Co s pantama na B6?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Co s pantama na B6?

Příspěvek od teekey »

Auto tyden stalo na parkovisti a zejmena dvere od ridice jdou ztuha. Mozna to nema ani tak nic spolecneho se stanim jakoze jsem jezdil s B7 a tam ty dvere sli zavirat/otvirat malickem. Jde s temi panty neco udelat? Promazat apod., nebo se to musi vymenit? Zadni dvere chodi zcela bez problemu a velmi lehce, spolujezdec take docela dobre, ale ridic hodne ztuha. Nastrikal jsem WDcko a mozna placebo efekt, ale zda se ze trochu pomohlo, ale porad zadny zazrak. Co stim?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od Pisa »

Taky jsem to nedávno řešil na B6, všechy ok a řidič tuhej. Dává se tam taková "vazelína" nevím přesně co to je, a k tomu WDčko a dveře jezdí jako nové a je po starostech :) Není třeba nic měnit.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od Master »

Pokud je to uz zatuhle, tak konkor(nebo neco co vzlina) + spray vazelina, jinak staci ta vazelina
Naposledy upravil(a) Master dne 21.03.2016 10:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od Jirka. »

Záleží jak moc je to zatuhlé, když se netočí ty tři válečky dole tak to né vždy jde zachránit. Většinou pomůže WD a vazelína, ale někdy se to nezačne točit ani po zásahu majzlíku
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od KJirka »

hele, už jsem mockrát slyšel názor, že tyhle dvěřní panty se musí vyměnit, že se to opravit pořádně nedá. Já naopak myslím, že pant je pořád jen blbej pant a kus železa a že se musí prostě pořádně rozhýbat a namazat. Je ale fakt, že tyhle panty od VW jsou asi všeobecně na píču. Mně ho měnili u starýho CC v záruce a za chvíli to dělal znovu. U novýho CC to raději furt něčím mažu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od lukasko144 »

Tiez to tak cca raz rocne prestriekam takou medenou vazelinou (WURTH) a zatial klud.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od Jirka. »

Tak pokud se o to někdo stará a občas to něčím stříkne tak to nemá šanci zatuhnout. Když to někdo řeší jakmile jdou dveře ztuha a nebo vržou, tak to půjde nejspíš rozchodit. Ale pokud to 10 let od výroby nevidělo mazání a posledních 5 to jde ztuha a vrže tak nejspíš nebude šance to rozhýbat. Zareznou ty 3 válečky a pokud se nepodaří rozhýbat všechny 3 tak je ten pant na vyhození.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od teekey »

ja to prave bezne strikam WD40 pri vymene kol, no tentokrat to do vymeny nevydrzelo. Zda se, ze to povolilo a jde to lepe. Mrknu jeste po nejake te vazeline, aby to chvili vydrzelo.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s pantama na B6?

Příspěvek od Nemo »

Ja tam davam tu bielu v spreji a je to ok :-) wd je ok na rozhybanie ale nie na vydrz v pante.

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“