Nepravidelné vybíjení baterky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od falen »

Ahoj,

mám B5 AFN kombi. Čas od času se mi stane, že přijdu a nenastartuji. Nechám dobýt baterku a je to cajk. Alternátor funguje.... . Měřili jsme kolik to žere po zamknutí auta - je to kolem 5mA což by mělo být v pohodě. Vůbec nevíme kde začít hledat - nějaká rada? Už jsem vyřadil dálkové ovládání, stahování oken, vyhřívání zadního skla - tím že jsem to nepoužíval. Nebo to musím odpojit? Díky za rady.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od yessmen »

vyměň baterii.. pokud je 5mA správně změřený je baterka prostě už KO
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od Lukkii »

Po zamknutí auta nechat cca 30min, aby se vše uspalo. Jinak je nutno vše odpojit manuálně, ve VAG to nestačí.
Občas to dělá vyhřívání sedaček, nebo ventilátor climy. To se bohužel nikde nezaznamená.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od falen »

Baterka má rok, já se domnívám že občas se prostě nevypne vše. Jo my jsme vždycky počkali delší dobu než se to uspí všechno. Jen je mi záhadou že se občas vybije a občas ne. Vyhřívání sedaček nemám a klimu mám nefunkční ( od doby co jsem to koupil není řemen na klimakompresoru - já ji nepotřebuji tak jsem to neřešil) Zkusím tedy najít ten ventilátor a odpojit ho. Díky.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od Lukkii »

pokud máš nefunkční klimu, tak ventilátor neřeš. Ten se zapíná s klimou.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od falen »

Aha , díky

Fran
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.09.2016 23:32

Re: Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od Fran »

Také jsem dlouho bádal. Po několika minutách tam musí být jen několik mA ale po odpojení rádia v mém případě jsem vytáhl pojistku.
No a porucha byla v zámku. Žádný mikrospínač, jak jsem myslel, ale normálně jsem vytáhl zámek u řidiče a rozdělal a znovu poskládal. Už to několik let neudělalo. Zámek se vytáhne tak, že se povolí šroubek z boku na dveřích řidiče. Zkrátka to občas nechávalo zapnutý některý mikrospínač ale dveře byly zamknuté.

Dobře je to vložka, ale tady jde o to, že takový ten plochý konec vložky nevypínal v zámku mikrospínač a tak zůstávalo auto sice zamknuté, ale stále tam byl odběr z baterie.
Mám koupenou i opravnou sadu, ale tu jsem nepoužil, jen jsem tu vložku rozebral a znovu poskládal. Už je to před 4 roky.
Naposledy upravil(a) Fran dne 16.09.2016 22:43, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nepravidelné vybíjení baterky

Příspěvek od majrek001 »

to není zámek co jsi vytahoval, ale vložka zámku (vytáhnout zámek je tak na akce na čtvrt hodinky pokud někdo neopravoval zatékání stahovačkou přetažením silikonem místo, aby vyměnil těsnění). to že se nevrací je způsobenou buď oxidací hlíníku nebo je prasklý některý díl (existuje na to opravna sady, kterými to jde opravit)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“