy jsme vyměnil hned celej motor. Starej blok mi zůstal atd. Koupil jsem motor za 8k naštěstí se spojkou v lepším stavu než byla moje, dál jsem to doplnil silentblokama motoru, ložiskem spojky, expanzkou, rozvodama, komplet těsněním a náplněma vše vyčistil a egr zaslepil + nějaký píčovinky a finále jsem zatím na 21 000kč. Teď oživuju motor. Zítra snad už naskočí .-)
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

pajusus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.03.2016 21:25

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od pajusus »

Ztrácí se ti voda ale pod autem není louzicka a na koberci v autě taky ne, když přidáš plyn,někdy bublá do nádobky, na víčku od oleje zevnitř je bělavá emulze a z víka to divně neolejově smrdí, směs páry a oleje, nebo je v nádobce na vodu rezavý ale taky mastný kolečko , nebo jenom na hladině vody je najednou mastnota,----( otevirej jen úplně studenou nádržku)_____
3BG AWX 2003 Passat Variant

Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od kubrtik »

Včera jsem byl u nějakýho rádo by experta a ten mi řekl, že to bublání je zvláštní, ale že to na těsnění nevidí. Já mám ale jiný pocit. Je tady toho na fóru celkem dost, aby člověk získal představu.

Jinak mi probublá občas v radiátoru a po delší svižnější jízdě mi zmizne něco vody. Ve vodě není olej a to samé platí i naopak. Vše je čisté. Vypadá to, že se tam tlačí jenom tlak z válců. Možná tam budou nějaké splodiny, ale usazeno není nic.

Auto kromě bublání a malé ztráty vody funguje jak má. Jak moc tedy tlačit na opravu?

Díky

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od CentriFUGA »

Malá ztráta vody může bejt i nějakou netěsností v systému, chladiči atd.
Za mě - pokud se neztrácí dramaticky, auto ti nehulí, nemáš v oleji bílej šlem nebo naopak ve vodě olejovou skvrnu nebo šlem, tak bych to neřešil, ale samozřejmě pozorně sledoval.

Ještě co si mám představit pod malou ztrátou vody ? ... deci na 1000km, deci na 100km? :-)

Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od kubrtik »

Malou ztrátou myslím tak 1 dcl na 1500 km. To si myslím, že není tak moc. Ale to bublání v radiátoru mě zněpokojuje. Kdyby nebylo, tak bych to taky viděl na netěsnost.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak nevím, no ono i deci na 1500m není tak málo, ale to opravdu vypadá na nětesnost spíš, ne ?

Boost88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 17.09.2015 19:47
Bydliště: Brno

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od Boost88 »

Ahoj, měl jsem podobný příznaky - bublání v radiátoru, ale dělalo mi to tuším jen při přidání plynu. Začalo to někdy na začátku zimy, nevěděl jsem zda nestačí odvzdušnit okruh topení nebo něco dalšího. No a nakonec začala mizet voda víc a víc a v létě jsem dělal těsnění pod hlavou. Takže to může být začátek. Píšu, abys věděl, jaká je zkušenost. :wink:
VW Sharan II, 2005, 1.9 TDI 96kW (ASZ)
VW Passat B6, 2006, 2.0 TDI 103kW (BMP)
VW Passat B5.5, 2003, 2.5 TDI 132 kW (BAU) 4motion Tiptronic

yvetta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.05.2015 15:29

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od yvetta »

Prosím ,kolik zhruba stojí oprava těsnění hlavy a kolik stojí oprava prasklé hlavy?
Valí mi voda z pod auta.
Hadičky vyměněny,těma to není,voda valí dál.
Opravář říkal,že možná těsnění pod hlavou,možná prasklá hlava.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od Jarda S. »

záleží u čeho
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Jasné příznaky prasklé hlavy nebo těsnění pod hlavou.

Příspěvek od trhac »

yvetta píše:Prosím ,kolik zhruba stojí oprava těsnění hlavy a kolik stojí oprava prasklé hlavy?
Valí mi voda z pod auta.
Hadičky vyměněny,těma to není,voda valí dál.
Opravář říkal,že možná těsnění pod hlavou,možná prasklá hlava.
Pokud ta voda teče někde pod autem tak tam ještě nějaká ta hadica díravá bude

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“