R32 nasávač vzduchu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od kkulisek.18 »

Ahoj, nemáte tady někdo komplet vzduchový box i s příslušenstvím z R32 ??? DÍKY.. Přpadně origo čísla dílů..

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: R 32 nasávač vzduchu

Příspěvek od vtuni »

1J0805962G B41 - Hrdlo nasávací - 550kč
1J0129609G - sací koš - 1285kč
1J0 805 965 EB 41 šoupátko

a airbox samotný 1J0 129 607 AK a tam je cena tuším okolo 2800,-
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

Re: R 32 nasávač vzduchu

Příspěvek od kkulisek.18 »

A Airbox z R32 je vetsi oproti z 1.6 ??? Diky.. Pomohl jsi.. Saci kos to je ten u svetla v rohu?

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: R 32 nasávač vzduchu

Příspěvek od VWMysak »

Ano, sací koš alias "šnorchl" je to za světlem. Nevim jestli je airbox větší, ale určitě má větší otvor pro sací koš. Víc se můžeš podívat zde u mě :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... &start=405" onclick="window.open(this.href);return false; ale zázraky od toho nečekej. :lol:

Kdyby si chtěl levnější variantu, mám tu sání z GTI :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od vtuni »

no hlavně je asi důležitý říct že tenhle airbox je na 72mm váhu vzduchu a k tomu přípojn ý hadice... takže pokud to chce někno např na 1,8T včetně toho airboxu tak si musí vyřešit bud hadici k turbu nebo redukci na váhu vzduchu
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od kkulisek.18 »

Je v plánu škrtící klapka z 1.8 T, 110 kw

kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

Re: R 32 nasávač vzduchu

Příspěvek od kkulisek.18 »

VWMysak píše:Ano, sací koš alias "šnorchl" je to za světlem. Nevim jestli je airbox větší, ale určitě má větší otvor pro sací koš. Víc se můžeš podívat zde u mě :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... &start=405" onclick="window.open(this.href);return false; ale zázraky od toho nečekej. :lol:

Kdyby si chtěl levnější variantu, mám tu sání z GTI :wink:
Ten sací koš už sem dnes přivezl se stěnou, ale dále je potřeba ta násoska a Airbox podobny z 1.8 T, 110 kw a nebo i možná GTI, 1.9 tdi 81 kw...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od vtuni »

škrtící klapka nemá s průměrem váhy vzduchu nic společného
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od kkulisek.18 »

Tak já nebudu řešit na 1.8 T, ale jen chci udělat lepší přísun vzduchu + vedeni někde kolem levé mřížky na 1.6

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od vtuni »

jasný ale plácáš tady hrušky s jabkama.. :roll:
sání má nějakou strukturu.. začíná to filtrem, pak váha vzduchu , pak škrtící klapka..
tyhle věci se u různých motorů liší v průměru a nejde o to na jakej motor. motor to máš...
. jen info, že pokud chceš pořešit konkrétně tenhle airbox,
tak musíš počítat s tím, že výstup z toho airboxu je 72mm
.. a někde za ním budeš mít váhu vzduchu o určitým průměru a někde za ní bude škrtící klapka taky o určitým průměru..

no a vzhledem k tomu že motor není přeplňovaný ale atmosfericý a tudíž v sání není přetlak ale podtlak,
tak se na restriktivním zúžení může projevit turbulentní víření ...a nebude to mít ten efekt který od toho čekáš. (resp ten efekt to mít třeba bude.. ale úplně stejný jak při aplikaci klasickýho TDI /1,8T/2.0i airboxu.. akorát tě to bude stát o mnohem víc peněz) ..protože to množství vzducu do sání je u atmosferického motoru dáno nejmenším průměrem v soustavě... narozdíl od přeplňovanch motorů, kde restrikce při při dodržení určitých pomínek, zachová množství vzduchu z většího průměru a při restrikci se jen nepatrně zvýší tlak v sání

no a co se týče sání ze spodu tak to taky není všemocný a má to svý úskalí...
z těch hlavních bych vyjmenoval vodu a vodní tříšt nasávanou při provozu za deště.. která se ti pak dostává na filtr.. no a ta druhá věc je ta že v létě ti to saje ten nejteplejší vzduch přímo od horké silnice.. což taky není úplně bezva...

ono to origo sání z prostoru masky není konstruováno pro nic za nic... :wink: tak jako to např subaru nemá pro nic za nic z kapoty.... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od kkulisek.18 »

Airbox a vetsi nasosku na vzduch a zatim jsem spis pro nasavani od mrizky...Zespoda od mrizky sem jen tak placnul, jelikoz jsem to nekde zahlidl a pak mi bylo receno, ze je na to nejaka sprcka aby to nenatahlo vodu..

Takze mi jde o to dopasovat na 110 kw skrticku ten zbytek ...

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od vtuni »

takže ještě jinak..
- ano "šprcka" na vzduchový filtr existuje, ale to zase musíš mít hříbek filtr a ne filtr v airboxu, pokud budeš mít placatej filtr v airboxu tak tam žádnou šprcku nedáš... a pokud uděláš sání od mřížky tak ti to bude nasávat bordel a vodu + horkej vzduch od silnice..

- já osobně bych to vyřešil tak že bych koupil airbox z 1,8T nebo TDI (ušetříš asi 2500,- ) do něk strčil KaN bavlněnou vložku a k tomu max ten šnorchl z R32 a prořezal + vybrousil nasávací otvor v čele

a nebo tam místo toho šnorchlu natáhl přímý sání např od carbonie
Přílohy
0609_eurp_20z+vw_gti_2.0t+carbonio_carbon_snorkel.jpg
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kkulisek.18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 09.01.2015 22:16

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od kkulisek.18 »

Ok.. Dnes jsem měnil celou stěnu a už jsem to rovnou proříznul... Důvod byl... Když jsem kupoval, tak byl bouraný na levou stranu a celý to bylo spadlý - opravu vyřešil matkama a i stěna byla dokroucená a přepůlená... Dnes vyměněno za novou a vše jsem lícoval... Jinak tam mam oba plasty kolem světla a teď už i ten v rohu co se na nej nasazuje ten šnorchl, box origo 1.6... Ale když jsem to zkoumal, tak kolem světla moc vzduchu nejde - není tam moc prostoru...
Nebo udělat to přímé sání...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: R32 nasávač vzduchu

Příspěvek od majrek001 »

přímým sáním s kuželem příjdeš o krouťák to je tak pro turbo motory, ale né pro kinder atmosféry
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“