nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
lmarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.10.2012 07:04
Bydliště: Havl. Brod

nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od lmarek »

Ahoj,

tak si takhle dneska jdu k passatu a točí, točí ale nechytá. Žádný záznam v poruchách jsem z toho jelen. Minulý týden se mi rozsvítila kontrolka, abych dolil adblue že za 1000km nelze nastartovat. Myslím že jsem s tím ani 1000km nenajel. Tak si říkám a vím co ti je. Dolil jsem 5l adblue, ale nechytá stále. Nemusí se nějak vymazat nějaký interval? Možná to s tím ani spojení nemá, nevím. Napadá vás nějaká rada co zjistit jak udělat nějakou zákl. diagnostiku? Rok 2012, 2.0, 103kw kod motoru CFF.

Díkes za každou radu

OpenScars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.05.2015 19:15

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od OpenScars »

Dopln adblue uplne, strc klic do zapalovani a pockej aspon 30 sekund. Melo by se to vyresetovat a pak snad nastartujes. Pokud to tedy ma spojitost s adblue.

lmarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.10.2012 07:04
Bydliště: Havl. Brod

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od lmarek »

Tak tohle vyzkoušet je to nejmenší, kéž by to tím bylo. Nalil jsem tam 5l a plný to rozhodně nebylo. Díkes za radu vyzkouším.

lmarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.10.2012 07:04
Bydliště: Havl. Brod

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od lmarek »

Tak problém rozhřešen, ale musím říci že mě passat totálně zklamal jestli informace, které mi byli podány jsou pravdivé a rád bych slišel více názorů. Odešel jeden vstřik a proto nešlo nastartovat mimo jiné jsem vyměnil i startér páč ten kápnul taky, když se daří tak se daří. Nicméně jsem začal shánět info ohledně vstřiků a dozvěděl jsem se od dvou nezávislých lidí že to je normální 200tis a vstřiky se vydřou a nutná výměna nezlze opravit a že to je způsobené částicemi z čerpadla a to by se mělo také prý vyměnit. Což mě teda přijde šílené 200tis a motor skoro ko. Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od KJirka »

ale to jsou kecy v kleci, prosim tě. Jestli to má 200 a odešel vstřik, tak při kvalitě toho, co do aut tankujeme, není zase tak moc čemu se divit. To o čem mluvíš, se teoreticky stát může, když se přidře vysokotlaký čerpadlo. Pak je to plný pilin, který se můžou teoreticky dostat do vstřiků, ale mezi čerpadlem a vstřikama je tuším ještě sítko, takže to je fakt jen teorie. Nebo snad někdo něco rozebíral a nějaký piliny z toho vytáhnul ? Pokud ne, zbytečně tady šíříš paniku. A souvislost mezi starterem a vstřikem už vůbec nevidím. Protože hlavní příčinou, proč to nešlo nastartovat, byl možná jen ten starter. Mnohdy se sice točí, ale nenastartuje. Vstřik se možná ani měnit nemusel. Ale to je jen domněnka.
A s tím čerpadlem se mi to kdysi taky někdo snažil nakukat a byla to blbost. Tady na fóru ani nepamatuju, že by se to někomu stalo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

lmarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.10.2012 07:04
Bydliště: Havl. Brod

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od lmarek »

Prvně jsem vyměnil starter protože to točilo a odběr proudu byl tak velký že mi zhasínali všechny kontrolky a beterka je v pořádku, takže výměna startéru točilo to jako fík, ale bohužel nechytal, takže po dalším pátrání se zjistil ten vstřik. No vstřiky jsem dal na kontrolu tak uvidím co zjistí na stolici.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od KJirka »

kdo se v tom hrabe ? Ten scénář mi až nepříjemně něco připomíná.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

lmarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 01.10.2012 07:04
Bydliště: Havl. Brod

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od lmarek »

Tak to by mě zajímalo co?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: nejde nastartovat 2.0, 103kw, cff

Příspěvek od KJirka »

to ti v ničem nepomůže.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“